Προς το περιεχόμενο

PES6 ΠΡΟΒΛΗΜΑ;


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανείς το PES6; Θελω να ρυθμίσω το πληκτρολόγιο. Θα περιμενα να δω μια οθόνη πχ

πλήκτρο Χ : κανει πασα και αν θελω να το αλλάξω

πλήκτρο Ζ : κανει τούμπες και αν θελω να το αλλάξω κλπ.

Μεσα από το παιχνίδι λεει τρεξε το SETTINGS.EXE για να select controller device.

ΟΚ. Οπως βλεπετε στην εικόνα το πληκτρολογιο ειναι disabled. Επιλεγω καρτελα keyboard και μου δείχνει κουμπια για gamepad. Ειναι δυνατόν; Τι γίνεται ξέρει κανείς;

post-53022-129062956169_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι...

στην πρώτη εικόνα επιλέγεις κάθε ένα από τα κουμπιά του χειριστηρίου με το ποντίκι ώστε να εισάγεις αυτό που θες.

στη δεύτερη απλά σου λέει ότι δεν έχεις gamepad..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο περιβάλλον του παιχνιδιού υπάρχει η αντιστοίχιση των ενεργειών (πάσα, σουτ ...) με τα L1-R1-X-O κλπ. Βλέπεις εκεί ποιό πλήκτρο αντιστοιχεί σε τί, και μετά πηγαίνεις στο περιβάλλον των εικόνων που πόσταρες και δίνεις την αντιστοίχιση των L1-R1-X-O κλπ με το πληκτρολόγιο του pc.

 

(....Αν βρείτε ποτέ αυτόν που πλήρωσε για να του φτιάξουν αυτό το πανηλίθιο interface παρακαλώ δώστε του το βιογραφικό μου....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(....Αν βρείτε ποτέ αυτόν που πλήρωσε για να του φτιάξουν αυτό το πανηλίθιο interface παρακαλώ δώστε του το βιογραφικό μου....)

Θα στείλω τωρα e-mail στην ΚΟΝΑΜΙ: προγραμματιστής από Θεσσαλονίκη με 1500 ευρώ μόνο αναλαμβάνει κατασκευή νεου interface

που θα έχει τη ΦΟΒΕΡΗ και ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να γραφει ακριβως δίπλα σε καθε EDIT ποια ενέργεια κανει κάθε πλήκτρο

που βαζεις. Επίσης θα μπορεί ο χρήστης να αλλάζει τα πλήκτρα Ζ, Q κλπ κατευθείαν μέσα στο αντίστοιχο EDIT control (απλώς βαζεις

στη γλώσσα προγραμματισμού το property text length =1 για να γραφει 1 γραμμα μονο. Αν δείτε ο cursor αναβοσβήνει αλλά είναι disabled.

E I N A I A Σ Χ Ε Τ Ο Ι !!!! (ελπίζω το παιχνίδι να παίζεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έτσι ήταν και τα προηγούμενα pro για pc εάν θυμάμαι καλά.Υποτίθεται ότι όποιος έχει παίξει το game σε ps2 θα ήξερε τι κάνει το κάθε κουμπί...τους χρήστες pc τους ξεχάσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PES6 σπέρνει! - είμαι χρόνια οπαδός του EA Sports FIFA και δεν με βόλευε το gameplay του PES λόγω συνήθειας, αλλά είχε τόσο *απίθανα* γραφικά που αφιέρωσα πολύ χρόνο για να μάθω πώς παίζει (...και μετά βγήκε το EA Sports Uefa Champions League 06-07 και το παράτησα....).

 

Μην απογοητευτείς επειδή δεν θα μπορείς να σουτάρεις ίσια κ χαμηλά σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα - έχει πολύ αναλυτικές οδηγίες για το πώς γίνεται... κι έτσι και ξεκλειδώσεις και τις ιστορικές εθνικές ομάδες θα καταλάβεις τί εστί ποδόσφαιρο @ PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...