Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο πρώτο Crysis είχες νομίζω 4 βασικές επιλογές. Speed, Armor, Cloak και Jump. Απλός και ιδιοφυής μηχανισμός με την ροδέλα του ποντικιού. Εδώ οι επιλογές είναι πραγματικά άλλα ντ' άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον Tilemaxx, οτι να 'ναι εγινε με το suit, μια χαρα ηταν στο 1ο.

Την 1η φορα που επαιξα δεν καταλαβαινα τιποτα.. Με το "Ε" cloack, με το "Q" armor (ασε που σου τρωει συνεχεια ενεργεια..), με το space τρεχει αυτοματως και κρατας τα κουμπια για strength (ή power jump/kick οπως τα μετονομασαν).. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι οσους το εχουν τερματισει!

 

εχω φτασει εκει που ο αλκατραζ χτυπιεται απ το emp και τον πανε σε ενα χειρουργειο και προσπαθουν να του παρουν τη στολη

εχω πολυ ακομα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ροδέλα;

Κουμπί για nanosuit change. ;)

1 click armor, 2 clicks speed, 3 strength, 4 cloak.

Αυτός ήταν ο καλός τρόπος στο Crysis / Warhead. ;)

 

Εννούσα κλίκ μέσα στη ροδέλα του ποντικιού και απο εκεί επιλογή nanosuit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εννούσα κλίκ μέσα στη ροδέλα του ποντικιού και απο εκεί επιλογή nanosuit.

 

Ξέρω τι εννοείς.

Αλλά συνεχίζει να ισχύει το δικό μου, όταν έτρεχες προς κάποιον online, δεν προλάβαινες να σταματήσεις για ροδέλα, 2 clicks για speed και 3 μόλις τον έφτανες για strength και μπουκέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω τι εννοείς.

Αλλά συνεχίζει να ισχύει το δικό μου, όταν έτρεχες προς κάποιον online, δεν προλάβαινες να σταματήσεις για ροδέλα, 2 clicks για speed και 3 μόλις τον έφτανες για strength και μπουκέτο.

 

Δεν το είχα δοκιμάσει με αυτόν τον τρόπο να σου πώ την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όντως πολλά bugs το παιχνίδι. Μου έχει τύχει να απενεργοποιηθεί το melee εντελώς, να κρατάω αόρατο όπλο, να μαζεύω διαφορετικά όπλα από κάτω και να μην εμφανίζονται ποτέ και άλλα τραγικά.

 

Από γραφικά μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις. Κονσολίστικο (ανάπειρο) antialiasing, textures χαμηλής ανάλυσης (για Crysis),το νερό θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο και μηδέν destructibility. Κάτι που με άφησε με το στόμα ανοικτό (με την κακή έννοια) ήταν όταν σε κάποια σημεία είδα να επιπλέουν επίπεδα(!!) μπουκάλια και σκουπίδια στην επιφάνεια του νερού. Σαν αυτοκόλλητα ήταν!

Το Crysis Warhead ακόμα και με DX9 renderer, χαλαρά έχει πολύ καλύτερα γραφικά.

Το μόνο που βρήκα εντυπωσιακό ήταν τα εφέ φωτισμού και το γενικότερο art direction και set pieces.

 

Η nanosuit αντίθετα με πολλούς fans εμένα μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη! :P Το μόνο που λείπει είναι το speed mode.

 

Περίμενα περισσότερα στον τεχνικό τομέα από ένα Crysis. Έχω την εντύπωση ότι τα πρώτα screenshots που είχαν βγει στη φόρα έδειχναν καλύτερα γραφικά από αυτά που βλέπουμε σήμερα.

 

Ελπίζω τώρα που οι φήμες λένε ότι το DX11 θα κάνει μήνες να βγει (αν βγει) να κάνουν τουλάχιστον σοβαρή προσπάθεια. Η Cryengine 3 έπρεπε να 'σπέρνει' χωρίς αμφιβολίες. Ειδικά μετά το real time demo που έδειξαν στην GDC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nanosuit 2 έχει Maximum Power(by default) το οποίο συμπεριλαμβάνει speed mode και strength mode.

 

Μια χαρά είναι για μένα η νέα στολή όμως μου την σπάει πολύ το γεγονός ότι αν δεν έχεις energy δεν μπορείς να τρέξεις....(epic fail)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κατεβάσεις το difficulty πηγαίνοντας στο μενού ενώ παίζεις. Δεν χρειάζεται νέο game.

 

Δεν εννοούσα το difficulty.

Ίσως να μην θυμάμαι καλά. Νόμιζα ότι εκτός από το επίπεδο δυσκολίας, ορίζαμε και τί είδους η/υ έχουμε (αδύνατο, μέτριο κτλ.). Σ' αυτή τη ρύθμιση αναφερόμουν, αλλά μάλλον έκανα λάθος.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...