Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο τον Cry-Adam MyCrysis

 

 

 

το κλίμα αργά ή γρήγορα θα είναι παρόμοιο σε κάθε παιχνίδι στο μέλον, όλοι θέλουν ρεαλισμό, υψηλά frame με καλές αποδόσεις και "σχετικά καλά γραφικά*.

 

σχετικά καλά γραφικά: το Crysis 2 παρόλο που είναι σε DX9 έχει πολύ καλά αποτελέσματα, σε κάποια σημεία είναι χάλια τα textures απο την άλλη όμως υπάρχει πολύ μεγαλύτερη γκάμα παιχτών που μπορεί να το παίξει με το υπάρχον hardware, όπως έχω γράψει σε προηγούμενα ποστ έχω την 2600 pro, σε άλλες συνθήκες δεν θα το έπαιζα για κανέναν λόγο.

 

απο την άλλη δεν λέω πως είμαι και απόλυτα ικανοποιημένος με τις κονσόλες αλλά βλέπεις, χμποξ έχει το κινετικ, το ps3 έχει το move, πολλοί έχουν μια κονσόλα για home cinema και σαν παιχνιδομηχανή, η crytek είναι μια εταιρία που προσπαθεί να εκμεταλλευτή ΚΑΙ τις κονσόλες...

 

όσο αφορά το crysis 2 είναι ημιτελής παιχνίδι, αμφιβάλω αν έχει ολοκληρωθεί το 50%.

Μακάρι και τα μελλοντικά παιχνίδια να είναι τέτοιες υπερπαραγωγές.Δυστυχώς όμως τέτοιες παραγωγές βλέπουμε στις κονσόλες μόνο και πιο συγκεκριμένα στα Exclusives.

 

Το ότι παίζει το Crysis 2 άψογα στο υπάρχον Hardware δεν είναι κακό. Αυτό το λέω γιατί υπάρχουν αρκετοί, που όταν παιχνίδι δεν κολλάει νομίζουν ότι δεν αξιοποιείται η κάρτα και ότι δεν έχει καλά γραφικά, αναλύοντας τεχνικούς όρους σε αυτά. Πέρα από αυτό δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση, κάτι που σταματάει τη φαγούρα στη τσέπη και την αφορμή για άσκοπο Update.

 

Τα Texture δεν μπορώ να πω ότι είναι άσχημα. Το πρώτο Crysis είχε καλύτερα? Εννοείται συγκρίνοντάς τα, χωρίς Mods, κλπ.

 

Τις κονσόλες κακός τις φέρνουμε στη κουβέντα πιστεύω. Απλά κάποιοι γνωστοί Haters με κάθε ευκαιρία προσπαθούν να κράξουν. Άλλο η κονσόλα, άλλο το PC. Το γιατί μένουν πίσω τα παιχνίδια είναι μία μεγάλη ιστορία και θέλει μεγάλη κουβέντα.

 

Αυτό πάντως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι, πως το Crysis 2, είναι από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια που έχω παίξει στο PC.

Τέλος έχει κατά τη γνώμη μου την καλύτερη απόδοση/γραφικά 10/10!

 

Υ.Γ.: Σε λίγο καιρό θα βγει και το Patch με DX11, όπου οι οπτικές διαφορές θα είναι δυσανάλογες των επιδόσεων, θα αρχίσουν τα κολλήματα, θα αρχίσουμε να μιλάμε με τεχνικούς όρους και πλέον θα χαίρονται και εκείνοι που τους αρέσει να κολλάνε τα παιχνίδια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια δεν εχω βαλει ακομα το κανονινο παιχνιδι. το περιμενο απ τον θειο.

θελω να μου πιτε αν το μηχάνημα που εχω θα το παει καλα.

 

q9550, 2x2 gb ram ddr2@1066 vga 6870.

 

μια χαρα θα στο παει εγω το παιζω με το πισι της υπογραφης μου σε advanced και το παει νερο

 

 

τελος και για μενα το crysis 2

μπορω να πω οτι ηταν μια ωραια ιστορια ειδικα προς το τελος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά που τους βρίσκετε τους cheaters? 2 είχα βρει και αυτούς στο demo. σε αυτό ούτε 1 δεν πέτυχα... σε άλλο παιχνίδι παίζω?

 

Μαλλον ναι. Τσεκαρε αν οντως παιζεις το Crysis 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε αρκετά το παιχνίδι και έπαιζε και μια χαρα στο παλιό πλέον hardware μου (c2q q6600 gf9600gt) σε ανάλυση 1600*1200 και το παιχνίδι στις μεσαίες ρυθμίσεις πήγαινε νεράκι. Και το story μου άρεσε ειδικά στο τέλος σε "τράβαγε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους το έχω τερματίσει:

 

Παιδιά, στο σημείο που πέφτεις από το ελικόπτερο και πατάς "Space" για να σου κάνει ηλεκτροσόκ η στολή, είναι όλα τα λεφτά. Έργο λέμε!

 

 

Επί του τεχνικού θέματος τώρα.

99% GPU Usage και 83C Max! Όσο στο Furmark! Κάψιμο λέμε! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εκει που κανει σαν ηλεκτροσοκ ναι ναι ρε φιλε τουμπανο!!!!

 

 

 

εγω ειδα μεχρι και 86 βαθμους gpu 100%χρηση συνεχεια αλλα η καρτα δεν εχει και την καλυτερη ψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όσο οι 115 C που είδα στα Vrams (ohoho-hothothothot)

Ποια κάρτα γραφικών έχεις?

 

 

εκει που κανει σαν ηλεκτροσοκ ναι ναι ρε φιλε τουμπανο!!!!

 

 

 

εγω ειδα μεχρι και 86 βαθμους gpu 100%χρηση συνεχεια αλλα η καρτα δεν εχει και την καλυτερη ψυξη

Έχεις βάλει κάποια άλλη ή έχεις τη Reference?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως καμία σχέση.

 

Λόγω κονσόλας, αλλά λόγω κονσόλας έχει όλο αυτό το κλίμα που θυμίζει Metal Gear. Cutscenes, Εισαγωγή, Σενάριο, σκηνοθεσία, φωτογραφία...

Αυτό έχει να κάνει κυρίως με το linear gameplay. Δεν χρειαζόταν να'ναι port για να το πετύχει.

Και το ότι υστερεί στο τεχνικό τομέα σε σχέση με το πρώτο δεν χωράει δικαιολογίες. Απλά γυρίσαν τη πλάτη στη κοινότητα που τους στήριζε τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω πως δε σου δίνει την ελευθερία κινήσεων που σου έδινε το 1ο.

 

Όσο για το οπτικό αποτέλεσμα, ναι, είναι καλύτερο. Αλλά απέχει πολύ απ'το καταστρεφόμενο περιβάλλον που είχαμε συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...