Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτος ο ντορος που γινετε με το crysis,ειχε ξενικησει 2-3 χρονια πριν βγει.

το ειχατε δει δηλαδη? ειχατε παιξει καποιο ντεμο τοτε? γιατι απο τοτε εγω θυμαμε να γινετε πανικος. ενα απλα καλο παιχνιδι,που εχει κλεψει πολυ στοιχειο far cry (γραφικα κυριως),και τιποτα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ντόρος είχε ξεκινήσει με τα γραφικά του. Αρκετοί τότε έλεγαν ότι πρόκειται για bullshots και εξεπλάγησαν όταν διαπίστωσαν πριν από αρκετές μέρες ότι εκείνα τα γραφικά αντιπροσώπευαν το παιχνίδι.

 

Το Crysis σου παρέχει ελευθερία επιλογών. Μπορείς να γίνεις "Predator", Ράμπο, James Bond με parkour ικανότητες ή (αν είσαι της σχολής Thief) να βγάλεις τις αποστολές με τις λιγότερες δυνατές απώλειες. Μπορείς να πας όπου θέλεις και όπως θέλεις. Μπορείς να σκοτώσεις τους αντιπάλους όπως θέλεις (πάρε μια κότα και πέτα την σε strength mode :P). Μπορείς να εκμεταλλευτείς τα Physics και δεν έχουν απλά διακοσμητικό στοιχείο όπως στο Stranglehold πχ.

 

 

PS: Όπως όμως είπε κι ο Thresh, γούστα είναι αυτά. Μπορεί απλά να μην σε συγκίνησε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μια κότα και πέτα την σε strength mode

:lol:

 

Μπορεί απλά να μην σε συγκίνησε

ρε σι,μια χαρα παιχνιδι ειναι,και εγω το παιζω.απλα θελω να πω,οτι εχουνε βγει τοσα πολλα καλα παιχνιδια (παλια-καινουρια),αλλα δεν καναμε κι ετσι! αυτο που γινετε με το crysis,ειναι ανευ προηγουμενου.

 

ΥΓ.παντος το βαλαμε και το παιξαμε στο pc με τις 2χ8800,και παλι κολαγε στις medium απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κόλαγε γιατί δεν υποστηρίζεται ακόμα πλήρως το SLI. Θα βγει patch που να το διορθώνει. Κανονικά σε 1280x960 (χωρίς FSAA) με Very High δεν θα έπρεπε να είχατε ιδιαίτερο πρόβλημα (ειδικά αν έχετε κάνει και overclock).

 

Όσο για τον πανικό, δεν έχεις δει τίποτα. Δεν φαντάζεσαι τι θα γίνει αν το Deus Ex 3 είναι τόσο καλό όσο το Deus Ex 1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ρε παιδια,δεν ειπα οτι ειναι κακο. αλλα μην τρελενωμαστε κιολας. καλο παιχνιδι,αλλα υπαρχουν και καλυτερα.

 

πηγε ο ξαδερφος μου προχθες στο multirama,και εφτιαξε 1 pc καινουριο μονο για crysis, 3700 ευρω.με 2 8800 sli πανω,4gb ram,quadcore,και οθωνη 24αρα.ελεος δηλαδη.

και να φανταστητε οχι απλα δεν ειχε ιδεα απο pc.δεν ειχε ξαναδει στην ζωη του pc.αν ειναι δυνατον.

60 users εχουν ανοιξει τοπικ ''νεο PC για Crysis'' .και σκανε 1500-2000-2500 ευρω....

με τα παραπανω τα 2 χιλιαρικα δεν τα περασε... εχει γουστο να πειρε κανα ετοιμο συστημα που σου χρεωνουν custom stacker 810 1000euro. χαχαχαχα!

 

 

σημερα μου ηρθε το crysis επεξα internet ειδα οτι με τις ιδιες ρυθμισεις στα γραφικα μου φαινοντουσαν στο multi χειροτερα απο οτι στο single και δεν φτανει και αυτο επεζα και με τουλαχιστον 10 fps λιγοτερα. wtf?

μου θυμησε cs αλλα επειδη οι πιστες ειναι πολυ μεγαλες στο free4all δεν περνεις οπλο ποτε αν δεν εισαι super pro και οταν ψοφας χανεις το οπλο σου... κατι λυπει στο multiplayer game αλλα δεν με νοιαζει για αυτο υπαρχει το cod4 χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα παραπανω τα 2 χιλιαρικα δεν τα περασε... εχει γουστο να πειρε κανα ετοιμο συστημα που σου χρεωνουν custom stacker 810 1000euro. χαχαχαχα!

δεν ητανε ετοιμο.κατσε ρε,οι 2 καρτες μονο πανε ενα 1000ρικο. βαλε και την οθωνη την eizo,βαλε εκτυπωτη,ολα μαζι.

και σε κανα 5μηνο,θα του σερνετε.αφου ειναι μ@λ@κ@ς,καλα να παθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο Crysis "πουλάει" σαν τρελό λόγω τον γραφικών που προσφέρει(βλέπε DirectX10) και όχι για τίποτα άλλο.

