Προς το περιεχόμενο

τι να επιλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, ήρθε ο καιρός να απαλλαγώ κι εγώ από τον πΟΤΕ και σας ρωτώ: Τι να επιλέξω? Forthnet 2play ή Tellas Zisto? Ή κάτι άλλο?

Σας παρακλώ προτίνετέ μου κάτι γιατί έχω χάσει λίγο τη μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, ήρθε ο καιρός να απαλλαγώ κι εγώ από τον πΟΤΕ και σας ρωτώ: Τι να επιλέξω? Forthnet 2play ή Tellas Zisto? Ή κάτι άλλο?

Σας παρακλώ προτίνετέ μου κάτι γιατί έχω χάσει λίγο τη μπάλα.

 

Φιλε μου κι εγω σε αυτην ακριβως την απορια θα μπω σε λιγες μερες που ερχεται ο πρωτος λογαριασμος του ΟΤΕ,που χρειαζομαι για αιτηση προς οποιονδηποτε εναλλακτικο...

Απλα εγω μαλλον σε forthnet θα παω παλι καθως την ειχα 2 χρονια στο προηγουμενο σπιτι,και ημουν απολυτως ευχαριστημενος!!! Το μονο που με απασχολει ειναι το οτι επειδη πια θα το παω σε 2play και οχι απλα dsl,βλεπω γενικως οτι ο χρονος αναμονης ειναι πολυ μεγαλυτερος!!! Θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πρέπει να μάθετε από άλλους χρήστες στην περιοχή με ποια εταιρεία είναι και πως πάει το πράγμα! Εγώ περίμενα 7 μήνες Βιβοντι και την ακύρωσα φυσικά, άλλος φίλος μου 4 μήνες και ακυρωση για Τελλάς και άλλος είναι εδώ και 6 μήνες με 1μβ στην Φορθνετ και περιμένει (περιοχή Κυψέλη είμαστε). Εγώ από αυτά που ξέρω θα σου πρότεινα μακράν την Netone (ειδικά αμα θες 2 αριθμούς τηλ, ενώ αν θελεις ΤV βάλε Ον, πάντως σαν την εξυπηρέτηση της Νετονε δεν θα βρείς (έχουν κάνει αιτηση και ενεργοποιηθεί 5 γνωστοι μου και είναι απόλυτα ευχαριστημένοι) Παντως παιδιά το ζήτημα είναι πραγματικά Λοττο, πρέπει 1.Να είσαι κοντα στο dslam σου 2.να είναι σε καλή κατασταση τα καλώδια της πολυκατοικίας σου 3.να είναι σε καλή κατασταση τα καλώδια στο σπίτι σου 4.να συνεργάζετα καλα ο ο ΟΤΕ της περιοχής σου με την εταιρία που διάλεξες 5.να σε εξυπηρετήσουν υπάλληλοι/τεχνικοί που ξέρουν πραγματικά και είναι φιλότιμοι και 6.να μην υπάρχουν αστάθμιτοι παράγοντες του τύπου ανεξήγητα χαμηλές ταχύτητες, βλάβες ρουτερ,μη ταυτοποίηση στοιχείων για φορητότητα κτλ και τοτε ναιαιαιαι έχεις 2play ή 3play!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file...san ton OTE kaneis allos okay ? kai afto tha fanei apo tis metriseis POSOI apo EMAS tha girisoun ston OTEN piso....

 

to akrivo panta einai panta kalitero..

 

einai dinaton more me 30 euro na perimeneis 24mpbs? min akouw veresedia,

FILE vale OTE , mpori na pas slower...alla stathera afto einai to simantiko.

episis ton PING reply sou , epidi paizo online games tha einai terma kato xamilo.gia kane ping me tis alles eteries....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ παιδιά τι να πώ μ' αυτά που διαβάζω λέω να το ξεχάσω για την ώρα! βασκά να πώ ότι δεν είμαι Αθήνα αλλά Βόλο που η ζήτηση είναι ακόμα μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε sa3rdna,

 

Μην κάνεις τιποτα ακόμα γιατί τα πράγματα δεν ειναι ακριβώς όπως φαίνονται.

Καλές οι διαφημισεις και τα τιμολογια αλλά μέχρι εκεί.

Αν είχα την ευκαιρεια να είμαι στην θεση σου δεν θα το κουναγα από τον ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ, γιατι οι αλλοι ειναι ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ...

 

Θα βρεθούν φίλοι εδώ που θα σου πουν ότι όλα ειναι μια χαρά και δεν υπαρχει προβλημα κλπ.

Εγώ θα σου πω 4 πραγματα που θα πρεπει να σκεφτεις (κυρίως για το τηλέφωνο και λιγοτερο για το ιντερνετ):

 

1) Δεν θα μπορουν όλοι να σε ακουν καλά (αναλογα την ημερα θα είναι και η γραμμη σου).

2) Δεν θα βρεις ποτε τεχνικό να σε βοηθησει σε καποιο προβλημα.

3) Θα είσαι για πολλές μερες χωρις γραμμη σε περιπτωση βλαβης

4) Θα σου βρουν οτι τους χρωστας λεφτα πριν απο 10 χρονια όταν τότε δεν τους ηξερες καν...

 

Αυτές ειναι προσωπικές διαπιστώσεις με την αγαπημενη μου HOL. Παρ'ολα αυτά μην νομίζεις ότι και η καλυτερη forthnet πάει πίσω.

Καλή τύχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GELAGOS epitelous eixes to tharos na vgeis mprosta na peis tin alitheia elpiz0 kai polloi alloi

 

oi goneis kanan to lathos 20./8 na kanoun aitisi stin ON TELECOM, kai apo tote ksekinise o golgothas, anamones sto KINITO ORES!!! XREWSEIS sto tavani, kaneis na min kserei tipota. TELIKA akyrosa kai TELOS !! ta 70 euro omos pios mas ta dinei pis0 gia ton eksoplismo e? STA @@ TOUS!!!!

 

pisteuw se 1-2 xronia apo tora tha eimaste etoimi gia kati megalitero apo ton POTE.

o POTE yposxete afta pou leei, kai texniki ypostiriksei eixa panta me tin CONNEX sta 5 lepta anamonis, kai texnikos perase apo to spiti mou 5 fores otan eixa epoxi ISDN problimata.

kai i taxytita einai para poly statheri

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις. θα κοιτάξω να βρώ κάποιο πακέτο από τον οτε να κάνω τη δουλειά μου και σε κάνα χρόνο το ξανασυζητάμε για τους εναλλακτικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...