Προς το περιεχόμενο

Ποιά σειρά/ές σας έχει εντυπωσιάσει με τα μηνύματα που "περνάει" στον κόσμο?


Stathiss19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ημαρτον με την σειρα αυτη...

Τα παιδια πρεπει να εκαναν σεξ τουλαχιστον 1 χρονο μετα την πρωτη νυχτα γαμου...

Στην αρχη ειχε ενα σχετικο ενδιαφερον, κυριως εξαιτιας της μεγαλης κορης Jessica Biel, αλλα μετα το εχεσαν...

Εμετο πανω στον πατερα και την μανα της συγκεκριμενης σειρας...Τελος...

 

Συμφωνώ πλήρως...

Το αστείο είναι οτι ακόμη και η 5-χρονη κόρη τους είχε γκόμενο :P

 

PS Sledgehammer rules... Που το θυμηθηκες?

 

Ημουν φαν του από μικρός. Με τα ιδανικά και τις αξίες του Sledgehammer μεγάλωσα :devil:

Είχαν βγει μόνο 2 σεζόν από την σειρά αυτή, αλλά ήταν άψογες. Ηταν από τις πιο ανατρεπτικές σειρές της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με sledgehammer μεγάλωσα, αλλά τώρα που τα ξαναείδα (να ναι καλά τα τορεντς) μου φάνηκαν μεγάλες μλκιες. Μόνο η Ντορώ αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηνυματα που περνα το Simpsons κ τις παραπομπες που υπαρχουν σε καθε επεισοδειο, σε ταινιες, τραγουδια, γεγονοτα απο ολο τον κοσμο δεν υπαρχουν πουθενα αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost-Μπαινεις στην ψυχολογία του ήρωα...

 

Και ποιο είναι το μήνυμα που σ' εντυπωσίασε απ' αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηνυματα που περνα το Simpsons κ τις παραπομπες που υπαρχουν σε καθε επεισοδειο, σε ταινιες, τραγουδια, γεγονοτα απο ολο τον κοσμο δεν υπαρχουν πουθενα αλλου.

 

έχεις δει Family Guy και Southpark ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δει Family Guy και Southpark ??

 

Εγώ έχω δει. Παρόλο που λατρεύω το South Park και έχει το δικό του ξεχωριστό χιούμορ και άποψη, Simpsons από θέμα μηνυμάτων, δεν είναι με τίποτα. Εδώ και χρόνια προσπαθώ ν' αποφασίσω ποια από τις δύο σειρές μου αρέσει περισσότερο (καθώς και ποιος χαρακτήρας μου αρέσει περισσότερο, Cartman vs Homer), αλλά άκρη δε βρήκα, οπότε έχω αποφασίσει ότι δε θα προσπαθώ να τα βάζω δίπλα δίπλα. Καθένα με τα καλά του και τα κακά (ποια; τι; που; ) του.

 

Το Family Guy δε το βάζω δίπλα σε κανένα από τα δύο, το θεωρώ προσβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SouthPark

Η Αμερικανικη σειρά που έχει σατιρίσει τα πάντα, απο sex, πολιτική, θρησκεία, celebrities, κυβερνήσεις, δημόσιους οργανισμούς, αμερικανικο κινηματογράφο, τους εβραίους και γενικά όλο το σύστημα χωρίς να παίρνει το μέρος κανενός αλλά να γίνετε εχθρός με όλους.

Η δήλωση των δημιουργών οτι τους τιμάει που γίνετε παράνομη διακίνηση των επεισοδίων μέσω internet είναι απο μόνη της ένα μύνημα.

 

Και ο Homer καλός κάφρος είναι αλλα Cartman δεν θα γίνει ποτέ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

House MD. Μου αρέσει πάρα πολύ αυτή η σειρά. Θεωρώ τον κεντρικό ήρωα υπερβολικά έξυπνο με ισχυρή προσωπικότητα, αυτοκαταστροφικό, χειραγωγεί τους πάντες με απίστευτη ευκολία και επίσης δε φοβάται κανέναν. Μαθαίνω πολλά πράγματα ειδικά σε θέματα ψυχολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...