Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιβεβαίωνεται πλέον και το DX11 από την Nvidia. Από το Newsletter που έστειλαν σχετικά με τις νέες GTX 560Ti

 

Built for DirectX 11

 

Enjoy all the visual glory of the latest DirectX® 11 blockbuster games like Crysis 2, HAWX 2, and Civilization 5. With massive geometry processing power of the GeForce GTX 560 Ti lets you enjoy incredibly detailed environments and characters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά και από τις Photo φαινόταν το Tessellation. :P

 

Άντε να δούμε dx9 πάει άψογα με μία GTX260 έστω και High Settings εάν έχω ένα 30αρι dx11 Very high έστω και με no AA μια χαρά θα είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω οτι οι δηθεν πωρομενοι εδω μεσα καθοντουσαν κ ασχολιοντουσαν με το single του cod,αναθεμα αν εχουν παιξει multy στη στη ζωη τους,ποσο μαλλον να εχουν αγορασει παιχνιδι,ανεξαρτητου πλατφορμας..

Μην είσαι τόσο σίγουρος.

 

In other news, είδα προ ολίγου την beta στο 360 του bro. Το παιχνίδι θυμίζει το original Crysis σε πολύ λίγα σημεία. Η εναλλαγή ανάμεσα στα suit modes μου φάνηκε γελοία (αναφέρομαι στο power mode κυρίως που είναι passive), τα όπλα φέρναν πιο πολύ σε φουτουριστικό Call of Duty ενώ επίσης, μου κακοφάνηκε η έλλειψη του on-the-fly weapon customization. Δεν έχω παρακολουθήσει στενά τα νέα γύρω απ'το παιχνίδι αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει στις κονσόλες λόγω του χειριστηρίου. Αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο PC για μένα θα είναι ένα μεγάλο μείον. Τώρα για το gameplay δεν μπορώ να πω πολλά γιατί γενικά δεν είμαι της κονσόλας, ωστόσο ο αδερφός μου που είναι καμένος με Bad Company 2 και CoD στο Xbox δεν ενθουσιάστηκε.

 

Γενικά πιστεύω το Crysis είχε το δικό του "χαρακτήρα" σαν fps και με χαλάει που το αλλάζουν για να ακολουθήσουν την πεπατημένη. (βλ. CoD και όλα τα games που παίρνουν στοιχεία από αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που θα πουλήσει πολύ καλά (λόγω των κονσολών) και θα είναι όλοι ευτυχισμένοι.Εκτός από τους pc gamers που τους κονσολοποίησαν έναν ακόμα τίτλο.Από την άλλη βέβαια αν έμενε στα pc δε θα ήταν ευτυχισμένη η crytek.Φαύλος κύκλος σου λέω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on the fly customization παιζει να εχει γιατι μαλλον δεν προσεξες το οτι ειχε μια επιλογη απο full auto σε single fire(η οποια δεν ηταν διαθεσιμη για την beta)οποτε θα εχει και αλλα που δεν φαινοντε και μην ξεχνας δεν ειναι demo,beta ειναι.παρα πολλα πραγματα μειναν σιγουρα εξω και πολλα θα αλλαξουν στο τελικο προιον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on the fly customization παιζει να εχει γιατι μαλλον δεν προσεξες το οτι ειχε μια επιλογη απο full auto σε single fire(η οποια δεν ηταν διαθεσιμη για την beta)οποτε θα εχει και αλλα που δεν φαινοντε και μην ξεχνας δεν ειναι demo,beta ειναι.παρα πολλα πραγματα μειναν σιγουρα εξω και πολλα θα αλλαξουν στο τελικο προιον!

Απίθανο.

Είδα ότι έχει class creation στο κεντρικό μενού του παιχνιδιού. Άρα ότι κάνεις λογικά το κάνεις πριν μπεις σε game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Crysis ποτέ δεν μου άρεσε για ΜP

Single Player Crysis FTW.

 

Όσο για το αν θα παίζει το Crysis 2 σε σύστημα με 8800GT και C2D θα παίζει και καλύτερα από ότι έπαιζε στο 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη να μην κανω αναβαθμιση;γιατι λεω να παραγειλω εναν 4πηρηνο στα 2.66 και μια καρτα γραφηκων ASUS ENGTX460;;;

 

 

460gtx? δεν θα μπουταρει το game με αυτην...

 

580gtx certified ειναι το Crysis :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

460gtx? δεν θα μπουταρει το game με αυτην...

 

580gtx certified ειναι το Crysis :mrgreen:

 

Σιγά μην θέλει και tri sli με gtx 580 κλοκαρίσμενες στο max και i5 2600k στα 6ghz με άζωτο να ουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το αν θα παίζει το Crysis 2 σε σύστημα με 8800GT και C2D θα παίζει και καλύτερα από ότι έπαιζε στο 1.

Περίμενε να βγει πρώτα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...