Προς το περιεχόμενο

bridge με cl-110


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν το κανεις bridge υποχρεωτικα το κανεις rfc 1483 και μετα πας και φτιαχνεις εικονιδιο pppoe απο τα windows.αυτοματος το ρουτερ παιζει σαν ενα απλο μοντεμ δηλαδη την ip την παιρνει πλεον το pc Οποτε δεν θελεις port forward αλλα χανεις σε ασφαλεια επειδη δεν υπαρχει το nat β.δεν μπορουν να μπουν πολλα pc στο ιντερνετ παρα μονο αυτο που θα κανει την κληση εκτος αν βαλεις ics internet connection sharing.γενικως δεν βρισκω καποιο λογο να το κανεις.συν οτι χανεις το πλεονεκτημα tou automatic reconnect το οποιο πρεπει να το ενεργοποιισεις στο εικονιδιο συνδεσης.οι πορτες που ανοιξες στην πραξη ειναι ηδη ανοιχτες αφου την ip την παιρνει πλεον το pc sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω βρηκα κατι script απο 660hw-xx και δεν δουλεβανε δλδ τι σημαινει αυτο οτι καθε εκδοση του router χρησιμοποιει αλλη γλωσσα; μηπως πρεπει να εχω το telnet ανοιχτο απο το pc μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω να σου απαντησω για αυτο το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το interface εχει αλλαξει απο τα παλια zyxel στα νεα.και το telnet εχει γινει καμια σχεση.σαν κονσολα ειναι πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια δεν ξερω αν ενδιαφερει καποιον,αλλα εγω εκανα bridge με το baudtec router και μου δουλεψε ανετα ετσι:P.Για οποιον τον ενδιαφερει το μονο που εχει να κανει ειναι να παει στο interface setup κ να βαλει Bridge mode και μετα να παει στο advanced και να απενεργοποιησει το SPI.

εφω απενεργοποιησα και το firewall.δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο.

φυσικα μετα θα πρεπει να φτιαξουμε ενα εικονιδιο ιντερνετ για συνδεσεις ευρειας ζωνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos εγω το εκανα για δοκιμη να δω αν δουλευει.μετα το αλλαξα παλι.θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν υπαρχει λογος να κανουμε κατι τετοιο,παρα μονο για το rapid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και στα περισοοτερα ρουτερ αμα βγαλεις την γραμμη η κανεις connect disconect απο το μενου ειναι το ιδιο με το να το βαλεις σαν bridge.καλη η δοκιμη σου και χρησιμο ειναι να ξερει ο κοσμος πως μπορει να το κανει.ισως καποιος αλλος να θελει πχ να βαλει ενα firewall να κανει κληση σε bridge router για να μην εχει 2 nat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και στα περισοοτερα ρουτερ αμα βγαλεις την γραμμη η κανεις connect disconect απο το μενου ειναι το ιδιο με το να το βαλεις σαν bridge.καλη η δοκιμη σου και χρησιμο ειναι να ξερει ο κοσμος πως μπορει να το κανει.ισως καποιος αλλος να θελει πχ να βαλει ενα firewall να κανει κληση σε bridge router για να μην εχει 2 nat.

 

πληροφοριακα και μονο μπορεις να μου εξηγησεις τι ειναι αυτο που λες?δλδ το να βαλει καποιος ενα firewall να κανει κληση σε bridge router για να μην εχει 2 nat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια hardware firewall οπως και πολλα access point Μπορεις να βαλεις εκειμεσα το username kai to password ωστε να στελνουν αυτα τα στοιχεια στον ρουτερ που θα ειναι bridge.πως τωρα σε αυτο το tοπικ βαζεις το pc Να στειλει το ονομα και τον κωδικο στον ρουτερ με το εικονιδιο που φτιαχνεις απλα εκει βαζεις το firewall η τον ρουτερ(access point) να το κανει αυτο.πολυ το κανουν για να μην υπαρχουν πολλαπλα nat και να παιρνει το firewall Πχ την ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...