Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το εχει αναρτήσει κάποιος αλλος αλλα σήμερα ειδα αυτο:

http://www.fileplanet.com/219312/210000/fileinfo/Crysis-2---Advanced-Graphics-Options-Utility

το'χει δωκιμασει κανεις αυτο το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδες, "απεκτησα" και γω το παιχνιδι αλλα εχω φαει γερο σκαλωμα στην 1η αποστολη(WTF) εκει που πρεπει να περασεις μια πορτα αλλα δεν βρισκω εξοδο απο πουθενα... Οποιος καταλαβε ας βοηθησει, σπαω εδω και μιση ωρα το κεφαλι μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάπαλα το SP. Σαν story είναι πολύ καλό αν και το τέλος είναι κάπως... meh. Τα cut-scenes άκρως θεαματικά, όπως και τα scripted events. Η μουσική επική (γεια σου ρε Hans... αν και ο Inon είχε κάνει κι αυτός καλή δουλειά στο πρώτο μέρος). Δεν υπάρχει αυτό που λέμε 'κλιμάκωση' όμως (ή τουλάχιστον εγώ δεν την ένιωσα). Γενικά η παρουσίαση του Crysis 2 είναι εντυπωσιακή αλλά τα προβλήματα του έγκειται στο ίδιο του το gameplay, στην ΑΙ, στις μάχες και στην αλλαγή της nanosuit (μου φαίνεται απίστευτο που λέω κάτι τέτοιο μιας και θεωρούσα το gameplay του 1 τόσο καλό). Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Crysis 2 (θα το ξαναπώ) είναι η ίδια η fatnosuit. Το παιχνίδι είναι πέρα για πέρα stealth στα αυξημένα επίπεδα δυσκολίας κι αυτό γιατί δεν παίζει φάση να την βγάλεις ζωντανός έτσι και βρεθείς να παλεύεις με 4-5 αντιπάλους. Η μεγάλη αντίθεση με το 1, είναι ότι ο σχεδιασμός της nanosuit σου επέτρεπε να μπορείς να φεύγεις γρήγορα με το speed mode. Τώρα έτσι και φας δύο σφαίρες είσαι μια 'sitting duck' χωρίς καθόλου ενέργεια και άντε γεια.

 

Στο Crysis 1 πολλές φορές ένιωθες σαν Predator. Έντονες μάχες και όταν έπεφτε η ενέργεια έβαζες speed mode για να κρυφτείς ή strength mode για να κάνεις μεγάλο άλμα και να φύγεις. Fuck, μπορούσες να τρέξεις λέμε και χωρίς το speed mode. Η nanosuit 1.0 σου έδινε την δυνατότητα να παίξεις και να κάνεις ότι θέλεις εσύ. Υπήρχαν πολλοί τρόποι για να βιώσεις την εκάστοτε μάχη. Στο Crysis 2 όμως αν πας να τρέξεις, θα φας δύο σφαίρες, δεν θα μπορείς καν να τρέξεις μετά και game over. Πραγματικά μιλάμε για τραγικό downgrade της nanosuit. Τι κι αν το παιχνίδι σου δίνει πολλά πυρομαχικά. Δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα όταν νιώθεις σαν να σου έχουν δέσει 20κιλα βαράκια στα πόδια και δεν μπορείς να κινηθείς. Μέσα σε όλα αυτά βάλτε και τα αμέτρητα bugs που πολύ απλά δεν υπήρχαν στο Crysis 1 και έχετε μπροστά σας ένα γλυκό που ναι μεν είναι εντυπωσιακό εξωτερικά, έχει όμως μια πικρή και ξινή γεύση που ούτε καν φανταζόσουν. Κι αυτή η ξινίλα είναι που μένει τελικά στο τέλος της ημέρας (πέρα από τα γραφικά που είναι φανταστικά με εξαίρεση κάποιες μικρές ατέλειες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έτσι και φας δύο σφαίρες είσαι μια 'sitting duck' χωρίς καθόλου ενέργεια και άντε γεια.

 

Στο Crysis 2 όμως αν πας να τρέξεις, θα φας δύο σφαίρες, δεν θα μπορείς καν να τρέξεις μετά και game over. Πραγματικά μιλάμε για τραγικό downgrade της nanosuit. Τι κι αν το παιχνίδι σου δίνει πολλά πυρομαχικά. Δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα όταν νιώθεις σαν να σου έχουν δέσει 20κιλα βαράκια στα πόδια και δεν μπορείς να κινηθείς.

