Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις στα DVD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταστείτε αυτό το σενάριο. Μόλις νοικιάσατε την τελευταία υπερπαραγωγή του Hollywood, έχετε παρέα και το αγαπημένο σας ποτό και κάθεστε αναπαυτικά στον καναπέ για να δείτε την ταινία στην Flatscreen σας. 15 λεπτά αργότερα και μόλις η ταινία έχει φτάσει στη δράση, η ταινία σταματάει για να δείτε διαφημίσεις.

 

Για το επόμενο λεπτό είστε αναγκασμένοι να παρακολουθήσετε διαφημιστικά μηνύματα αφού και το κουμπί του fast-forward έχει απενεργοποιηθεί.

 

Αυτή η δυσάρεστη εμπειρία θα επαναλαμβάνετε δύο με τρεις φορές μέχρι το τέλος της ταινίας. Ο μόνος τρόπος για να αποφύγετε τη διακοπή είναι να πληρώσετε μερικά χρήματα παραπάνω στην εταιρία που νοικιάσατε το DVD.

 

Το σενάριο αυτό είναι μία εφαρμογή (και πατέντα) που ετοιμάζει η IBM. Μόλις το DVD εισάγεται για να παιχθεί, ελέγχεται ο δίσκος για να ανακαλύψει αν ο θεατής έχει πληρώσει την έκδοση χωρίς διαφημίσεις, ή την οικονομικότερη που περιέχει διαφημίσεις. Αν έχει επιλέξει τη φθηνή έκδοση η εφαρμογή συνδέεται σε κάποια online υπηρεσία για να κατεβάσει διαφημιστικά μηνύματα ή αυτά θα υπάρχουν ενσωματωμένα στον δίσκο.

 

Αλλά όπως λέει ο njlouch : Δώστε του 2 εβδομάδες θα βρεθεί ένα hack για να σταματάει αυτήν την ενέργεια.

 

Source.png Πηγή: digitalnews.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια διαφήμηση τέτοιου είδους πετυχένει το ακριβώς αντίθετο απ'το σκοπό της.

Αν μου πετάει 3 φορές μέσα στην ταινία "Vodafone,ζήσε τη στιγμή" θα σπάσω την CU sim μου. -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χάσει πολύ η βιομηχανία αν γίνει κάτι τέτοιο...οι αγορές ειδικά θα μειωθούν κατακόρυφα από 50% με 70%. άντε πάλι οι εφημερίδες θα σώσουν την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry alla ipotithete pos gia na katapolemisis tin piratia ktl prepei na epibravebeis afton pou plironei na noikiasei ena dvd me extra feature poiotita kana trailer allis tainias ktl kai oxi na ton mamas bazontas ton na blepei diafimisis. giati os gnosto an tora to dvd exei 2 euro tin imera an perasei to kolpo to dvd me tis diafimisis tha exei 2 euro tin imera kai afto xoris 3. me liga logia den nomizo pos exoun skopo na dimiourgisoun pio ftina dvd gia ton kosmo alla mono pio akriva kai na ipobathmisoun tin oli diadikasia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πριν ξεκινήσει η ταινία να πεις να το δεχτείς,αλλά στην μέση της ταινίας?Για να βγάλουν περισσότερο χρήμα να την πληρώνει μια ζωή ο καταναλωτής!Δεν καταλαβαίνουν αντί για καλό ότι κάνουν κακό στα προιόντα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου την σπανε ακομα και τα αρχικα βιντεο.

Δεν θα εκλεβα ποτε ενα αυτοκινητο,οπως επισης δεν θα εκλεβα μια ρημαδα τηλεοραση

Ουτε μια ταινια θα εκλεβα!!!Τι μου το λεει αφου εχω παει και εχω νοικιασει το DVD???

Μα καλα χαζοι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλη μία κίνηση πανικού.

Έχουν φαντασία πάντως, οφείλουμε να το παραδεχτούμε...

Έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι άλλο θα σκεφτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ εκει που κανει 30 ευρω το DVD κανει 25 με διαφημισεις και συνεχιζει να κανει 30 χωρις, τοτε ειναι για φαπες

 

Εαν δηλαδη ισχυει, τωρα 30 και μετα παλι 30 ΜΕ διαφημισεις και 35 ΧΩΡΙΣ τοτε ειλικρινα δεν θα εχω κανενα ηθικο ενδιασμο να καταφυγω στον θειο. Διοτι πες μεχρι τωρα πληρωνεις τους ανθρωπους που το φτιαχνουν. Αλλα οι διαφημισεις δεν προσφερουν τιποτα στον "πελατη", δλδ εμενα, ειναι καθαρα για κερδος και φυσικα θα μπορουσαν να λειπουν(οπως τωρα δλδ) επομενως εγω παραπανω λεφτα για καθαρο κερδος ΔΕΝ τους δινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου την σπανε ακομα και τα αρχικα βιντεο.

Δεν θα εκλεβα ποτε ενα αυτοκινητο,οπως επισης δεν θα εκλεβα μια ρημαδα τηλεοραση

Ουτε μια ταινια θα εκλεβα!!!Τι μου το λεει αφου εχω παει και εχω νοικιασει το DVD???

Μα καλα χαζοι ειναι?

δε θα εκλεβες ποτε μια τηλεοραση...δε θα εκλεβες ποτε ενα αυτοκινητο...-οπα μαγκα αν μπορουσα να "κατεβασω" μια φερραρι θα το'κανα!!!!:devil:

τωρα για τις διαφημισεις απλα ας γελασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...