Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους αναρωτιούνται, είναι γνωστά αυτά αλλά ας τα πω μιας και δεν υπάρχουν:

 

*Δεν υπάρχει Editor, ούτε modding tools

*Οι γραφικές επιλογές είναι ίδιες με του demo (κοινώς μόνο μέσω των cVar μπορείτε να κάνετε τις αλλαγές που θέλετε. Η γκάφα της Crytek)

*Το πρόβλημα στον ήχο (με την λύση της επιλογής 2.1 ηχείων) παραμένει

*Δεν υπάρχει 64bit executable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αναρωτιούνται, είναι γνωστά αυτά αλλά ας τα πω μιας και δεν υπάρχουν:

 

*Δεν υπάρχει Editor, ούτε modding tools

*Οι γραφικές επιλογές είναι ίδιες με του demo (κοινώς μόνο μέσω των cVar μπορείτε να κάνετε τις αλλαγές που θέλετε. Η γκάφα της Crytek)

*Το πρόβλημα στον ήχο (με την λύση της επιλογής 2.1 ηχείων) παραμένει

*Δεν υπάρχει 64bit executable

 

Δηλαδή η εφαρμογή είναι 32bit ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How Crytek doomed Crysis 2's PC Version => http://www.dasreviews.com/das-latest-greatest/crytek-doomed-crysis-2s-pc-version

 

PS: Ναι panther

 

 

Και μου λέτε εσείς μετά να πληρώσω εγώ για αυτές τις αηδίες ''πίσσα και πούπουλα ρεε!''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα γραψει κατι σελιδες πιο πισω οτι θα ειναι χωρις dx 11 κ οτι θα εχει μονο αυτα τα Options κ οτι ειναι τρελλο πορτ απο κονσολα οποτε δεν μου κανει εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει το Dx 11, δεν έχω κάρτα να το υποστηρίξει, αλλά με χαλάει πολύ το δούλεμα.

 

Από εκεί που το παιχνίδι ήταν PC exclusive, κατάντησε port από κονσόλα με όλους τους γνωστούς και άγνωστους περιορισμούς που έχει κάθε port?

 

Νιώθω ότι με δουλεύουν στα μούτρα μου πλέον. Maximum Fail...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με όλο το θάρρος... τα γραφικά του παιχνιδιού φαίνονται τρομερά. Γιατί παραπονιέστε επειδή το κουτί δε λέει DX11 και 64bit?

 

Εαν η Crytek to έβγαζε έτσι όπως είναι τώρα (DX9) αλλά το "βάφτιζε" DX11, θα καταλαβαίνατε άραγε διαφορά?

 

Επίσης απ'ότι διαβάζω, το παιχνίδι εκμεταλλεύεται πολλαπλούς πυρήνες (που είναι το ζητούμενο στην εποχή μας) και το framerate παραμένει υψηλό ακόμα και στα hardcore settings. Αυτοί που έχουν δυνατό μηχάνημα θα το απολαύσουν στο μεγαλείο του σήμερα και όχι μετά από 4 χρόνια και 5 γενιές κάρτες γραφικών.

 

Το μόνο που θεωρώ λάθος είναι η έλλειψη εκτεταμένων ρυθμίσεων ώστε να φέρουμε το παιχνίδι ακόμα καλύτερα στα μέτρα μας.

 

Και κάτι λίγο άσχετο, αλλά μιας και αναφέρθηκε το tessellation στο άρθρο που παραπέμπει ένα παιδί πιο πάνω... Η Lionhead Studios ανέπτυξε μια τεχνική που αποκαλεί "mega mesh" και τα αποτελέσματα είναι μακράν καλύτερα και εντυπωσιακότερα από το Unigine demo ή οποιοδήποτε demo με tessellation και DX11. Κυκλοφορεί βιντεάκι επίδειξης, ψάξτε το αν ενδιαφέρεστε, τα γραφικά είναι φοβερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου σωστό αυτό που έκανε η CryTek όμως σας διαβεβαιώ ότι θα σας αρέσει (επειδή έπαιξα την Beta και ξέρω).

 

Ακόμα και με Dx9 είναι πρώτο στην λίστα των γραφικών(τουλάχιστον μέχρι να βγει το BF3).

 

Επίσης η CE3 έχει φοβερή αξιοποίηση.Κράξτε την εταιρεία που το έκανε Console Port αλλά ας μην το καταδικάζουμε κιόλας, τι να πει και το Dragon Age 2(το οποίο βγήκε με Dx11) και σαν δεν έφτανε που τα γραφικά ήταν άθλια ΕΤΡΕΧΕ και άθλια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι λίγο άσχετο, αλλά μιας και αναφέρθηκε το tessellation στο άρθρο που παραπέμπει ένα παιδί πιο πάνω... Η Lionhead Studios ανέπτυξε μια τεχνική που αποκαλεί "mega mesh" και τα αποτελέσματα είναι μακράν καλύτερα και εντυπωσιακότερα από το Unigine demo ή οποιοδήποτε demo με tessellation και DX11. Κυκλοφορεί βιντεάκι επίδειξης, ψάξτε το αν ενδιαφέρεστε, τα γραφικά είναι φοβερά.

 

Το Samaritan tech demo της Epic Games χρησιμοποιεί tessellation και ποδοπατάει τα πάντα. Επίσης το mega mesh για το tech demo του Χ360 ήταν καλό αλλά τίποτα το τρελό, ειδικά στα βράχια που έκαναν την επίδειξη. Το video το έχουμε δει νομίζω όλοι και είναι εντυπωσιακό μονάχα επειδή τρέχει στο Χ360 κι όχι επειδή έχει 'τρελά' γραφικά. Αντιθέτως έχει αρκετά προβλήματα!

 

 

Το γενικότερο πρόβλημα του Crysis 2 είναι ότι δεν διαθέτει το WOW effect του Crysis 1. Όταν είχε βγει το Crysis 1 είχε γραφικά και χαρακτηριστικά που ούτε καν περιμέναμε να δούμε και ξεπερνούσαν ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ότι είχαμε δει μέχρι τότε. Ναι, το Crysis 2 σε αρκετά σημεία δείχνει πολύ καλύτερο από το πρώτο αλλά δεν είναι ο βαθμός βελτίωσης τέτοιος όπως τότε (για να μην πω για τα φύλλα που δεν κουνάνε όταν τα πυροβολείς, χαρακτηριστικό που μας είχε αφήσει μ@λάκες στο Crysis 1). Όταν είχε βγει το C1 είχαμε καλύτερα γραφικά x10 (για να είμαι ευγενικός δεν δίνω παραπάνω και δεν περιλαμβάνω τα mods) από το καλύτερο οπτικά παιχνίδι στο PC. Με το C2 έχουμε καλύτερα γραφικά x2 στην καλύτερη κι αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που είναι console port καθηλώνει το παιχνίδι σε συγκεκριμένα standards και δεν το αφήνει να απογειωθεί, όπως θα μπορούσε. Αυτοί οι τύποι που εφηύραν τις κονσόλες πρέπει να αυτοπυρποληθούν, έχουν βάλει χαλινάρι στο gαming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...