Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δέν έχει πρόβλημα.

 

Σίγουρα θα διορθωθεί η φάση με νέους drivers ή profiles, απλώς τώρα είναι βλακεία να καίς 150 Watt παραπάνω και να έχεις 15 - 20 fps λιγότερα.

 

Και η πλάκα είναι ότι και καλά στα release notes των Cap 18/3 υποτίθεται ότι βελτιώνεται το crossfire performance στο Crysis 2.

 

Τέλος πάντων. Θα κάνουμε λίγο υπομονή.

Κλεισε το cf και παιξε, μια χαρα το σηκωνει και η μια στο hardcore

 

Ανησυχησε αμα βγει dx 11

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

crysis22011032502502237.jpg

Πετάνε οι σφαίρες; Πετάνε πετάνε :lol:

 

crysis22011032520575209.jpg

Πετάνε και οι γλάστρες; Αμέ σου λέω (που είναι ένας γάϊδαρος να πετάει και αυτός). Παρατηρήστε στο βάθος και το ενυδρείο που είναι και αυτό στον αέρα :lol:

 

crysis22011032519581729.jpg

Κι όμως, το SUV κολλάει σε μια κολώνα του δρόμου που δεν πέφτει με τίποτα. Να μας ζήσει το destructibility

 

crysis22011032604555397.jpg

Το... αόρατο μπαζούκας

 

Αυτά είναι ένα δείγμα των bugs που έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ παίζει φάση το Crysis2 να είναι το παιχνίδι με τα περισσότερα bugs που έχουμε δει τον τελευταίο καιρό (χώρια τα bugs της ΑΙ και των physics στα πτώματα. Αυτά τα βλέπουμε σε τόσα παιχνίδια οπότε δεν υπάρχει καν νόημα να αναφέρω ότι υπάρχουν κι εδώ)!

 

 

PS: Αυτό το video πρέπει να το δείτε. OK, bug-αρε το ΑΙ, δεν είναι εκεί το θέμα. Όλα τα λεφτά είναι στο πως πεθαίνει ο αντίπαλος :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως το AI ειναι αρκετα εκνευριστικο μερικες φορες και το οτι δεν μπορω να σκοτωσω τα ζομπι επισης ...τα γραφικα ωραια ..η αισθηση των οπλων πολυ καλη ...περιμενα να ειχαμε τπτ νεες ικανοτητες ... γενικα ενα 8/10 το παιρνει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδαμε και αυτό..σύμφωνα με το ign μάλλον θα πρέπει να ευχαριστούμε τις κονσόλες..

 

 

 

Expect greatly improved performance on the same hardware in comparison to Crysis and Crysis: Warhead. In this case, PC players benefit from Crysis 2's journey to consoles.

 

Το παραπάνω είναι απο το review του παιχνιδιού απο το ign...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crysis22011032604555397.jpg

Το... αόρατο μπαζούκας

 

Τί να πω ρε συ;

Αν δε 'πιάνεις' την λογική των δημιουργών, ποιος σε φταίει;

Το έντυσαν το μπαζούκας με Nanosuit (έτσι νομίζω λέγεται), για να μην το διακρίνουν οι οχτροί :lol:

Τί ήθελες, να σου χαλάσει ένα όπλο την μεταμφίεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας με τον αδερφό μου που του είχε άρεσε τo 1ο έως το σημείο που άρχιζες να πολεμάς με alien (έτσι τουλάχιστον μου είπε), μου είπε ότι το 2o, λίγο που ασχολήθηκε μαζί του έχει γίνει ποιο shooter.

Στο 1ο είχε και κάποια stealth στοιχεία, ενώ τώρα οι εχθροί βγαίνουν κατά μιλούνια κάτι κοιτάς απλά να τους σκοτώσεις.

 

Όντως, έχει αλλάξει τόσο;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

όχι και τόσο, σου δίνει και εδώ τη δυνατότητα να περάσεις με stealth, να φανταστείς οτι έχω ρίξει 2199 melee και πολύ λιγότερες σφαίρες. υπάρχουν σημεία που όσους και να σκοτώσεις δεν τελειώνουν (αυτό κατάλαβα εγώ). τα ammo τα βρήκα υπερβολικά πολλά.

 

edit: jonh το μπαζούκας το είχες κάνει lock με το visor? μου το είχε κάνει και σε εμένα αλλά μόνο όταν το έκανα lock με αυτό το τρόπο. όταν έφτασα κοντά και μπήκα σε normal mode στην armor εμφανίστηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το είδαμε και αυτό..σύμφωνα με το ign μάλλον θα πρέπει να ευχαριστούμε τις κονσόλες..

