Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα μην καθομαι να κανω benchmark να βγαλω ποντους.. Αφου παιζω τα παιχνιδια μου ανετα, απο εκει και περα, τα αλλα ειναι τριχες. :-D

 

Οσο περι DX, ουτε με 10/10.1 δεν ειδα διαφορα σε σχεση με το 9. Απειροελαχιστες.

Πχ : Hawx με DX10.1, λιγο στις ακτινες του ηλιου πιο ρεαλιστικα φαινοταν. Crysis με DX10, τα εφε της στολης ηταν πιο προσεγμενα.

Απο εκει και περα το παρατησα, DX9 και αγιος ο Θεος! :-)

Οποταν μενεις εσυ με τις 2 HD 4850 και εγω με την gtx260 και να ειμαστε και ευχαριστημενοι! :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπαιζα εσκεμμένα στον ρυθμό του τραγουδιού αλλά όπως και να έχει είναι απίστευτο το πόσο τέλεια δένει το Crysis 2 με το κομμάτι του Χρήστου (έπρεπε να το κάνω κι εδώ post :P )

 

http://www.youtube.com/watch?v=2R4EefGtobo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό να μην βλέπεις τρελές διαφορές απο DX9 σε DX10/11 αφου εως τώρα δεν υπάρχει κανένα game που να ειναι καθαρά DX10 η 11 ΟΛΑ οσα έχουνε βγει μέχρι σήμερα ειναι DX9 με ΛΙΓΗ δόση απο τα αλλα directx.

 

Με λίγα λόγια δεν εχουμε τραβήξει το full potential τους, ίσως κατι να κάνει το BF3 αλλα και πάλι χλωμό το βλέπω γιατι άσχετα του αν το pc version δεν θα ειναι σε DX9 το οτι θα βγει και στις κονσόλες σημαίνει οτι και αυτο θα το κρατίσουνε πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μηχανημα και παλιο 2ετιας και μετριο στην εποχη του τρεχω το 1ο campaign με μεσο ορο 40-45 fps στις δυσκολες μαχες. σε ultra high, Vsync on, 1440x900. το παιχνιδι τρεχει νερο. δεν το περιμενα εχοντας παρει απο φοβο το 1ο crysis που δεν μπορουσα να το τρεξω πανω απο τα 25-30 fps σε φουλ γραφικα.

μπραβο τους το παιχνιδι ειναι παναλαφρο μεχρι εκει βεβαια που το εχω φτασει με 2 ωριτσες gameplay. τα γραφικα δεν ειναι βεβαια ακρως εντυπωσιακα (η θαλασσα στο crysis 1 που καθομασταν και την κοιταγαμε με τις ωρες και καναμε βουτιες :rolleyes: :rolleyes: μου λειπει λιγο). δεν επιχειρησα να παιξω το παιχνιδι στο extreme καλα ειμαι και στο ultra high :mrgreen:

4gb ddr 2 800mhz, amd 7750 x2 2,7 (oc 3 Ghz), Radeon HD4770 512mb το καρβουνακι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How Crytek doomed Crysis 2′s PC version

 

http://www.dasreview...-2s-pc-version/

 

Although Crytek stated that they will address that via a patch, this is not what you, me and every PC gamer out there want to. PC gamers don’t want gimmick DX11 effects. As the game is not developed with the DX11 in mind, we won’t get the tessellation results of (let’s say) the Unigine ‘Heaven’ Benchmark. We are certain that when the DX11 patch gets released, Crytek will be stating how gritty those PC gamers are for pirating their game and how disappointed they are as they did what PC gamers asked for. This is not true however.

 

μααα γιατί;;:wub:

 

 

Και στο μυαλό όλων μας

And for the love of God, how come there aren’t any advanced settings as we are talking about a PC game?

