Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω στην μπετα κ στην εκδοση του χβοχ 360 δεν βλεπω καμμια διαφορα,κ την βετα την εχω βαλει φουλ ολα(οσα εχει),το εδειξα κ σε εναν φιλο μου κ του αρεσαν πιο πολυ στο χβοχ τα γραφικα,βεβαια δεν καθησαμε με τις ωρες να παρατηρουμε,μια γρηγορη ματια ριξαμε κ στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μόνο που είναι console port καθηλώνει το παιχνίδι σε συγκεκριμένα standards και δεν το αφήνει να απογειωθεί, όπως θα μπορούσε. Αυτοί οι τύποι που εφηύραν τις κονσόλες πρέπει να αυτοπυρποληθούν, έχουν βάλει χαλινάρι στο gαming...

 

Παιχνίδια στις κονσόλες δεν είναι μόνο αυτά που βγαίνουν και για PC ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδια στις κονσόλες δεν είναι μόνο αυτά που βγαίνουν και για PC ε...

 

Ένας λόγος παραπάνω να σταματήσουν να υπάρχουν, γιατί στερούν από τον PC gamer τίτλους όπως το God of War. Και όχι, δεν θα υποκύψω στο να αγοράσω κονσόλα για να παίξω 5-10 τίτλους που αξίζουν, όταν μάλιστα ξέρω ότι τα συγκεκριμένα παιχνίδια στο PC θα μπορούσαν να είναι καλύτερα απ' ότι στις κονσόλες. (το βλέπω να έρχεται το PC vs Consoles thread :rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Samaritan tech demo της Epic Games χρησιμοποιεί tessellation και ποδοπατάει τα πάντα. Επίσης το mega mesh για το tech demo του Χ360 ήταν καλό αλλά τίποτα το τρελό, ειδικά στα βράχια που έκαναν την επίδειξη. Το video το έχουμε δει νομίζω όλοι και είναι εντυπωσιακό μονάχα επειδή τρέχει στο Χ360 κι όχι επειδή έχει 'τρελά' γραφικά. Αντιθέτως έχει αρκετά προβλήματα!

 

 

Το γενικότερα πρόβλημα του Crysis 2 είναι ότι δεν διαθέτει το WOW effect του Crysis 1. Όταν είχε βγει το Crysis 1 είχε γραφικά και χαρακτηριστικά που ούτε καν περιμέναμε να δούμε και ξεπερνούσαν ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ότι είχαμε δει μέχρι τότε. Ναι, το Crysis 2 σε αρκετά σημεία δείχνει πολύ καλύτερο από το πρώτο αλλά δεν είναι ο βαθμός βελτίωσης τέτοιος όπως τότε (για να μην πω για τα φύλλα που δεν κουνάνε όταν τα πυροβολείς, χαρακτηριστικό που μας είχε αφήσει μ@λάκες στο Crysis 1). Όταν είχε βγει το C1 είχαμε καλύτερα γραφικά x10 (για να είμαι ευγενικός δεν δίνω παραπάνω και δεν περιλαμβάνω τα mods) από το καλύτερο οπτικά παιχνίδι στο PC. Με το C2 έχουμε καλύτερα γραφικά x2 στην καλύτερη κι αν.

 

 

Το Samaritan demo όμως θα κάνεις να το δεις σε παιχνίδι καμιά πενταετία τουλάχιστον. Η συγκεκριμένη τεχνολογία όμως είναι πλήρως εφαρμόσιμη για τα σημερινά δεδομένα. Που να έτρεχε και σε PC τι θα βλέπαμε.

 

Το πρώτο Crysis όταν κυκλοφόρησε είχε WOW factor στα screenshots από το internet και του κουτιού. Γιατί μόλις το εγκαθιστούσες στο ακριβό και τούμπανο σύστημα εκείνης της εποχής μόνο WOW δεν έκανες...

 

Προτιμώ να παίζω τώρα με τα καλύτερα γραφικά που μου προσφέρει αυτή η γενιά παρά με γραφικά του μέλλοντος που όταν θα βγει σύστημα να τα τρέξει, θα έχει βγει ήδη κάτι άλλο πιο εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος παραπάνω να σταματήσουν να υπάρχουν, γιατί στερούν από τον PC gamer τίτλους όπως το God of War. Και όχι, δεν θα υποκύψω στο να αγοράσω κονσόλα για να παίξω 5-10 τίτλους που αξίζουν, όταν μάλιστα ξέρω ότι τα συγκεκριμένα παιχνίδια στο PC θα μπορούσαν να είναι καλύτερα απ' ότι στις κονσόλες. (το βλέπω να έρχεται το PC vs Consoles thread :rolleyes:)

 

Εσύ χάνεις τότε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το πρώτο Crysis όταν κυκλοφόρησε είχε WOW factor στα screenshots από το internet και του κουτιού. Γιατί μόλις το εγκαθιστούσες στο ακριβό και τούμπανο σύστημα εκείνης της εποχής μόνο WOW δεν έκανες...

 

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως γιατί το έκανα review με μια 8800GTX σε 1024x768+16xCSAA+Max Details χωρίς mods με μια χαρά framerate. Και keep in mind ότι η 8800GTX είχε βγει ένα χρόνο πριν το Crysis 1. Μην σου πω ότι χωρίς τα mods ακόμα και σήμερα φαίνεται καλύτερο από αρκετά παιχνίδια όπως θα δεις παρακάτω στις εικόνες που είχα τραβήξει τότε για το review του!