Σαν παιχνίδι,βέβαια είναι άλλη κατηγορία,μ'αρέσει πιο πολύ το Μetal Gear Solid που ακόμα και με τα χάλια γραφικά του PSone σε κρατάει σαν παιχνίδι από το σενάριο του.Το Crysis εγώ το έπαιξα γιατί έχω 2 8800GTX,Quad Core CPU κτλ.

για να δω τα γραφικά.Γραφικά the best ever αλλά το παιχνίδι είναι μούφα.Δεν το λέω από άποψης σενάριου που είναι εξωπραγματικό, έχει ενδιαφέρον με τους εξωγήινους αλλά ρε παιδιά το φτιάχνανε τόσα χρόνια και κάνανε το χτυπητό λάθος που για να σκοτωθεί ο αντίπαλος πρέπει να του ρίξεις 2-3 βολές στο κεφάλι?Έλεος!!!!Το περιβάλλον είναι τόσο όμορφο πάντως που με πυροβόλαγαν κι'εγώ κοίταζα γύρω γύρω.Τέσπα σαν παιχνίδι καλύτερο στην κατηγορία FPS είναι το Call of Duty 4 γιατί γραφικά μπορεί να έχει λίγο χειρότερα απ'το Crysis αλλά έχει πολύ καλό single mode και ένα ακόμα καλύτερο multiplayer mode που σαν παιχνίδι το κρατάει πιο πολύ σε βάθος χρόνου.Αυτά. Peace!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala to eidame kai to COD4 multi me tis pistes 2x2...kai to headshot sto cryisis einai one shot...alloste siga siga tha skasoun kai ta mods...to game einai ekpliktiko apo oles tis apopseis to mono pou einai logiko na paraponiomaste einai oi apaitiseis tou...

p.s. nai to COD exei para polu kalo single alla to oti thes den thes prepei na skotoseis peripou 1000 atoma mexri to telos dld den se xalaei?lol!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala to eidame kai to COD4 multi me tis pistes 2x2...kai to headshot sto cryisis einai one shot...alloste siga siga tha skasoun kai ta mods...to game einai ekpliktiko apo oles tis apopseis to mono pou einai logiko na paraponiomaste einai oi apaitiseis tou...

p.s. nai to COD exei para polu kalo single alla to oti thes den thes prepei na skotoseis peripou 1000 atoma mexri to telos dld den se xalaei?lol!

 

στο multi εχω σκοτωσει 6500 ατομα λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Tο Crysis "πουλάει" σαν τρελό λόγω τον γραφικών που προσφέρει(βλέπε DirectX10) και όχι για τίποτα άλλο.

 

Φίλε μου, καλά έκανες και το έβαλες σε εισαγωγικά το "πουλάει", γιατί μέχρι στιγμής έχει πατώσει στις πωλήσεις. Μόνο 87.000 κομμάτια στις ΗΠΑ (που είναι η αγορά που όλοι προσπαθούν να χτυπήσουν).

Πλέον πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι, εμείς οι hardcore PC gamers είμαστε μειοψηφία. Οι casual gamers, που αποτελλούν και τον στόχο της βιομηχανίας, θέλουν απλά να βάζουν το μαμημένο το παιχνίδι στο PC τους και να παίζει, χωρίς αναβαθμίσεις, χωρίς overclocking, χωρίς tweaking, χωρίς 10 ώρες ρυθμίσεις των settings και το fraps να τρέχει από πίσω για να κερδίσουν 0,3 fps.

Δυστυχώς για την crytek, το ότι το crysis είναι πολύ μπροστά από την εποχή του (γιατί είναι το άτιμο, κακά τα ψέματα, και όχι μόνο σε γραφικά), της στοίχισε.

Βέβαια σαν hardcore pc gamer, δεν θα ήθελα επουδενεί να ρίξει τον πήχη η crytek για να χτυπήσει μεγαλύτερο target group. Κάποιος πρέπει να βάλει τον ακρογωνιαίο λίθο για να δούμε μια ώρα αρχύτερα "φωτορεαλιστικά" (δεν ξέρω αν στέκει ο όρος) γραφικά και στα pc μας, έστω κι αν εμάς τους "φτωχότερους" μας πάρει κάμποσα χρόνια παραπάνω για να τα απολαύσουμε σε όλη τους την δόξα.

Από την άλλη, η ΕΑ δεν είναι διάσημη για την υπομονή της ή για την πρόθεσή της να συνεισφέρει στην ανάπτυξη του gaming με οικονομικό κόστος.

Καλό θα ήταν να έριχνε τα μούτρα της η Crytek (που λέει ο λόγος, δεν το θεωρώ "ρίξιμο μούτρων" προσωπικά), και να έβγαζε το Crysis και τις συνέχειές του και σε κονσόλες. Πιστεύω έτσι θα έβγαζε σημαντικό οικονομικό κέρδος και θα έβγαζε και εμένα αληθινό! Έτσι θα μέναμε όλοι ικανοποιημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...