Προς το περιεχόμενο

Πως κανω να δουλεψει το bluetooth οταν αλλαξω τηλ?


apostolos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα wep200 αλλα αλλαξα συσκευη τηλεφωνου, (πηρα nokia6120) και τωρα δεν μπορω να συνδεθω με το bluetooth... δεν το βλεπει καν..

ξερει κανεις τι να κανω για να μπορεσω να το κανω να δουλεψει με το νεο τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνδέεις κανονικά όπως κ με την προηγούμενη σου συσκευή ..

Λογικά 'επρεπε να σου δουλέψει..

Μάλλον δεν το αναγνωρίζει η νέα σου συσκευή αν δεν συνδέεται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην ειναι συμβατο?, και πριν nokia ειχα...

ειναι λογικο να μην το αναγνωριζει γιατι αμα το αναγνωριζε ετσι απλα τοτε οποιος ηθελε θα συνδεοταν με οποιοδηποτε αλλου bluetooth.

το θεμα ειναι πως μπορω να επαναφερω το wep200 στην αρχικη του κατασταση ετσι ωστε να ξαναδημιουργηθει ο μονοδικος κωδικος μεταξυ bluetooth και κινητου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν είναι συμβατό, απλός τα περισσότερα bluetooth ακουστικά συνδέονται μόνο με μία συσκευή και όχι με παραπάνω ταυτόχρονα.

 

Δες στο manual πως "μηδενίζει" η συσκευή (συνήθως με συνδυασμό και πάτημα κάποιον κουμπιών για κάποια ώρα) και μόλις το "μηδενίσεις" θα το δει το κινητό σου κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν είναι συμβατό, απλός τα περισσότερα bluetooth ακουστικά συνδέονται μόνο με μία συσκευή και όχι με παραπάνω ταυτόχρονα.

 

Δες στο manual πως "μηδενίζει" η συσκευή (συνήθως με συνδυασμό και πάτημα κάποιον κουμπιών για κάποια ώρα) και μόλις το "μηδενίσεις" θα το δει το κινητό σου κανονικά.

 

ακριβως αυτο, εσυ alexzzzz καταλαβες τι γινεται... αλλα αυτο ρωταω, το manual δεν λεει πως μηδενιζει, και θα ηθελα να μου πει καποιος πως μηδενιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με αυτό και με λίγο φαντασία (γιατί δεν το λέει μέσα αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις):

 

Σβήνεις το ακουστικό

Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί που απαντάς τις κλήσεις για 8 δευτερόλεπτα (μέχρι να γίνει το φωτάκι μπλε)

Ψάχνεις με το κινητό σου το ακουστικό

 

Για δες αν δουλεύει με αυτό τον τρόπο και αν όχι συνεχίζουμε το ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WEP200 μπορεί και συγχρονίζει με όποια συσκευή θέλεις....μήπως δεν το βάζεις σωστά στην λειτουργία αναζήτησης?

 

Όσο για τα ΝΟΚΙΑ απο την εμπειρία μου δεν έχω δει bluetooth να μην συγχρονίζει μαζί τους....(να δημιουργεί πρόβλημα αφου συγχρονίσει ναι...αλλά να μην συγχρονίζει όχι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WEP200 μπορεί και συγχρονίζει με όποια συσκευή θέλεις....μήπως δεν το βάζεις σωστά στην λειτουργία αναζήτησης?

 

Όσο για τα ΝΟΚΙΑ απο την εμπειρία μου δεν έχω δει bluetooth να μην συγχρονίζει μαζί τους....(να δημιουργεί πρόβλημα αφου συγχρονίσει ναι...αλλά να μην συγχρονίζει όχι...)

 

δεν ειναι οτι δεν συγχρινιζει, αλλα δεν το βλεπει καθολου και αυτο ειναι λογικο αφου αμα μπορουσε να συνδεθει οποιοσδηποτε τοτε δεν θα ηταν σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες αυτό που σου έγραψα;

 

να σου πω την αληθεια δεν ειχα προσεξει το ποστ σου γιατι μαλλον επεσε με καποιο αλλο.

τελικα αυτο ειναι...

 

ευχαριστω alexzzzz μονο και μονο που εψαξες.. εγω με δυσκολια βρηκα το manual και δεν εγραφε τιποτα.

 

respect στον alexzzzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια δεν ειχα προσεξει το ποστ σου γιατι μαλλον επεσε με καποιο αλλο.

τελικα αυτο ειναι...

 

ευχαριστω alexzzzz μονο και μονο που εψαξες.. εγω με δυσκολια βρηκα το manual και δεν εγραφε τιποτα.

 

respect στον alexzzzz

 

Τίποτα φίλε μου! Χαίρομαι που βοήθησα!

 

ΥΓ: αφού το βρήκαμε ας κλείσω και τα tabs με την αναζήτηση και το manual .... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...