Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα εγκατεστησα το crysis 2 εχθες και δοκιμασα να το παιξω με crack χωρις να περασω το 1.9 patch High Res Texture Pack και το direct 11 (και αυτο το mod

που το κανει να δειχνει καλυτερο) και ετρεξε κανονικα.Οταν το απεγκατεστησα με σκοπο να το εγκατεστησω ξανα για να περασω ολα τα παραπανω οταν το ετρεχα, ερτρεχε το game με τον ηχο κλπ αλλα μου ειχε μαυρη οθονη και μονο το ποντικι κουνιοταν.

 

Τι μπορει να φταιει??

 

Να σημειωθει οτι το προβλημα παρεμεινε πριν καν φτασω στην εγκατασταση του mod δλδ εχοντας εγκαταστησει τα 1.9 patch, High Res Texture Pack και το direct 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο patching;

Σταμάτησαν να βγάζουν patches λίγους μήνες μετά τη κυκλοφορία του. Κι αυτό όχι γιατί λύσανε όλα τα προβλήμα. Ακόμα και τώρα άμα το εγκαταστήσω θα είμαι υποχρεωμένος να ακούω τη μουσική του menu να παίζει σε διπλή λούπα επειδή κάποιοι στη Crytek δε το θεώρησαν σκόπιμο να το κοιτάξουν.

Tο patching ήταν αρκετό. Από την πρώτη μέρα έβγαλαν patch. Μετά από αυτό κάθε τόσο έβγαζαν patches "μικρο-βελτιώσεις" a.k.a. patches 1.2 - 1.4 - 1.8 και τέλος το 1.9. Από εκεί και πέρα σταμάτησαν και επικεντρώθηκαν στο Dx11 patch + Texture Pack.

 

Η ζημιά ε(ι)χε γίνει βέβαια και διάφορα προβλήματα (και ελλείψεις) ακόμα υπάρχουν of course..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,

εχω προβλημα με το 1.9 patch.

ενω το κατεβαζει δεν βρεισκει καν το παιχνιδι που εχει εγκατασταθει,

να σημειοσω οτι το εχω σε αλλο σκληρο αλλα απο οτι ειδα ψαχνει παντου για την εγκατασταση του.

καμια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

εχω προβλημα με το 1.9 patch.

ενω το κατεβαζει δεν βρεισκει καν το παιχνιδι που εχει εγκατασταθει,

να σημειοσω οτι το εχω σε αλλο σκληρο αλλα απο οτι ειδα ψαχνει παντου για την εγκατασταση του.

καμια βοηθεια?

 

Απο τον θειο το game εεε πονηρουλη?? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

εχω προβλημα με το 1.9 patch.

ενω το κατεβαζει δεν βρεισκει καν το παιχνιδι που εχει εγκατασταθει,

να σημειοσω οτι το εχω σε αλλο σκληρο αλλα απο οτι ειδα ψαχνει παντου για την εγκατασταση του.

καμια βοηθεια?

 

Αυτό γίνεται επειδή το παιχνίδι ψάχνει το αρχικό Crysis2.exe όχι κάποιο άλλο (π.χ...... patched). Αντικατέστησε το με το πρώτο αρχείο και ξανατρεξ'το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια εβαλα μετα απο κανα δυο μηνες να παιξω crysis 2 (απο θειο)και ενω το ειχα λιγο προχωρημενο και εχοντας save τωρα ουτε Resume Game μου βγαζει (απενεργοποιημενο) ουτε στο load μου βγαζει το φακελο (σιγουρα ειχα φακελο ) για να φορτωσωη. Αυτο εινα ι δευτερη φορα που μου το κανει.Στην πρωτη το ειχα καπως περισσοτερο προχωρημενο και ιεπα μαλλον καποιο περιστασιακο προβλημα θα ειναι..Γιατι ολα αυτα? πως μπορω να ανακτησω τα saves? Να πω οτι χρησιμοποιω Uniblue Registry Booster και SpeedupMyPc.Το λεω γιατι τα υποπτευομαι.Ν πω οτι το profile ειναι αυτο που εφτιαξα 11/5/2011 και το δειχνει επιλεγμενο οταν μαπινω στο profile αλλα λεει 0seconts 0kills κλπ.. Καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Λοιπόν έχω ένα προβληματάκι.

Μπαίνω στο Crysis 2 και προσπαθώ να γράψω user name k pass αλλά πληκτρολογώ και δν γράφει τίποτα.

Το πρόβλημα είναι προφανώς κάποιο language setting μιας και έκανα την εξυπνάδα να εγκαταστήσω τα win7 με Ελληνικά σαν βασική γλώσσα.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω κάτι μπας και λειτουργήσει? το in-game alt+shift δεν λειτουργεί και ούτε αμα βγώ με alt-tab και το ξανακάνω.

Any thoughts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεξι κλικ στο EL και ρυθμισεις

μετα εκει που λεει "default input language" η ελληνιστι "προεπιλεγμένη γλώσσα εισαγωγής"

διαλεγεις τα αγγλικα η αν δεν τα εχει

τοτε απο κατω κανεις προσθηκη βαζεις αγγλικα κ το διαλεγεις απο πανω

 

πιστευω αυτο θα πιασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως ξέρει κανείς τι πάιζει με τις πράσινες ακτίνες που βγαίνουν από τα όπλα? Όταν το είχα στήσει την πρώτη φορά δεν φαίνονταν. Τώρα είναι χάλι. Παίζει ρόλο ότι φόρτωσα κάτι savegames που βρήκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα εγκατεστησα το crysis 2 εχθες και δοκιμασα να το παιξω με crack χωρις να περασω το 1.9 patch High Res Texture Pack και το direct 11 (και αυτο το mod

που το κανει να δειχνει καλυτερο) και ετρεξε κανονικα.Οταν το απεγκατεστησα με σκοπο να το εγκατεστησω ξανα για να περασω ολα τα παραπανω οταν το ετρεχα, ερτρεχε το game με τον ηχο κλπ αλλα μου ειχε μαυρη οθονη και μονο το ποντικι κουνιοταν.

 

Τι μπορει να φταιει??

 

Να σημειωθει οτι το προβλημα παρεμεινε πριν καν φτασω στην εγκατασταση του mod δλδ εχοντας εγκαταστησει τα 1.9 patch, High Res Texture Pack και το direct 11

 

και εγω το ειχα με την 1η εγκατασταση που εκανα,μετα το ξανα εκανα και ολα δουλευαν ρολοϊ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...