 

All in all, the PC version of Crysis 2 is a console port and nothing more
- αποδώ και πέρα,υποστηρίζω φουλ πειρατεία σε τέτοια παιχνίδια και τέτοιες εταιρίες.Και πολύ καλά τους κάνανε και έχει την τρυπάρα και παίζουμε online με τον μπάρμπα!-θα παρακαλούσα να μην σβηστεί,γιατί αποτελεί μήνυμα διαμαρτυρίας !

+

We are pretty sure that Crytek will be blaming PC piracy if the PC version sales don’t meet their expectations. Instead of the PC piracy however, Crytek should blame themselves for letting down their PC fanbase and offering them a simple console port that lacks features that made Crysis what it is today. Maximum disappointment!
έλα ρίξτε το!

 

από όλα αυτά τσεκάρετε αυτά εδώ,κάτι που με κάνει και χαίρομαι για το bf3...!

and by that time we’ll be enjoying games like Deus Ex: Human Revolution, Batman: Arkham City and both Battlefield 3 and The Elder Scrolls V: Skyrim (which will be friendly to the mod community) will be around the corner.

 

Δεν περίμενα ότι θα έφτανα στα 1600posts και το 1600ο να βγάζει τόσο κακία και να με έχει τρελάνει ένα παιχνίδι με τους @@ που το φτιάξανε,να έχουν για θεο τις κονσόλες .Δεν είμαι fanboy του crysis ελάχιστα έχω παίξει το πρώτο και ήθελα να δω το δεύτερο..Αλλά έτσι όπως έγινε,προτιμώ του θειού και όσο παίξω.

Ελπίζω όλο αυτό να διορθωθεί σύντομα αν και το γυαλί ράγισε ήδη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρω οτι στο παιχνιδι πλεον η στολη περναει σε 2η μερα. αντε να τρεξεις για να φορτωσεις ενεργεια αμα φτασεις στα κοκκινα και να βαλεις κανα invisibility το οποιο επισης ειναι αχρηστο γιατι τρως 1 και μετα γινεσαι παλι ορατος....

απο εκει και περα η χρηση του maximum armor δεν ξερω και εγω πως λεγεται ειναι κατ εμε εντελως αχρηστο. maximum fail η νεα nanosuit απο την αποψη οτι εχει εξασθενησει. δε νοιωθεις ποια ''υπερανθρωπος'' αλλα μαλλον προστατευμενος απλα απο κανα αεροβολο τουφεκι...το πολυω(εκτος αν εχει κανα diana 350 ο εξωγηινος και σε περασει διαμπερες :-D :-D )

αλλη μια παρατηρηση. στο 1 οταν εκανες αλμα με maximum streangth ενοιωθες την συγκινηση της στολης. τη δυναμη δηλαδη. τωρα απλα μου δινει την εντυπωση οτι πηδηξε απο κανα τραμπολινο :devil: :devil: :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που απομενει τωρα ειναι να ελπιζουμε πως το Crysis 3 θα ειναι χωρις ολα αυτα τα προβληματα

(αν βεβαια βγει σε pc ετσι οπως παμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κατι εξωγηινα γομαρια που εισαι σαν 3 ντουλαπες και σου ριχνουν κατι σαν ηλεκτρομαγνητικο παλμο πως τα σκοτωνουμε;;;

4 γεμιστηρες στο κεφαλι σχεδον εφαγε κ ακομα ορθιο ηταν!!!

με 2 απο το jaw τα καταφερα ευκολα αλλα και παλι δεν ειναι λυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποταν μενεις εσυ με τις 2 HD 4850 και εγω με την gtx260 και να ειμαστε και ευχαριστημενοι! :shifty:

Ε τι τωρα, upgrade junkies θα γινουμε για το τιποτα? :-)

Αλλαξαμε cpu, πηραν στροφες οι καρτες, σε 2-3 χρονια ισως παμε για φουλ αλλαγη (αν δεν τραβαει εννοειται!). :rolleyes:

 

Ή το πολυ πολυ, τα γραφουμε ολα στο Xbox360 και δεν σπαταλαμε το 800αρι εκει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...