Προς το περιεχόμενο

Σπασμένη βάση για stock cooler σε mobo για P4 478


screwman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

Σε ένα P4 478 σύστημα, η mobo έχει ένα frame πάνω στο οποίο ασφαλίζει μετά το stock cooler. Το συγκεκριμένο frame έχει τέσσερα αυτάκια από τα οποία τα δύο έσπασαν από άχρηστο τεχνικό στον οποίο έγινε το προηγούμενο service και τώρα η ψύκτρα δεν κάθεται πάνω στον επεξεργαστή και το μηχάνημα δεν μπορεί να λειτουργήσει. Προσπαθώ να βρω καμία ψύκτρα η οποία να αντικαθιστά ΚΑΙ το συγκεκριμένο κομμάτι αλλά δεν έχω βρει κάτι μέχρι τώρα. Έχει κανένας καμία πρόταση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι δικό μου το PC... και μου το έδωσε μια φίλη μου να της περάσω φρέσκα Παράθυρα γιατί ήταν τίγκα στα spyware και ήταν ο ορισμός του unstable, και όταν το άνοιξα να το καθαρίσω το πήρα πρέφα. Ε, πως να μην είναι unstable όταν χτυπάει 80-85 idle η CPU...

 

Έχει γίνει και πολύ καιρό πριν το καταραμένο service οπότε δεν παίζει να το αλλάξει ο τεχνικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άνοιξες για να το καθαρίσεις από spyware; :lol::lol: just kiddin

 

Zalman kai Scythe νομίζω χρησιμοποιούν το μαμισιο retention frame. Αυτή έχει frame και βίδες δικά της σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai epeidi eimai pedi tis patentas an dn breis i an den theleis na ksodepseis iparxei panta kai to sirma i to kalodio.Dese tin psiktra stim mitriki me kalodio (to opoio einai kai monomeno opote dn tha kanei braxikikloma)Einai ligaki mpakalistiki lisi alla einai tzampa....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai epeidi eimai pedi tis patentas an dn breis i an den theleis na ksodepseis iparxei panta kai to sirma i to kalodio.Dese tin psiktra stim mitriki me kalodio (to opoio einai kai monomeno opote dn tha kanei braxikikloma)Einai ligaki mpakalistiki lisi alla einai tzampa....

 

Plastic ties... το καλώδιο δεν σφίγγει ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

screwman ego epeidi exo polles mitrikes teties kamenes an theleis steile mou pm na kanonisoume na sou steilo ti basi i an theleis oli ti mitriki.Plironeis mono ta eksoda apostolis.Steile mou pm an endiaferese.

 

εγω του δινω την γνωστη σε ολους και φημησμενη Asus P4P800DLX.Εσυ τι του δινεις???Εμενα μπορει να ειναι και λειτουργησημη.Εμενα χρησιμοποιουντε ολα για ανταλακτικα και στο κατω κατω εγω το ειπα πρωτος:lol::lol::lol::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα tie wraps το είχα σκεφτεί αλλά είπα να το αποφύγω... Δεν με βλέπω όμως. Θα το δοκιμάσω πρώτα έτσι και αν δεν δουλέψει τότε πάμε για ανταλλακτικό ή ψύκτρα.

 

Σασ φχαριστώ όλους btw για τις προσφορές σας. Εάν τελικά ψάξω για ανταλλακτικά, θα σας έχω υπόψην...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σας έκλ..σε και τους δυο τελικά :lol::lol:

 

Βρε μαζόχα κι εσύ δυο κονταροχτυπιούνται για παρτη σου και θα πας να δέσεις την ψύκτρα; Η κοπελίτσα που θα της τη δέσεις τι σου φταίει; :-D

 

ΕDΙΤ: ωπ τώρα είδα πως σε λένε screwman... όνομα και πράμα λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έκλ..σε και τους δυο τελικά :lol::lol:

 

Βρε μαζόχα κι εσύ δυο κονταροχτυπιούνται για παρτη σου και θα πας να δέσεις την ψύκτρα; Η κοπελίτσα που θα της τη δέσεις τι σου φταίει; :-D

 

στην κυριολεξία(για το spoiler)

 

Εμένα δν θα με χάλαγε να μου έδινε την "Η κοπελίτσα" και να του έδινα την μητρική:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κάνω ο άμοιρος??? Αφού η κοπέλα είναι άφραγκη και δεν έχει να τα δώσει, να αρχίσω να παίρνω μητρικές και ψύκτρες και μετά να μου μένουν εμένα ανταλλακτικά??? Δεν σφάξανε...

 

Τώρα να πληρώνω και μεταφορικά για μία βάση, τι να πω... μένω Μελίσσια, εάν υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει ψύκτρα και να του περισσεύει το μαμά frame, ας στείλει ένα pm. Από το να περιμένω να μου έρθει το frame από το άκρο της Ελλάδας, γιατί να μην δοκιμάσω την τσάμπα λύση? Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...