 

Expect greatly improved performance on the same hardware in comparison to Crysis and Crysis: Warhead. In this case, PC players benefit from Crysis 2's journey to consoles.

 

Το παραπάνω είναι απο το review του παιχνιδιού απο το ign...

 

Πόσες φορές πρέπει να το πω;

Το IGN γλύφει την ΕΑ, δεν βάζει κακό βαθμό σε παιχνίδι της και όλα είναι "φοβερά". :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ωραια η crytek,γινεται να παιξεις online κ με του θειου την εκδοση,πριν λιγο το βρηκα

 

Hahahaha, it does indeed work online... maximum fail! It will surely be patched in the future, but still nice to be able to try it for a bit.

 

μολις το δοκιμασα οντως πιανει χαχαχα,βαζεις ενα τυχαιο cd key κ πιανει στην εκδοση 1.1 ομως

 

crysis22011032614571370.png

 

κ εδω σε μια πιστα που εχω μπει

 

crysis22011032615121427.png

 

πολυ ξεφτιλα ρε παιδια,ελεος δηλαδη,οι αλλοι πληρωνουν για να εχουν εστω το online κομματι κ η crytek δεν εχει κανει τιποτα γιαυτο κ μπαινει οποιος θελει απλα με ενα 20ψηφιο νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι ένα δείγμα των bugs που έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ παίζει φάση το Crysis2 να είναι το παιχνίδι με τα περισσότερα bugs που έχουμε δει τον τελευταίο καιρό (χώρια τα bugs της ΑΙ και των physics στα πτώματα. Αυτά τα βλέπουμε σε τόσα παιχνίδια οπότε δεν υπάρχει καν νόημα να αναφέρω ότι υπάρχουν κι εδώ)!

 

 

PS: Αυτό το video πρέπει να το δείτε. OK, bug-αρε το ΑΙ, δεν είναι εκεί το θέμα. Όλα τα λεφτά είναι στο πως πεθαίνει ο αντίπαλος :lol:

 

 

Δε λέω, σπίρτο αναμμένο ο Οχτρός... Κάτι ακόμα, όμως: Γιατί η σημαία κυματίζει προς τα δεξιά, την ώρα που τα φύλλα, τα χαρτιά και ότι έχει σχέση με άνεμο πάει αριστερά? Τόση προσοχή στη λεπτομέρεια, πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω, σπίρτο αναμμένο ο Οχτρός... Κάτι ακόμα, όμως: Γιατί η σημαία κυματίζει προς τα δεξιά, την ώρα που τα φύλλα, τα χαρτιά και ότι έχει σχέση με άνεμο πάει αριστερά? Τόση προσοχή στη λεπτομέρεια, πια?

 

Επειδή ο άνεμος είναι ανατολικο-δυτικός, δεν άκουσες την EMY; :P

Φαντάζομαι επειδή δεν υπάρχει άνεμος στο παιχνίδι, animated objects είναι.

 

Πωω τρελά γραφικά αυτό το Crysis 2 ρε παιδί μου, τέτοια φύλλα ούτε το Toy Story :-(

Πάντως όσο προχωράει η ιστορία γίνεται καλύτερο και σαν gameplay και σαν γραφικά(το crysis2).

 

crysis22011032616474412.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε για τραγελαφικά bugs και για ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΗ nanosuit. Αντί για nanosuit 2.0 έπρεπε να λεγόταν nanosuit 0.5. Και εντάξει, στο easy είσαι κυριλέ. Στο hard όμως ο π@παρομαλάκας ο Alcatraz ούτε να τρέξει για να κρυφτεί δεν μπορεί, ειδικά όταν αντιμετωπίζεις τα τρίποδα είναι η έννοια της π@παριάς το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα περα απο καποια ωραια bugs που παρατηρησα

Οποτε συνδεομαι σε online game με πεταει μετα απο μερικα λεπτα

γραφωντας the connection to your opponent has been lost you have been signed out

συνεχεια ομως...ενα ματσακι δεν μπορεσα να τελιωσω

Να πεις οτι φταιει το Ping αλλα σε οτι server και να μπηκα το εκανε

Να πεις οτι φταιει η συνδεση μου τα παει μια χαρα

Και στο demo δεν μου ειχε τυχει καμια φορα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...