Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μόνο που δεν έχουν δείξει PC footage ακόμα εκτός από εκείνο με τη σύγκριση PC-Xbox360 το οποίο είναι dx9 με High.....

 

Καθίστε να δείτε το Very High Dx11 1920*1200 4xAA να μας φύγει ο τάκος.

 

αν είναι να μας φύγει ο τάκος βλέποντάς το σαν powerpoint να μας λείπει καλύτερα...

εγώ απλά ευελπιστώ ότι με ένα νορμαλ hardware θα τρέχει αξιοπρεπώς, όπως ίσχυε και στο πρώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν είναι να μας φύγει ο τάκος βλέποντάς το σαν powerpoint να μας λείπει καλύτερα...

εγώ απλά ευελπιστώ ότι με ένα νορμαλ hardware θα τρέχει αξιοπρεπώς, όπως ίσχυε και στο πρώτο

Seriously,

για την CryTek μιλάμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να μας φύγει ο τάκος βλέποντάς το σαν powerpoint να μας λείπει καλύτερα...

εγώ απλά ευελπιστώ ότι με ένα νορμαλ hardware θα τρέχει αξιοπρεπώς, όπως ίσχυε και στο πρώτο

 

 

Καλα ναι αυτο ειναι σιγουρο,αλλα δεν θα παιζει στο very high και με ολα τα φιλτρα :-(

Στο medium - high και χωρις φιλτρα θα εχει λογικα καλο framerate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να μας φύγει ο τάκος βλέποντάς το σαν powerpoint να μας λείπει καλύτερα...

εγώ απλά ευελπιστώ ότι με ένα νορμαλ hardware θα τρέχει αξιοπρεπώς, όπως ίσχυε και στο πρώτο

Τρια χρονια μετα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρια χρονια μετα...!

 

κοίτα εγώ θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγεί ότι με έναν διπύρηνο στα 3ghz και μια 8800gt στο medium ή high δεν είμαι σίγουρος έτρεχε αξιοπρεπέστατα σε

1280X1024...το ότι ήταν σε αυτά τα settings και όχι πιο ψηλά δε μου λέει τπτ γιατί και πάλι όσον αφορά τα γραφικά ήταν πολύ μπροστά απο

οτιδήποτε άλλο υπήρχε τότε...

 

αν τώρα το δεύτερο τρέχει ικανοποιητικά και με καλό οπτικά αποτέλεσμα σε 1920Χ1080 με gtx260/ati 4870 και πάνω εγώ θαμαι ευχαριστημένος..

απο ένα βίντεο που είδα με την 260 καλά φαίνεται να πηγαίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 8800GT έπαιζε το πρώτο 1024*768 4xAA Very High αρκετά καλά και περιμένετε να σέρνεται το 2 με GTX570/580?

 

Εγώ σας λέω ότι θα παίζει Very High noAA 30-40fps τουλάχιστον με τις παραπάνω κάρτες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εγώ θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγεί ότι με έναν διπύρηνο στα 3ghz και μια 8800gt στο medium ή high δεν είμαι σίγουρος έτρεχε αξιοπρεπέστατα σε

1280X1024...το ότι ήταν σε αυτά τα settings και όχι πιο ψηλά δε μου λέει τπτ γιατί και πάλι όσον αφορά τα γραφικά ήταν πολύ μπροστά απο

οτιδήποτε άλλο υπήρχε τότε...

 

αν τώρα το δεύτερο τρέχει ικανοποιητικά και με καλό οπτικά αποτέλεσμα σε 1920Χ1080 με gtx260/ati 4870 και πάνω εγώ θαμαι ευχαριστημένος..

απο ένα βίντεο που είδα με την 260 καλά φαίνεται να πηγαίνει..

 

Λοιπόν μια 8800 gt στα HIGH σε 1280χ720 είχε κάπου 25fps average

Aρκετα πιο ποιοτική εικονα και fps απο οποιαδήποτε σημερινή κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μια 8800 gt στα HIGH σε 1280χ720 είχε κάπου 24fps average

χαχαχαχαχαχα

 

Με 8600GT μπορεί......

 

Εδώ η HD3870 μου που είναι κατώτερη από την 8800GT και έπαιζε το Crysis V.High 720P noAA 30-40 fps.....

 

Αλλά όταν βάζεις 1680*1050 και πάνω αρχίζουν τα ζόρια.

 

Γενικά πάντως όταν αυξάνονται τα pixels στο κάθετο τότε βελτιώνετε αρκετά η εικόνα αλλά πέφτουν και τα FPS

 

Βλέπε σύγκριση 1280*1024 με 1440*900.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεων το ικανοποιητικα στις μερες μας,μεταφραζεται σε fullhd και ανω,σε enthusiastic mode και σιγουρα να ειναι σε dx11!

Οποταν καταλυγουμε στο συμπερασμα,οτι ενα νορμαλ συστημα στις μερες μας,να μην ειναι αρκετο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εγώ θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγεί ότι με έναν διπύρηνο στα 3ghz και μια 8800gt στο medium ή high δεν είμαι σίγουρος έτρεχε αξιοπρεπέστατα σε

1280X1024...το ότι ήταν σε αυτά τα settings και όχι πιο ψηλά δε μου λέει τπτ γιατί και πάλι όσον αφορά τα γραφικά ήταν πολύ μπροστά απο

οτιδήποτε άλλο υπήρχε τότε...

 

αν τώρα το δεύτερο τρέχει ικανοποιητικά και με καλό οπτικά αποτέλεσμα σε 1920Χ1080 με gtx260/ati 4870 και πάνω εγώ θαμαι ευχαριστημένος..

απο ένα βίντεο που είδα με την 260 καλά φαίνεται να πηγαίνει..

Άλλαξε το GTX260 σε GTX285 και είσαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μια 8800 gt στα HIGH σε 1280χ720 είχε κάπου 25fps average

Aρκετα πιο ποιοτική εικονα και fps απο οποιαδήποτε σημερινή κονσόλα.

Εμένα η 8800GTS 512 με custom cvars για very high + 2xAA έπαιζε γύρω στα 30fps σε 1280x1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η HD3870 μου που είναι κατώτερη από την 8800GT και έπαιζε το Crysis V.High 720P noAA 30-40 fps.....

 

με τίποτα! :mrgreen:

 

9800GX2 στα 750mhz core στα high με DX9 σε 1280χ1024 εχει 74 fps με core 2duo 8400 στα 4,0ghz

 

dx9o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

92463499.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 720P είναι αρκετά πιο ελαφρύ από το 1024P.....

 

3fps πανω (ολα αυτα σε dx9 και οχι very high)

 

psycho λες υπερβολες...

 

Ειχα πολυ δυνατο συστημα εκεινη την περιοδο, και αυτα που λες δεν παιζουν!

 

To 720P είναι αρκετά πιο ελαφρύ από το 1024P.....

 

 

για δες και αυτο

 

01425i19579400.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να παραμείνουμε εντός θέματος... :rolleyes:

 

Οι επιδόσεις του hardware στο Crysis έχουν συζητηθεί πολλές φορές στο θέμα του πρώτου παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...