Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιστευω απο τα 3 το warhead ηταν το καλυτερο

όχι και το warhead ρε συ, πιο EPIC FAIL σενάριο δεν υπήρχε, τι λέμε τώρα. Το 1 ναι, ήτανε δυνατό. To 2 δεν το έπαιξα ακόμη, θα το πιάσω όταν πέσει στο 10αρικο, άλλα και μόνο που έκοψαν τον "ομφάλιο λώρο" με το 1 σημαίνει ότι οι τύποι πήγαιναν για τα $$$ και όχι για το legend (βλ. HL). ΑΝ βγάλουν Crysis 3 πιστεύω ότι θα έχουμε come back του Nomad και του Psycho, άλλα πιστεύω ότι τα έχουν κάνει ήδη πολύ θάλασσα για να το σώσουν το καράβι.

 

 

PS: Διαβάζω για το speed mode που δεν μπορείς να τρέξεις όταν τελειώνει η auxilary power, ερμ... εννοώ η energy :rolleyes: . Βάλε και το όλο σκηνικό α λα City 17, ε, μάλλον εξ αρχής για rip του HL πήγαιναν τα παλικάρια άλλα στραβοπάτησαν στο porting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ πόλεμο ρε παιδιά έχει το Crysis 2.

Μήπως θέλει περισσότερο Sneak και όταν είναι πολύ ανάγκη να σκοτώνουμε εχθρό?

 

εγω στην αρχη σαν το ultimate weapon που ήμουν :P καθάριζα το map και μετά συνέχιζα

μετά είπα να σκότωνα μόνο aliens

αλλά ήταν πολύ αργά

(ένα μικρό

ένας είχε νευριάσει μαζί μου γιατί του είχα φάει όλους τους στρατιώτες του στην αρχή και με είχαν εχθρό συνέχεια.

έχει κανείς πάει μόνο με stealth στην αρχή?

)

 

anyway αν θέλεις stealth κράτα τα nanocatalyst και πάρε το 3o στο stealth και μαζί με το lower energy for sprint άντε γεια

έτσι πέρασα τις τελευταίες αποστολές και κάνανε QQ

:D

 

και μένα μου την έσπασε που δεν μίλαγε λες και του έκλεισε το στόμα η nanosuit .

 

anyway μου άρεσε σένα σημείο που λέει ένας :

μπορεί και τώρα να είναι δίπλα και stealthed και να μας ακούει

LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν του έκλεισε το στόμα η nanosuit, το flier στην αρχή με το γάζωμα το έκανε.

Στο novel ειδικά (πάρτε link των πρώτων 50 σελίδων or so - http://sf-fantasy.suvudu.com/2011/03/del-rey-spectra-50-page-fridays-peter-watts.html) το εξηγεί καλύτερα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ξέρετε γιατί δεν μπορείς να τρέξεις όταν δεν έχει energy η στολή?

 

ΜΗΝ πατήσετε αν δεν έχετε παίξει

 

O Alcatraz είναι βαριά τραυματισμένος και χωρίς την στολή δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, οπότε όταν δεν έχεις energy.....

 

 

Τώρα για το MP είναι άλλη ιστορία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάτε με τη στολή.

 

Η στολή δεν είναι mame όπως στο πρώτο που για να επιλέξεις κάθε φορά τι θες ήθελες 15 δευτερόλεπτα. Πλέον στο Q έχει στο Armor κάτι το οποίο το έχουν κάνει φοβερό, τελείως υπερπαραγωγή και στο Ε έχεις το Stealth. Power, και Speed, ενεργοποιούνται αυτόματα όταν τα χρειαστείς, για παράδειγμα να κάνεις άλμα, να κάνεις detatch κάποιο όπλο και να τρέξεις.

Τώρα όσον αφορά το τρέξιμο δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε στο πρώτο που έτρεχε σαν βρυκόλακας.

 

Πλέον ο χαρακτήρας είναι Super ήρωας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση : Γιατι οταν ειχα τους 11.2 δεν ειχα flickering με CrossFire ενεργοποιημενο, και τωρα με τους 11.3 εχω..?

Τα εχουν παιξει εκει στην AMD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω πλέον Hotkeys με τους 11.3. Περνάω δραματικές ώρες για να αλλάξω από οθόνη σε TV και το αντίστροφο. Ενώ τα έχω ρυθμίσει δεν κάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα physics μάλον είναι περιορισμένα στο crysis 2 λόγο κονσόλας... :mad:

Όντως καμία σχέση.

 

Λόγω κονσόλας, αλλά λόγω κονσόλας έχει όλο αυτό το κλίμα που θυμίζει Metal Gear. Cutscenes, Εισαγωγή, Σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Today we released the first of a number of security updates, accounts that we have identified as exploiting an unfair advantage have been reset and if the activity persists they will be banned permanently. If you find yourself being kicked from every MP game it is because our systems have detected you cheating. We will continue to update anti-cheat software in Crysis 2 and strive for a cheat-free community.

 

απο τον Cry-Adam MyCrysis

 

Όντως καμία σχέση.

 

Λόγω κονσόλας, αλλά λόγω κονσόλας έχει όλο αυτό το κλίμα που θυμίζει Metal Gear. Cutscenes, Εισαγωγή, Σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία...

 

το κλίμα αργά ή γρήγορα θα είναι παρόμοιο σε κάθε παιχνίδι στο μέλον, όλοι θέλουν ρεαλισμό, υψηλά frame με καλές αποδόσεις και "σχετικά καλά γραφικά*.

 

σχετικά καλά γραφικά: το Crysis 2 παρόλο που είναι σε DX9 έχει πολύ καλά αποτελέσματα, σε κάποια σημεία είναι χάλια τα textures απο την άλλη όμως υπάρχει πολύ μεγαλύτερη γκάμα παιχτών που μπορεί να το παίξει με το υπάρχον hardware, όπως έχω γράψει σε προηγούμενα ποστ έχω την 2600 pro, σε άλλες συνθήκες δεν θα το έπαιζα για κανέναν λόγο.

 

απο την άλλη δεν λέω πως είμαι και απόλυτα ικανοποιημένος με τις κονσόλες αλλά βλέπεις, χμποξ έχει το κινετικ, το ps3 έχει το move, πολλοί έχουν μια κονσόλα για home cinema και σαν παιχνιδομηχανή, η crytek είναι μια εταιρία που προσπαθεί να εκμεταλλευτή ΚΑΙ τις κονσόλες...

 

όσο αφορά το crysis 2 είναι ημιτελής παιχνίδι, αμφιβάλω αν έχει ολοκληρωθεί το 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν εχω βαλει ακομα το κανονινο παιχνιδι. το περιμενο απ τον θειο.

θελω να μου πιτε αν το μηχάνημα που εχω θα το παει καλα.

 

q9550, 2x2 gb ram ddr2@1066 vga 6870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...