Προς το περιεχόμενο

help...το notepad εμφανιζει...κινεζικα!!


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εβαλα λοιπον windows xp professional αγγλικα..παω που λετε να ανοιξω ενα .txt που ειχα κρατησει μπακ-απ απ τα windows xp greek home που ειχα...το σημειωματαριο αυτα π γραφει μεσα τα εμφανιζει κινεζικα!!δλδ δε εμφανιζει τα ελληνικα γραμματα (ελληνικους χαρακτηρες!!)εχω αλλαξει και απ τις ρυθμισεις γλωσσας στο πινακα ελενχου να ειναι ελληνικα ολα..δε ξερω τους αγγλικους χαρακτηρες μια χαρα τους εμφανιζει...βοηθεια πλιιιιιιζ!!!

μολις ανακαλυψα οτι γενικα το λειτουργικο δε δειχνει τα ελληνικα γραμματα!!

heeeelllppppppppppppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι να ψάχνω τι φταίει. Εγώ δεν έχω το original Notepad των Windows και κάπου βρήκα ένα καλύτερο επειδή δεν βρίσκω το link το ανέβασα στο Rapidshare και δίνω το παρακάτω link μόλις κατεβάσεις πατάς επάνω του ένα διπλό κλικ και θα αντικαταστήσει το παλιό θα βγει ένα παράθυρο που λέει ότι αντικαταστάθηκαν κάποια αρχεία των windows πατάς άκυρο (το notepad είναι)

http://rapidshare.com/files/72048642/Notepad2.exe.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

regional and language options -> advanced [3o tab] -> τσεκάρε όλες τις codepages που έχουν σχέση με τα Ελληνικά -> restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

regional and language options -> advanced [3o tab] -> τσεκάρε όλες τις codepages που έχουν σχέση με τα Ελληνικά -> restart

 

το προβλημα λυθηκε με αυτο τον τρόπο θενξ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...