Προς το περιεχόμενο

Απλή και λειτουργική έκδοση του Ghost: ποιά προτείνετε;


yioula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα!,

 

εχω ξεχαστει στην παλαιολιθικη εποχη και κανω ghost με δισκετα - εκδοση του 2002, ξερετε τωρα, δεν ζηταω πολλα παντως..

 

εψαξα στο site της εταιριας, οι νεες εκδοσεις κανουν πολλα πραγματα

αλλα δεν ξερω αν τα κανουν γρηγορα και σωστα..

 

λοιπον θελω να κανω απλα ghost, απο το μαστερ σε ενα σκλαβο σκληρο που συνδεω εκεινη τη στιγμη, απλα αν γινεται να παραμενουν ανοιχτα τα winxp μου, ο υπολογιστης αυτος παιζει μονιμα μουσικη για τις αναγκες διαδυκτιακου ραδ/νου...

 

λοιπον ποια εκδοση, απλη και αξιοπιστη προτεινετε αφου την εχετε χρησιμοποιησει ηδη?

 

 

AMD Athlon XP 2000+

1.67 Ghz

512 Mb RAM

 

 

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο Ghost (12) είναι άριστο. Δοκιμασμένο σε xp32 και vista64. Οσες φορές χρειάστηκε restore δούλεψε απροβλημάτιστα ενώ για το καθημερινό incremental backup (περίπου 1GB αλλαγές στο δικό μου σύστημα) χρειάζεται περίπου 2 λεπτά.

 

Με το acronis (παλαιότερη έκδοση) είχα προβλήματα κατά το restore στο παρελθόν και δεν το ξαναδοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο Ghost (12) είναι άριστο. Δοκιμασμένο σε xp32 και vista64. Οσες φορές χρειάστηκε restore δούλεψε απροβλημάτιστα ενώ για το καθημερινό incremental backup (περίπου 1GB αλλαγές στο δικό μου σύστημα) χρειάζεται περίπου 2 λεπτά.

 

Με το acronis (παλαιότερη έκδοση) είχα προβλήματα κατά το restore στο παρελθόν και δεν το ξαναδοκίμασα.

 

Πως μπορεις να δημιουργησεις bootable partiotion για το C:\ πχ

Kαι αν χρειαστεις format καποια στιγμη να bootareis απο 1 αλλο HDD

το bootable back up που εχεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...