Προς το περιεχόμενο

2play forthnet's modem?


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν απο 30 λεπτά μου έφεραν το siemens CL+110 το έχω συνδέσει σε ethernet και επειδή είμαι άσχετος με όλα αυτά θέλω να μάθω τι έχω κάνει λάθος και πιάνω 0.8mbit!!!

 

Δηλαδή έλεος, τουλάχιστον 6-8 να έπιανα θα ήμουν ικανοποιημένος, δε χρειαζόταν και 24!

 

Αλλά κάτω απο 1 mbit!!!! ούτε με τον ΠΟΤΕ!!! Λίγη βοήθεια παιδιά να δω και γω πως είναι η ζωή μετα το 1mbit!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες τις Forthnet για ρύθμιση του usrname και του password μέσω του broswer δεν έκανα κατι δικό μου, αλλά δε μπορώ να καταλάβω που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα...

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να κάνει καλύτερη διαχείρηση των πακέτων που περνούν απο το router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνουν για ταχύτητες 24 mbps, το microcosm 2636, που έχει down μέχρι 8 mbps;

( http://www.microcom.cz/category.php?itid=136 ). Είσαι σίγουρος;

mexri 8 to mpriki

 

Πρίν απο 30 λεπτά μου έφεραν το siemens CL+110 το έχω συνδέσει σε ethernet και επειδή είμαι άσχετος με όλα αυτά θέλω να μάθω τι έχω κάνει λάθος και πιάνω 0.8mbit!!!

 

Δηλαδή έλεος, τουλάχιστον 6-8 να έπιανα θα ήμουν ικανοποιημένος, δε χρειαζόταν και 24!

 

Αλλά κάτω απο 1 mbit!!!! ούτε με τον ΠΟΤΕ!!! Λίγη βοήθεια παιδιά να δω και γω πως είναι η ζωή μετα το 1mbit!!! :lol:

sto status sta posa klidoneis?asto to poso katevazeis dioti osoi lene oti katevazoun arga sinithos .... min to po kalitera.sto status ti taxitita blepeis?

Ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες τις Forthnet για ρύθμιση του usrname και του password μέσω του broswer δεν έκανα κατι δικό μου, αλλά δε μπορώ να καταλάβω που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα...

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να κάνει καλύτερη διαχείρηση των πακέτων που περνούν απο το router;

 

epidi auta den exoun kamia sxesi den xekiname me ta apla.an exoun mpei filtra pantou ktl ktl.iparxei kai sticky topic gia sosti egkatastasi adsl pros nautilomenous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φίλτρο δε το έχω συνδέσει, μόνο ένα σπλίτερ (έτσι λέγεται;) για το τηλέφωνο και το μόντεμ, επειδη χρησιμοποιούν την ίδια μπρίζα.

 

στον υπολογιστή το μοντεμ είναι συνδεδεμένο σε ethernet.

 

To θέμα είναι οτι όταν συνδέεται (είναι κλειστό και το ανοίγω απο το κουμπί τροφοδοσίας) το μοντεμ το COMODO μου λέει αν θέλω να έχω full access σε ενα νεο δίκτυο υπολογιστή που συνδέθηκε σε δίκτυο με το δικό μου pc. Επειδή απ'ότι κατάλαβα μιλάει για το router επιλέγω ναι, και συνδέεται κανονικά.

 

Επίσης δε μπορώ να δω ταχύτητα κάπου στο pc μου. Δε ξέρω γιατί.

 

Τέλς όταν πηγαίνω: Έναρξη->Σύνδεση με->Εμφάνιση όλων των συνδέσεων μου έχει ένα εικονίδιο που γράφει: "Πύλη internet" απο πάνω του σαν χαρακτηρισμό και το όνομα του εικονιδίου είναι: Σύνδεση Internet (απο κάτω γράφει Έγινε αποσύνδεση). Το κάνω διπλό κλικ κάνει οτι συνδέεται αλλα @@ μου λέει αποσύνδεση στο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ine router opote min perimeneis na deis ikonidia oute na sou leei kapou oti ise connected i oti den ise connected i sta posa ise.apo ta lampakia diladi me to adsl blepeis oti exei sigxronisei apo to ppp otan pernas to username kai to password sosta.sto router mesa stin kartela status blepeis pou klidoneis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Merika routerakia opos auto pou dini i hol fritz kapos etsi nomizo

kai to siemens tis forthnet (kai pola ala fantazome) exoun tin

dinatotita na sou emfanizoun sta windows sto tray tin taxitita

pou exis sinde8i posa kb exis katevasi etc

 

Opos auto pou vlepame otan sindeomastan me 56k

 

btw an kapios exi na protini kapio router (max120eura) na sikoni

aneta 2pc na trexoun p2p kai genika na min masai kai na kolai

giati kapote ixa akousi oti to USR ta spai to pira ala telika

apodixtike apaleuto sta P2P idika me 2 pcia pano.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Merika routerakia opos auto pou dini i hol fritz kapos etsi nomizo

kai to siemens tis forthnet (kai pola ala fantazome) exoun tin

dinatotita na sou emfanizoun sta windows sto tray tin taxitita

pou exis sinde8i posa kb exis katevasi etc

 

Opos auto pou vlepame otan sindeomastan me 56k

 

btw an kapios exi na protini kapio router (max120eura) na sikoni

aneta 2pc na trexoun p2p kai genika na min masai kai na kolai

giati kapote ixa akousi oti to USR ta spai to pira ala telika

apodixtike apaleuto sta P2P idika me 2 pcia pano.

 

linksys wag 200 zyxel 660 hw.περνας προγραμμα και σου δειχνει ταχυτητα που σε μερικα routerς υπαρχει στο cd opos sta usr.αλιως βλεπεις με νετ λιμιτερ http://www.netlimiter.com ποσο κατεβαζεις.μεσα απο τον ρουτερ βλεπεις στα ποσα συνδεεσαι και επισης για να δεις με αλλο τροπο στα ποσα συνδεεσαι μπορεις να κανεις τον ρουυτερ να παιξει σαν μοδεμ 56 αλλα δεν λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...