Προς το περιεχόμενο

HTC Shift ... εντυπωσεις


axaxouxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερουδια παιδες ...

 

διαβαστε τι ειδα παλι και μου γυαλισε το ματι ....

 

ειναι ενα μινι λαπτοπ πιο μικρο και πιο φτηνο απο το πανακριβο flybook

 

1400 ευρω η προπαραγγελια στον ΓΕΡΜΑΝΟ και απο 28/12/2007 διαθεσιμο .

 

HTC Shift

Νέα εποχή στους φορητούς υπολογιστές

 

Τόσο ισχυρό ώστε να μπορεί να «τρέξει» τα Windows Vista® στην εντυπωσιακή, μεγάλη οθόνη αφής του, το HTC Shift συνδυάζει τη δύναμη με την ευελιξία και τον κομψό σχεδιασμό.

 

Συνδυάζοντας ιδανικά τη φορητότητα με τη λειτουργικότητα, το Shift ενσωματώνει την επαναστατική τεχνολογία HTC SnapVUE, η οποία σας παρέχει άμεση πρόσβαση στα e-mail, το ημερολόγιο, τα SMS και τις επαφές σας, ακόμα και όταν η συσκευή δεν είναι ανοιχτή. Πλέον δεν είναι απαραίτητο να ενεργοποιήσετε τη συσκευή, απλά για να δείτε τα e-mail σας.

 

Πολλαπλές επιλογές για σύνδεση υψηλών ταχυτήτων αυξάνουν την παραγωγικότητά σας, όπου και αν βρίσκεστε. Με το HTC Shift ζήστε τη μοναδική εμπειρία μιας συσκευής μοναδικά ισχυρής και ευέλικτης.

 

Σύροντας την οθόνη αφής 7 ιντσών της συσκευής, αποκαλύπτεται ένα πλήρες QWERTY πληκτρολόγιο. Έτσι, όπου και αν βρίσκεστε, βρίσκεται μαζί σας και ο προσωπικός σας υπολογιστής!

 

και δειτε χαρακτηριστικα....

 

 

 

HTC Shift: Διαθέσιμο 28/12/2007

Πλήρη χαρακτηριστικά

 

Λειτουργικό σύστημα

Microsoft Windows Vista® Business

 

Διαστάσεις

207 (Μ) x 129 (Πλ.) x 25 χιλ. (Πα)

Βάρος: 800γρ. με τη μπαταρία

 

Πληκτρολόγιο

Συρόμενο QWERTY, Διαχείριση ποντικιού με κουμπιά δεξιά / αριστερά και MicroPad

 

Επεξεργαστής

Intel® Stealey 800MHz/ Qualcomm® MSM 7200, 400MHz

 

Μνήμη

Σκληρός δίσκος: 40 GB

1G RAM

 

Οθόνη

Οθόνη αφής 7 ιντσών, 800 x 480 TFT-LCD με προσαρμόσιμη γωνία

 

Επικοινωνία

Δίκτυο: HSDPA/UMTS: UMTS παγκοσμίως (Tri-band 850, 1900, 2100 MHz)

HSDPA: Μέχρι και 3.6Mbps ταχύτητα για download και 384kbps για upload

GSM/GPRS/EDGE: Quad-band 850, 900, 1800, 1900 MHz

 

Φωτογραφική μηχανή

VGA Web κάμερα για βιντεοκλήση

 

Ήχος

Ενσωματωμένο μικρόφωνο και ηχείο

 

 

Συνδεσιμότητα

Bluetooth® 2.0, Wi-Fi®: 802.11 b/g

 

Ισχύς

Μπαταρία αποσπώμενη, επαναφορτιζόμενη 2700mAh

 

 

Θύρες I/O

1 USB 2.0, VGA out και 3.5mm stereo audio out

 

 

 

Ειναι παρα πολυ ομορφο και εχω ξεμυαλιστει ....

