Προς το περιεχόμενο

Ποιά σειρά/ές σας έχει εντυπωσιάσει με τα μηνύματα που "περνάει" στον κόσμο?


Stathiss19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Simpsons. Για τα πολιτικά, ψυχολογικά, οικολογικά σχόλια, αλλά κυρίως γιατί κάνει σκόνη το αμερικάνικο όνειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Simpsons. Για τα πολιτικά, ψυχολογικά, οικολογικά σχόλια, αλλά κυρίως γιατί κάνει σκόνη το αμερικάνικο όνειρο.

 

Σωστοτατος συμφωνω και εγω. Λεει τα πραγματα οπως ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε tonypapadovic.Σου έστειλα pm στο greektvsubs για σύσταση ομάδας υπότιτλων για την σειρά Dawson's Creek καθώς είναι πάρα πολύ εκείνοι που θέλουν να δούν την σειρά αλλά δεν γνωρίζουν αγγλικά..Επικοινώνησε μαζί μου το μέλος tzotzo και θέλει να συμμετάσχει στον υποτιτλισμό της σειράς.Επικοινώνησε σε παρακαλώ μαζί μου όταν μπορέσεις να με ενημερώσεις αν μπορούμε να ξεκινήσουμε.Τέλος θα ήθελα αν μπορούσες να μου στείλεις όσους αγγλικούς υπότιλους της σειράς τυχόν διαθέτεις..καλημέρα!Δέν μπορούσα να σου στείλω pm γιατί έλεγε οτι έχεις υπερβεί το όριο εισερχόμενων μηνυμάτων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το OZ(παραγωγής HBO),τα cartoons παρωδίες καταστάσεων(southpark, family guy, simpsons), το One Tree Hill(μην ακούω γέλια), το Nip/tuck που ουσιαστικά "κράζει" τη ματαιοδοξία,mm τώρα δε μου έρχονται άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε tonypapadovic.Σου έστειλα pm στο greektvsubs για σύσταση ομάδας υπότιτλων για την σειρά Dawson's Creek καθώς είναι πάρα πολύ εκείνοι που θέλουν να δούν την σειρά αλλά δεν γνωρίζουν αγγλικά..Επικοινώνησε μαζί μου το μέλος tzotzo και θέλει να συμμετάσχει στον υποτιτλισμό της σειράς.Επικοινώνησε σε παρακαλώ μαζί μου όταν μπορέσεις να με ενημερώσεις αν μπορούμε να ξεκινήσουμε.Τέλος θα ήθελα αν μπορούσες να μου στείλεις όσους αγγλικούς υπότιλους της σειράς τυχόν διαθέτεις..καλημέρα!Δέν μπορούσα να σου στείλω pm γιατί έλεγε οτι έχεις υπερβεί το όριο εισερχόμενων μηνυμάτων....

 

Σου έστειλα pm στο greektvsubs φίλε stathiss19.

 

Και για να μην είμαστε τόσο off topic,

σίγουρα τα adult-toons όπως Simpsons, Family Guy, Futurama κ.λπ παιρνάνε πολλά μηνύματα , όπως είπε ο Manuel

 

Simpsons. Για τα πολιτικά, ψυχολογικά, οικολογικά σχόλια, αλλά κυρίως γιατί κάνει σκόνη το αμερικάνικο όνειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmmm koinwnikh seira gigantiou epipedou...

 

Κοινωνικη το Married with children? Μπαααα....

Οσο για το επιπεδο, η πρωτη σειρα που "ξεσκισε" την αμερικανικη ιδανικη και αγαπημενη οικογενεια...

Και ολα αυτα πριν απο τους Simpsons που συνεχισαν και συνεχιζουν να "ξεσκιζουν" τα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικη το Married with children? Μπαααα....

Οσο για το επιπεδο, η πρωτη σειρα που "ξεσκισε" την αμερικανικη ιδανικη και αγαπημενη οικογενεια...

Και ολα αυτα πριν απο τους Simpsons που συνεχισαν και συνεχιζουν να "ξεσκιζουν" τα παντα...

 

Ετσι είναι. Ηταν η πρώτη σειρά που παρουσίαζε μια αντισυμβατική οικογένεια. Σε αντίθεση με τις σειρές της εποχής όπου όλες οι οικογένειες ήταν τέλειες και αγαπημένες χωρίς να προκαλούν.

 

Μια και μιλάμε για τέλειες οικογένειες... πως και δεν ανέφερε κανείς το Seventh Heaven??? :lol::lol:

Είναι ο ορισμός της σειράς που προσπαθεί να είναι ηθικοπλαστική με βάση πάντα την εκκλησιαστική ηθική :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Το 7th Heaven ειναι μια αισχρη προπαγανδα. Αλοιμονο αν ενστερνιζομαστε τις μπαρουφες που λεει. Αυτο δεν ειναι χριστιανικη ηθικη ειναι μια χαζομαρα τιγκα στην υπερβολη και την αναληθοφανεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλάμε για τέλειες οικογένειες... πως και δεν ανέφερε κανείς το Seventh Heaven??? :lol::lol:

Είναι ο ορισμός της σειράς που προσπαθεί να είναι ηθικοπλαστική με βάση πάντα την εκκλησιαστική ηθική :rolleyes:

 

Ημαρτον με την σειρα αυτη...

Τα παιδια πρεπει να εκαναν σεξ τουλαχιστον 1 χρονο μετα την πρωτη νυχτα γαμου...

Στην αρχη ειχε ενα σχετικο ενδιαφερον, κυριως εξαιτιας της μεγαλης κορης Jessica Biel, αλλα μετα το εχεσαν...

Εμετο πανω στον πατερα και την μανα της συγκεκριμενης σειρας...Τελος...

 

PS Sledgehammer rules... Που το θυμηθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...