 

crysis2007111923012451.jpg

crysis2007111922371282.jpg

crysis2007111902181753.jpg

crysis2007111900190796.jpg

crysis2007111900110434.jpg

crysis2007111900120064.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως γιατί το έκανα review με μια 8800GTX σε 1024x768+16xCSAA+Max Details χωρίς mods με μια χαρά framerate. Και keep in mind ότι η 8800GTX είχε βγει ένα χρόνο πριν το Crysis 1. Μην σου πω ότι χωρίς τα mods ακόμα και σήμερα φαίνεται καλύτερο από αρκετά παιχνίδια όπως θα δεις παρακάτω στις εικόνες που είχα τραβήξει τότε για το review του!

 

 

1024χ768 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παραγγειλει το παιχνιδι απο τις 10 Φεβρουαριου κατευθειαν απο την EA. ο ea download manager απο τοτε λεει οτι δεν υπαρχουν παιχνιδια στο καταστημα χωρις να εχει αλλαξει αυτο ως τωρα που το παιχνιδι launchαριστικε επισημα πριν κανα 2ωρο. στο site της ea μου πεταει απο τοτε σφαλμα οταν παω να δω την παραγγελια μου απο eastore.

 

Server Error

Error:

 

We are currently unable to perform the selected action. Please accept our apologies for this inconvenience. We have been notified and are already working to correct this issue as quickly as possible. Please click your browser’s back button and try this action at a later time, or take a different action.

 

Error Number: SYS_000001

 

 

 

 

ξερει κανεις τι παιζει? γιατι γινεται αυτο? πιταραν οι servers? δεν υπαρχει ακομα το download? με κοροιδεψε η ea? ...δε ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παραγγειλει το παιχνιδι απο τις 10 Φεβρουαριου κατευθειαν απο την EA. ο ea download manager απο τοτε λεει οτι δεν υπαρχουν παιχνιδια στο καταστημα χωρις να εχει αλλαξει αυτο ως τωρα που το παιχνιδι launchαριστικε επισημα πριν κανα 2ωρο. στο site της ea μου πεταει απο τοτε σφαλμα οταν παω να δω την παραγγελια μου απο eastore.

 

Server Error

Error:

 

We are currently unable to perform the selected action. Please accept our apologies for this inconvenience. We have been notified and are already working to correct this issue as quickly as possible. Please click your browser’s back button and try this action at a later time, or take a different action.

 

Error Number: SYS_000001

 

 

 

ξερει κανεις τι παιζει? γιατι γινεται αυτο? πιταραν οι servers? δεν υπαρχει ακομα το download? με κοροιδεψε η ea? ...δε ξερω

 

για δες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως γιατί το έκανα review με μια 8800GTX σε 1024x768+16xCSAA+Max Details χωρίς mods με μια χαρά framerate. Και keep in mind ότι η 8800GTX είχε βγει ένα χρόνο πριν το Crysis 1. Μην σου πω ότι χωρίς τα mods ακόμα και σήμερα φαίνεται καλύτερο από αρκετά παιχνίδια όπως θα δεις παρακάτω στις εικόνες που είχα τραβήξει τότε για το review του!

 

Αυτό μας έλλειπε να ρίχνουμε σε ανάλυση 1024χ768 το 2007 για να παίξουμε παιχνίδι σε PC. Και μετά μου αρέσει που κατηγορείτε τις κονσόλες για τα γραφικά.

Το "μια χαρά framerate" πως το εννοείς ακριβώς? 20fps? 25? Για μένα πχ, μια χαρά είναι τα 50-60 με V-Sync χωρίς tearing. Υπήρχε hardware εκείνη την εποχή να το τρέχει έτσι έστω και σε 1024??

Επίσης, με DX9 ή DX10?

 

Σε κάθε περίπτωση, θα γούσταρες να τρέχεις σήμερα το Crysis 2 σε 1024 πχ με GTX 480? Εγώ όχι πάντως. Χάνουν πολύ τα παιχνίδια σε χαμηλή ανάληση. Τα screenshots σου ωραία, αλλά αν τα κάνεις stretch στις αναλογίες της οθόνης σου τότε αλλάζει πολύ το πράγμα... Εκτός αν έπαιζες Crysis στα 8 μέτρα από την οθόνη.

 

Προσωπικά αν δεν μπορώ να τρέξω κάτι σε native ανάλυση, το ξεχνάω. Παράδειγμα σου λέω και αν θες με πιστεύεις :D , το Crysis το αγόρασα τον Μάρτιο του 2009. Αφού έφτασα στα μισά της πρώτης πίστας, το έκανα απεγκατάσταση και το σήκωσα στο ράφι. Φέτος, Φεβρουάριο του 2011 το έκανα εγκατάσταση στο καινούργιο μου PC και το τερμάτισα (και πάλι 90% ικανοποιημένος). Παίζω παιχνίδια στο PC ακριβώς επειδή δεν θέλω να κάνω συμβιβασμούς στα γραφικά. Αν είναι να πετσοκόβω από δω και από κει αναλύσεις ή anti-aliasing, το αγοράζω στην κονσολίτσα μου, που είναι η διαφορά?

 

Ευτυχώς για μένα που θα παίξω το Crysis 2 έτσι όπως πρέπει να το παίξω φέτος. Και με γραφικά καλύτερα από το πρώτο Crysis.

 

Καλό το WOW factor αλλά τουλάχιστον να είναι optimised για τα σημερινά δεδομένα. Όχι φτιάχνουμε παιχνίδι σήμερα που απαιτεί χρονισμούς 15Ghz και τελικά αύριο η τεχνολογία το γυρίζει σε πολλαπλούς πυρήνες με 3Ghz Maximum και παίρνουμε τον π....λο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...