Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το'χει δωκιμασει κανεις αυτο το προγραμμα?

ναι , δεν παρατηρησα καποια διαφορα σε σχεση με το hardcore, το γαματο ομως ειναι οτι αν το ξεκινας με αυτο το προγραμματακι σου περναει τη βλαμμενη εισαγωγη στην αρχη με την cry engine και μπαινει κατευθειαν στο ψητο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την 8800 που εχεις μου ακουγεται ακρως φυσιολογικο να σου κρασαρει ακομα και στις χαμηλες αναλυσεις.

 

Σε χαμηλές αναλύσεις το παιχνίδι με 8800gt παίζει άνετα και σε High settings.

 

cupraman, το μόνο που θέλω να σου τονίσω είναι πως έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με την 8800 το καλοκαίρι, πιθανότατα λόγω αυξημένης θερμοκρασίας. Δοκίμασε να κατεβάσεις το Rivatuner και να ρυθμίσεις το ανεμιστηράκι της κάρτας να δουλεύει γύρω στο 90-95% μόνιμα ενώ παίζεις, για να δούμε τότε αν θα ξανακρασάρει. Το ανεμιστηράκι της δικιάς μου είναι για κάποιο λόγο (πιθανότατα λόγω θορύβου) ρυθμισμένο αυτόματα σε πολύ χαμηλά επίπεδα (γύρω στο 30%)και δεν ανεβάζει στροφές ούτε όταν η κάρτα πιέζεται πολύ, με αποτέλεσμα το καλοκαίρι να ανεβαίνει στους 90°+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , δεν παρατηρησα καποια διαφορα σε σχεση με το hardcore, το γαματο ομως ειναι οτι αν το ξεκινας με αυτο το προγραμματακι σου περναει τη βλαμμενη εισαγωγη στην αρχη με την cry engine και μπαινει κατευθειαν στο ψητο :-D

Aς το αφησω τοτε οπως ειναι και να περιμενω το dx10 pach!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Laptop δουλεύει στο foul το ανεμιστηράκι για όσο παίζω Crysis. Υπάρχει ενδεχόμενο υπερθέρμανσης;

 

Δεν έχει κάποιο προγραμματάκι η "μαμα" εταιρία του λαπτοπ για να δείς τι γίνεται με θερμοκρασίες;

 

Υ.Γ. στις ρυθμίσεις γραφικών μου βγάζει τις κλασσικές και extreme.Υπάρχει και καμμιά άλλη; (νομίζω κάτι πήρε το μάτι μου στο φόρουμ,αλλα δε θυμάμαι).

Υ.Γ.2 πάντως στην 1680Χ1050, πηγαίνει ρολόι το παιχνίδι.Περίεργο μου φάνηκε,μιας και το metro τη γονάτιζε την 5870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Metro2033 είναι unoptimized του κερατά, το Crysis 2 έχει και μαμώ τα Optimizations.

 

Το GPU Usage κολλημένο στο 99% και οι 4 πυρήνες μου στο 70-80%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8-10 ώρες είναι ανάλογα όμως πως παίζεις και σε τι επίπεδο παίζεις.

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.pcgames.de%2FCrysis-2-PC-213107%2FNews%2FCrysis-2-Patch-DX11-Update-mit-erweitertem-Grafikmenue-soll-morgen-kommen-817619%2F

 

Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα σε γελάσω, πάντως δεν έχω δει "OMG NOOB!" "HAX HAX!" και τέτοια γενικά στο chat. :P

 

Βέβαια όπως και στο demo, αρκετές φορές είναι 2 στους 8 που πάνε στο crash site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...