Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε θέλει dx11 patch και high texture pack..και τέρμα όλα.

Αλλά πιστεύω ότι τα πρώτα είχανε πιο μπόμπα γραφικά και απαιτήσεις !

Αυτό είναι console port.......τι να κλ**σει το άμοιρο :P .;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θέλει dx11 patch και high texture pack..και τέρμα όλα.

Αλλά πιστεύω ότι τα πρώτα είχανε πιο μπόμπα γραφικά και απαιτήσεις !

Αυτό είναι console port.......τι να κλ**σει το άμοιρο :P .;

 

Τα έχω βάλει ήδη αυτά.....αλλά νομίζω οτι τα Crysis/Crysis Warhead είχαν καλύτερα γραφικά...

Ειδικά με κάποια mods πιστεύω δεν τα πιάνει κανένα game....

http://www.youtube.com/watch?v=jTCZapyjB70

 

http://www.youtube.com/watch?v=Dg9LNeGKRNQ&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα προηγούμενα μικρά ήταν. Σε ένα 5ώρο είχαν φύγει.

Τα προηγουμενα ηταν πολυ πιο μικρα. Η διαφορα ηταν οτι παιζοντουσαν πιο ανετα και ειχαν τρομερο replaybility. Με τοσα scripted events στο δευτερο με το ζορι εκανα 2ο playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόλις το τερμάτισα !!! Φοβερό game γενικά έχασα λίγο την μπάλα...

 

1) Τι ακριβώς παιχτηκε με την nanosuit ???

2) Γιατί ήταν το κλειδί στην όλη υπόθεση ???

3) Ο Jacob Hargreave τι ακριβώς ήθελε να πετύχει ???

4) Τι ήταν η σύρριγγα που πήρε ο Alcatraz ?

5) Και πως ηττήθηκαν οι Aliens με το να μπω απλά στον πυρήνα ???

 

 

 

1. Συμβιοτική nanosuit που "απορροφάει" ένα μέρος του κατόχου της και περνάει τις αναμνήσεις του στον επόμενο κάτοχο. Στο βιβλίο του Crysis 2, ο Alcatraz το εξηγεί καλύτερα μάλλον.

2. Γιατί ήταν το πιο εξελιγμένο όπλο που είχαν και το μόνο που μπορούσε να νικήσει τους εξωγήινους.

3. Να πάρει την στολή για να μπορέσει να "ζήσει" πάλι και να το παίξει ήρωας.

4. Το τελευταίο κομμάτι που χρειαζόταν η στολή για να αντιστρέψει τον ιό των εξωγήινων.

5. Άλλαξε τον ιό ώστε να σκοτώνει τους εξωγήινους, οπότε αντί να μολυνθούν οι άνθρωποι και να γίνουν πουρές, έκανε splat τα aliens.

 

 

Κάπως έτσι με λίγα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι ιδέα μου ή κάνω λάθος ????

Tα γραφικά του Crysis/Crysis Warhead με την Cryengine 2 μήπως ήταν καλύτερα ?

 

Η cryengine 3 ειχε αρκετές υποχωρήσεις στον τεχνικό τομέα, δεν είναι τυχαίο ότι δε βγήκε η cryengine 2 για κονσόλες...

Βέβαια ούτε dx11 + texture pack μπορεί να βγει με cryengine 3 για ευνοήτους λόγους, αλλά και πάλι με +4 χρόνια στην πλάτη η 3 νομίζω κάπου χάνει σαν σύνολο.

Από αλληλεπίδραση να το πάρεις ; το Viewing Distance ή ακόμα και το νερό...Με τις μόντες το παλαιό ξέφευγε και ακόμα έχει χώρο να δώσει καλύτερη σχέση σε ποιότητα vs ταχύτητα, παρόλο που σχετικά σηκώνει πολύ Optimization και δε θα έλεγα πως αποδώσει τα μέγιστα σε αυτό τον τομέα (όχι ότι και η 3 τα πάει καλύτερα όταν την τουμπανιάζεις αλλά λέμε :P) στα συν της νέας είναι ότι δουλεύτηκε ένα dx11 patch (μόνο για pc φυσικά) και αποδίδει ρεαλιστικότερα σε φωτισμό, σκιές κλπ νέα καλούδια με το ανάλογο τίμημα. Αν ολα αυτά φοριόντουσαν στην cryengine 2 (κάτι που δεν έγινε για λόγους μάρκετινγκ) θα τα λέγαμε :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Συμβιοτική nanosuit που "απορροφάει" ένα μέρος του κατόχου της και περνάει τις αναμνήσεις του στον επόμενο κάτοχο. Στο βιβλίο του Crysis 2, ο Alcatraz το εξηγεί καλύτερα μάλλον.

2. Γιατί ήταν το πιο εξελιγμένο όπλο που είχαν και το μόνο που μπορούσε να νικήσει τους εξωγήινους.

3. Να πάρει την στολή για να μπορέσει να "ζήσει" πάλι και να το παίξει ήρωας.

4. Το τελευταίο κομμάτι που χρειαζόταν η στολή για να αντιστρέψει τον ιό των εξωγήινων.

5. Άλλαξε τον ιό ώστε να σκοτώνει τους εξωγήινους, οπότε αντί να μολυνθούν οι άνθρωποι και να γίνουν πουρές, έκανε splat τα aliens.

 

 

Κάπως έτσι με λίγα λόγια.

 

Ghost σε ευχαριστώ φίλε !! Things are clearer now !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το συστημα μου ειναι Ι5 2600, 8GB ram , και καρτα γραφικων nvidia GTX 580. συνδεμενο σε μια LG 3D TV 55. το προβλημα πoυ εχω με το παιχνιδι ειναι οτι οταν το παιζω σε full screen η εικονα οταν εχει γρηγορες σκηνες η κουναω το ποντικι πανω κατω γρηγορα εμφανιζοντε οριζοντιες γραμμες και κανει σαν ψιλο σπασηματα. οταν απενεργοποιω το full screen παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

τι μπορει να φταιει?

εχω βαλει το 1.9 patch και εχω κατεβασει τους τελευταιους driverw της καρτας

 

τελος να πω οτι ολες οι ρυθμισεις στο Ultimate και σε αναλυση 1980/1020 μου δεινει 40 fps. ειναι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το συστημα μου ειναι Ι5 2600, 8GB ram , και καρτα γραφικων nvidia GTX 580. συνδεμενο σε μια LG 3D TV 55. το προβλημα πoυ εχω με το παιχνιδι ειναι οτι οταν το παιζω σε full screen η εικονα οταν εχει γρηγορες σκηνες η κουναω το ποντικι πανω κατω γρηγορα εμφανιζοντε οριζοντιες γραμμες και κανει σαν ψιλο σπασηματα. οταν απενεργοποιω το full screen παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

τι μπορει να φταιει?

εχω βαλει το 1.9 patch και εχω κατεβασει τους τελευταιους driverw της καρτας

 

τελος να πω οτι ολες οι ρυθμισεις στο Ultimate και σε αναλυση 1980/1020 μου δεινει 40 fps. ειναι οκ?

 

το vsync είναι ενεργοποιημένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...