Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι τωρα, upgrade junkies θα γινουμε για το τιποτα? :-)

Αλλαξαμε cpu, πηραν στροφες οι καρτες, σε 2-3 χρονια ισως παμε για φουλ αλλαγη (αν δεν τραβαει εννοειται!). :rolleyes:

 

Ή το πολυ πολυ, τα γραφουμε ολα στο Xbox360 και δεν σπαταλαμε το 800αρι εκει. :-D

Aπ'εδω και περα,αναβαθμηση μονο τον καιρο που θα γινοται και οι αναβαθμησεις των κονσολων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.youtube.com/watch?v=-PtoXPFYihg&hd=1

 

@Xtrm και ήθελα να σου κάνω τουλάχιστον ένα stealth kill.

Δεν πειράζει, θα σε βομβαρδίζω στο BF3. :P

 

Μωρέ ρίχτο!Ακόμα παίζω:mrgreen: .Στο άλλο θα γίνει χαμός .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο, αλλα βγηκε νεα εκδοση Catalyst (11.3). ^_^

 

To idle 100% GPU usage bug το λύνει ή πάλι το πουλί θα πάρουμε και θα μείνουμε με τους 10.10??

 

Ασχετο έχει δοκιμάσει κανεις crysis 2 με 58ΧΧ crossfire setup?? σε σημεία που υπάρχει φωτισμός από λαμπες ήλιο κτλ έχω τρελό flickering σε βαθμό που είναι σαν να αναβοσβήνει η οθόνη!! Αν κανω disable το cross τότε όλα είναι μια χαρα?? Δοκιμασμένο με catalyst 10.10 και 11.4 preview!!

Κανένας αλλος με αυτό το πρόβλημα που να ξέρει καμιά λύση??

 

Δεν φένεται καθόλου και σε βιντεάκι τραβηγμένο με fraps για να καταλάβετε ακριβως τι εννοω και πόσο σπαστικό είναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To idle 100% GPU usage bug το λύνει ή πάλι το πουλί θα πάρουμε και θα μείνουμε με τους 10.10??

 

Ασχετο έχει δοκιμάσει κανεις crysis 2 με 58ΧΧ crossfire setup?? σε σημεία που υπάρχει φωτισμός από λαμπες ήλιο κτλ έχω τρελό flickering σε βαθμό που είναι σαν να αναβοσβήνει η οθόνη!! Αν κανω disable το cross τότε όλα είναι μια χαρα?? Δοκιμασμένο με catalyst 10.10 και 11.4 preview!!

Κανένας αλλος με αυτό το πρόβλημα που να ξέρει καμιά λύση??

 

Δεν φένεται καθόλου και σε βιντεάκι τραβηγμένο με fraps για να καταλάβετε ακριβως τι εννοω και πόσο σπαστικό είναι!!

 

 

Τα ίδια με 2Χ 5770 crossfire setup με τους 11.2 έψαξα στο νετ για κάποια λύση όμως τίποτα.

Τους 11.3 τους κατέβασα όμως δεν τους πέρασα ακόμη για ευνόητους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με τις 4850 μια χαρα ειμαι ρε παιδια, ισα ισα, με το crossfire enabled τρεχει καλυτερα κι ολας, με 11.2 που το παιζω.

Τωρα με τους 11.3, αφου λενε θα εχει και perf. improvement, ισως να τρεχει ακομη καλυτερα.

 

υγ : idle 100% usage? τι να πω, πρωτη φορα το ακουω.. παντα εβαζα τους καινουργιους (ολους με τη σειρα τους εχω παρει), δεν μου παρουσιαστηκε κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με τις 4850 μια χαρα ειμαι ρε παιδια, ισα ισα, με το crossfire enabled τρεχει καλυτερα κι ολας, με 11.2 που το παιζω.

Τωρα με τους 11.3, αφου λενε θα εχει και perf. improvement, ισως να τρεχει ακομη καλυτερα.

 

υγ : idle 100% usage? τι να πω, πρωτη φορα το ακουω.. παντα εβαζα τους καινουργιους (ολους με τη σειρα τους εχω παρει), δεν μου παρουσιαστηκε κατι τετοιο

 

Το θέμα υπαρχει μονο στις καρτες των σειρών 5ΧΧΧ και 6ΧΧΧ οι σειρά 4 δεν το έχει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To idle 100% GPU usage bug το λύνει ή πάλι το πουλί θα πάρουμε και θα μείνουμε με τους 10.10??

 

Ασχετο έχει δοκιμάσει κανεις crysis 2 με 58ΧΧ crossfire setup?? σε σημεία που υπάρχει φωτισμός από λαμπες ήλιο κτλ έχω τρελό flickering σε βαθμό που είναι σαν να αναβοσβήνει η οθόνη!! Αν κανω disable το cross τότε όλα είναι μια χαρα?? Δοκιμασμένο με catalyst 10.10 και 11.4 preview!!

Κανένας αλλος με αυτό το πρόβλημα που να ξέρει καμιά λύση??

 

Δεν φένεται καθόλου και σε βιντεάκι τραβηγμένο με fraps για να καταλάβετε ακριβως τι εννοω και πόσο σπαστικό είναι!!

Δοκίμασε να βάλεις Medium το Post-Processing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το παιχνιδι δεν γουστάρει καθόλου catalyst AI ... το απενεργοποίησα και τέλος το flickering... έχει λίγο performance hit βέβαια αλλά τουλάχιστον δεν θα πάθω επιλειψια!! :eek:

 

Μαλακίες λέω .... Απενεργοπιόντας το ΑΙ ουσιαστικά σταματάει να λειτουργεί το crossfire!!! :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...