 

Θα ηθελα την γνωμη σας

 

Με προβληματιζει το γεγονος υπαρξης συρομενης και αναδιπλουμενης οθονης

ενω κατι παρομοιο εχει βγαλει και η ASUS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κακη υλοποιηση UMPC ειναι... Αναμεσα σε τοσα και τοσα, αυτο βρηκες να σου αρεσει? :eek: Επισης δεν ειναι ενα μινι-λαπτοπ! Με την εννοια πως η φιλοσοφια αυτων των συσκευων διαφερει! Κατα κυριο λογο ΔΕΝ θα εργαστεις σε αυτο, αλλα θα εχεις προσβαση στα δεδομενα σου και εν αναγκη και μονο θα μπορεις να κανεις καποια πραγματα που θα εκανες και σε ενα workstation.

 

Παρε μια ιδεα και απο την MS: http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/umpc/default.mspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ειναι κι αυτο αλλα δεν υπαρχει στην Ελλαδα ...

 

Βασικα θελω ενα σουπερ μινι λαπτοπ με οθονη γυρω στις 6-8 ιντσες

οχι πανω απο 800 γραμμαρια βαρος , να εχει πληρες πληκτρολογιο αλλα και να λειτουργει και με οθονη αφης να εχει αποθηκευτικο χωρο ανετο π.χ. 60 γιγα θα μου εφταναν

για mp3 - avi - Xvid καθως θα ηθελα και μια πληρη σου'ι'τα οφις για word - excell κ.τ.λ.

 

Με λιγα λογια ενα FLYBOOK μινι αλλα και οικονομικο αν σκεφτουμε οτι το FLYBOOK κοστιζει απο 1900 ευρω και ανεβαινει ενω ειναι και πιο μεγαλο ...

τοτε το HTC Shift ερχεται πολυ βολικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

λοιπον ηδη το εχω εδω και λιγες ωρες. μεχρι το βραδυ θα σας πω τα παντα.

σαν πρωτη εικονα.

1.εχω φορτώσει virtual daemon manager - office 2007-avast antivirus-skype-messenger 8-systran-spybot-adaware-αχω κανει update απο microsoft -

2.δεν εχει gps

3.εχω ηδη βαλει και δουλευει και με τα δυο λειτουργικα καλα μια καρτα data tim 5giga free to mhna gia internet

4.δουλευει καλα αλλα θελει 2 γιγα μνημη οπωσδήποτε

5 σε αναλυση 800χ480 ειναι πολυ καλα αλλα οταν ανοιγεις τα μονιμα παραθυρα των windows για παραδειγμα αν θες να κλεισεις η να ανοιξεις το firewall το παραθυρο το μονιμο για να κανεις την επιλογη σου και μετα να πατησεις οκ η το apply to koυμπι οκ η apply δεν φαίνεται και πρεπει να πας σε αναλυση 1024χ600 που ομως ειναι ολα πολυ μικρα και πρεπει απο τις ρυθμισεις να μεγενθυνεις την μπαρα τα εικονιδια και αλλα ελαχιστα και ειναι ετσι τελειο.ετσι το εχω.

6. ενα αλλο προβλημα ειναι οτι θα επρεπε να εχει στι πισω μερος ενα στηριγμα ετσι οταν το εχεις μονο με την οθονη να στεκεται λιγο σε ορθια με μικρη εστω κλιση και οχι ξαπλωμενω.αν θες να δεις μια ταινια πρεπει να το εχεις με ανοικτο πληκρολογιο .

απο τα 40 γιγα τα 30 ειναι ελευθερα.εβαλα kai μια καρτα 16 γιγα sd

7 paιζει τα παντα απο video

9 η μπαταρια με βιστα κρατα 2.30 ωρες βλεποντας και βιντεο.πηρα και δευτερη

apo to expansys 1400 euro μαζι με δευτερη μπαταρια και μια καρτα μνημης 16 γιγα + μαζι με τα μεταφορικα.

