Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

kostastrikala

Προγραμμα ελεγχου του Η/Υ απο μακρια

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα τα φωτα σας...Χρειαζομαι ενα προγραμμα για να μπορω να εχω προσβαση στον υπολογιστη μου απο τον φορητο μεσω ιντερνετ;Ευχαριστω προκαταβολικα σε οσους με βοηθησουν

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε συντοπίτη και συνονόματε Τρίκαλε... TightVNC στο http://www.tighrvnc.com , το κατεβάζεις δωρεάν και κάνες τη δουλίτσα σου...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δοκίμασε το realvnc. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και με εξυπηρετεί μια χαρά. Υπάρχουν κι άλλα αντίστοιχα. Ψάξε στο google για "remote control" και βρες όποιο σου ταιριάζει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για να γινει αυτο χρειαζεται οι υπολογιστες να ειναι σε δικτιο? μεσω ιντερνετ με ποιο τροπο μπορει κανεις να κανει το ιδιο ???

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
για να γινει αυτο χρειαζεται οι υπολογιστες να ειναι σε δικτιο? μεσω ιντερνετ με ποιο τροπο μπορει κανεις να κανει το ιδιο ???

Μέσω internet γίνεται η διαδικασία σε όλα τα προγράμματα που προτείνονται παραπάνω. Σαφώς μπορούν να δουλέψουν και μέσω δικτύου, αλλά αν σε ενδιαφέρει μόνο για εσωτερικό δίκτυο, πιστεύω οτι θα σε καλύψει το remote desktop των windows.

Βέβαια, υπόψιν οτι χρειάζεσαι αρκετά καλή γραμμή (upload κυρίως) στο μηχάνημα που θα έχει την server εφαρμογή.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...