Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα δεν ξαναπαιζω μεχρι να βγει φιξ

Δεν παει αλλο...εκει που νομιζεις οτι ΝΑΙ θα τελειωσω και ενα ματς

τσαααααακ σε κοβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε very high σίγουρα, με την 2600 που έχω και θεωρείτε unsupported κάρτα παίζω με 26-30 fps

 

Thanks!

Το μόνο που μένει τώρα είναι να μαζέψω χρήματα να τ'αγοράσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For extreme textures to work, turn off MSAA. Some people have noticed an upgrade in texture quality.

 

η αληθεια ειναι οτι φτιαχνουν τα textures αν παραρατηρησεις πχ το οπλο (μπορει βεβαια να ειναι και ιδεα μου :rolleyes: ) , αλλα χωρις aa εχεις αυτη την ασχημια :-(

 

 

priny.png

 

meta.png

 

ΥΓ το ελικοπτερο στη δευτερη φωτο φυσικα εχει κολλησει εκει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιζουν πολλα κουλα bugs στο λιγο που μεχρι τωρα εχω παιξει , ελπιζω με το patch που μολις περασα (γιατι αλλιως δε δουλευε το παραπανω εργαλειο στη τελευταια του εκδοση) να στρωσει

 

τελικα τα εβαλα ολα extreme, εβαλα και MSAA (αλλιως δε βλεπεται) , ανεβασα και field of vision και θα ελεγα (και αυτη τη φορα δε νομιζω οτι ειναι ιδεα μου :-D ) οτι η ποιοτητα των γραφικων βελτιωθηκε αρκετα χωρις να εχω πτωση στην αποδοση (αισθητη τουλαχιστον)

 

και για του λογου το αληθες εσκασε και ενα extreme στα options των γραφικων

xxxxrtdwrwtewerew.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Patch 1.1 αλλάξαν τα ονόματα από Gamer/Advanced/Hardcore σε Good/VeryGood/Extreme.

 

Τα Extreme που έχει φτιάξει ο τυπάς στο Config 1.6 είναι τα sys_spec_full=4

 

Το In-game Extreme ή Hardcore είναι το sys_spec_full=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a, νομιζα ότι βγήκε κάποιο καινούριο unnoficial, για καλύτερα textures (συγκεκριμένα για κάποιον που έβαζε τα textures απο το 1). Οι περισσότεροι πάντως λένε ότι δεν έχουν διαφορά στα textures με την νεα επιλογή extreme απο το advanced graphic option.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Patch 1.1 αλλάξαν τα ονόματα από Gamer/Advanced/Hardcore σε Good/VeryGood/Extreme.

 

Τα Extreme που έχει φτιάξει ο τυπάς στο Config 1.6 είναι τα sys_spec_full=4

 

Το In-game Extreme ή Hardcore είναι το sys_spec_full=3

λαθος μου τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Confirmed από μένα ότι έχει διαφορά, βασικά δεν αλλάζουν τα Textures βγαίνει το MLAA όταν κλείσεις το MSAA και φεύγει η θολούρα και γίνοταν πιο Crisp.

 

Προτιμώ Crisp Image με λίγα jaggies παρά θολούρα χωρίς jaggies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a, νομιζα ότι βγήκε κάποιο καινούριο unnoficial, για καλύτερα textures (συγκεκριμένα για κάποιον που έβαζε τα textures απο το 1). Οι περισσότεροι πάντως λένε ότι δεν έχουν διαφορά στα textures με την νεα επιλογή extreme απο το advanced graphic option.

οχι, απλα εγω δεν ειχα πατσαρει

 

οσο για τα textures , δε θα ελεγα οτι υπαρχει καποια βελτιωση τελικα (ή αν υπαρχει δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο) , οποτε για μενα δεν αξιζει να χασεις το msaa γιατι τρεμοπαιζει το συμπαν χωρις αυτο

 

Confirmed από μένα ότι έχει διαφορά, βασικά δεν αλλάζουν τα Textures βγαίνει το MLAA όταν κλείσεις το MSAA και φεύγει η θολούρα και γίνοταν πιο Crisp.

 

Προτιμώ Crisp Image με λίγα jaggies παρά θολούρα χωρίς jaggies.

δοκιμασες να τα βαλεις ολα exreme και 4x msaa? εγω παντως νομιζω οτι υπαρχει βελτιωση και φευγει και παλι η εντονη θολουρα οποτε θα παραμεινω με αυτη τη ρυθμιση μεχρι να βγει κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...