λοιπον στα vista doyλευει καλα αλλα αν παιρνει 2 γιγα μνημη θα δουλευει καλυτερα.ψαχνω να βρω αν μπορει να δεχτει 2 γιγα και χαρακτηριστικα της.an kserete kati sigoyro mou lete....

εχω φωρτωσει πολλα προγραμματα. τωρα σε Τεχνολογία SnapVUE απλα πραγματα.email-καιρος σημειωματαριο.αν ειχε wm6 η εστω και απλα εναν explorer θα ηταν τελειο.psaxno na bro an ginete upgrade an kserete kati sigoyro mou lete...

me tin htc stis erotiseis moy den ebgala akri

συμπερασμα

οσοι θελετε η εχετε ηδη data card tim-panafone-cosmote se kalo programa toylaxisto 5 giga κατι γινετε oson afora an aksizei ta lefta toy ,τοyλαχιστο δεν συνδεεις eksoteriko usb hsdpa.

αλλιως το vye s37 sta 1050 euro einai safestata avotero se ola.kai epektasimotita.

deite http://www.expansys.com.gr

αυτα πολυ γρηγορα σε πρωτη φαση....επανερχομε συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράγγειλα το σάββατο και το περιμένω τέλος του μηνα. Το είδα σε μια έκθεση και ελπίζω να πάρω ένα από τα 100 πρώτα που θα βγούν εδώ. Είμαι Σιγκαπούρη.

 

Δεν είχα ποτε τέτοιο gadget αλλα εντυπωσιάστηκα. 1000 ευρώ έχει εδώ και το περιμένω πως και πως.

 

προσπαθούν για wm6 αλλα ακόμα τίποτα. Αυτό που με ενοχλεί βασικά είναι ότι τα 2 λειτουργικά δεν έχουν συνδεσιμότητα.

Ας κρατήσουμε ανοικτό το θέμα να κάνουμε τις απαραίτητες βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω ηδη βαλει windows mobile pro 6.1 kai sp1 vista και το μηχανημα πεταει.τωρα μπαινω στι ιντερνετ και απο windows mob. 6. και παιρνω τα mail μου με λιγη χρηση μπαταριας .φυσικα εχω βαλει στο windows mob. 6 και norton antiv.... ppc.

 

ena προβλημα με το touch screen αντιμετωπιζα 3 ημερες.εψαξα καλα στα φορουμ και ειδα οτι πολλοι κατοχοι htc shift μετα απο αρκετη χρηση ειχαν το ιδιο προβλημα αποκρισης του touch screen .τελικα το πρωτο που κανουμε οποτε εμφανιζεται αυτο το προβλημα ειναι να βγαλουμε και να ξαναβαλοθμε προσεχτικά την προστατευτικη διαφάνεια της οθονης

 

επισης

 

για ανοιγμα του ReadyBoost service που ειναι κλειστο

" 1. Click on the Start button.

 

2. In the search field on the Start button type services.msc and press the enter key.

 

3. When User Access Control asks if you would like to continue, do so or provide administrative account credentials to do so.

 

4. Scroll down to and double-click on the ReadyBoost service.

 

1. Change the Startup Type drop down menu to to Automatic.

 

2. Then press the Start button to start the service.

 

3. Press the OK button.

 

5. Now close the Services console.

 

The ReadyBoost service should now be started and if you reinsert the flash drive it will prompt you to use the drive for ReadyBoost."

 

 

 

πως ανοιγουμε το windows sidebar

 

 

 

* Click Start, type gpedit.msc in the Search box, and press ENTER

* Navigate to the following branch:

 

Computer Configuration | Administrative Templates | Windows Components | Windows Sidebar

 

* Double-click Turn off Windows Sidebar

* Set it as Not Configured

* Repeat the same in the following branch:

 

User Configuration | Administrative Templates | Windows Components | Windows Sidebar

 

* Close the Group Policy Editor window.

 

Important: If it's already set to Not Configured, set it to Enabled and click Apply. Then repeat the steps and revert the setting back to Not Configured. This removes the registry based policy if set already.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...