 

Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα... Παίζω σε τέρμα δυσκολία και πραγματικά δεν έχει νόημα.Όλη την ώρα lurkαρω σαν π..ης για μην με δουν.Το AI μια που σε βλέπει και μια που σε πυροβολάει σχεδόν ταυτόχρονα! Και τότε δεν μπορώ να...τρέξω και άντε γεια!! :lol: Επίσης το armor είναι άχρηστο όταν η μπάρα έχει ήδη αδείασει!! .. ¨Επρεπε να έχουν potions! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αγορασμενο το παιχνιδι απο ΕΑ. απο τοτε που ειδα τα αλιεν για πρωτη φορα και μετα (btw παιζω βετεραν και δεν ψοφαν με ΤΙΠΟΤΑ με σφαιρες.. WTF??) επαθε τρελη bugια. μου κολλησε το πληκτρο Melee (το εχω βαλει σε ενα απο τα πλαινα πληκτρα του mouse) και απλα δεν δουλευε. τι το εβγαλα απο εκει το εβαλα assign αλλου, τι φορτωνα checkpoints, τιποτα. ουτε melee ουτε charged melee δουλευαν. απλα κολλησε. κλεινω και ξανανοιγω το παιχνιδι κ ηταν ολα οκ. λιγο παρακατω οταν μπηκα στο επομενο chapter νομιζω το ξαναπαθε. τρελο bug. το εχετε δει καθολου να μην δουλευει το πληκτρο Melee εσεις? και ειναι κ κατι που χρησιμοποιεις πολυ συχνα στο παιχνιδι, γιατι στο βετεραν τουλαχιστον αν το παιξεις ραμπο τελειωσες στο λεπτο, οποτε το melee παιζει πολυ.

LOL και μενα μου εγινε. Πηγαινα με cloak πισω απ τον εξωγηινο και βλεπω οτι δεν μου εβγαζε καν ειδοποιηση για stealth kill. Aμα αλλαξω οπλο (μεταξυ αυτων που εχω) τοτε το προβλημα διορθωνεται. Τι σπαστικο που ηταν ρε γμτ <_<

 

 

 

@john2gr Sooo true , πραγματικα αυτο ισχυει. +100!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάπαλα το SP. Σαν story είναι πολύ καλό αν και το τέλος είναι κάπως... meh. Τα cut-scenes άκρως θεαματικά, όπως και τα scripted events. Η μουσική επική (γεια σου ρε Hans... αν και ο Inon είχε κάνει κι αυτός καλή δουλειά στο πρώτο μέρος). Δεν υπάρχει αυτό που λέμε 'κλιμάκωση' όμως (ή τουλάχιστον εγώ δεν την ένιωσα). Γενικά η παρουσίαση του Crysis 2 είναι εντυπωσιακή αλλά τα προβλήματα του έγκειται στο ίδιο του το gameplay, στην ΑΙ, στις μάχες και στην αλλαγή της nanosuit (μου φαίνεται απίστευτο που λέω κάτι τέτοιο μιας και θεωρούσα το gameplay του 1 τόσο καλό). Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Crysis 2 (θα το ξαναπώ) είναι η ίδια η fatnosuit. Το παιχνίδι είναι πέρα για πέρα stealth στα αυξημένα επίπεδα δυσκολίας κι αυτό γιατί δεν παίζει φάση να την βγάλεις ζωντανός έτσι και βρεθείς να παλεύεις με 4-5 αντιπάλους. Η μεγάλη αντίθεση με το 1, είναι ότι ο σχεδιασμός της nanosuit σου επέτρεπε να μπορείς να φεύγεις γρήγορα με το speed mode. Τώρα έτσι και φας δύο σφαίρες είσαι μια 'sitting duck' χωρίς καθόλου ενέργεια και άντε γεια.

 

Στο Crysis 1 πολλές φορές ένιωθες σαν Predator. Έντονες μάχες και όταν έπεφτε η ενέργεια έβαζες speed mode για να κρυφτείς ή strength mode για να κάνεις μεγάλο άλμα και να φύγεις. Fuck, μπορούσες να τρέξεις λέμε και χωρίς το speed mode. Η nanosuit 1.0 σου έδινε την δυνατότητα να παίξεις και να κάνεις ότι θέλεις εσύ. Υπήρχαν πολλοί τρόποι για να βιώσεις την εκάστοτε μάχη. Στο Crysis 2 όμως αν πας να τρέξεις, θα φας δύο σφαίρες, δεν θα μπορείς καν να τρέξεις μετά και game over. Πραγματικά μιλάμε για τραγικό downgrade της nanosuit. Τι κι αν το παιχνίδι σου δίνει πολλά πυρομαχικά. Δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα όταν νιώθεις σαν να σου έχουν δέσει 20κιλα βαράκια στα πόδια και δεν μπορείς να κινηθείς. Μέσα σε όλα αυτά βάλτε και τα αμέτρητα bugs που πολύ απλά δεν υπήρχαν στο Crysis 1 και έχετε μπροστά σας ένα γλυκό που ναι μεν είναι εντυπωσιακό εξωτερικά, έχει όμως μια πικρή και ξινή γεύση που ούτε καν φανταζόσουν. Κι αυτή η ξινίλα είναι που μένει τελικά στο τέλος της ημέρας (πέρα από τα γραφικά που είναι φανταστικά με εξαίρεση κάποιες μικρές ατέλειες)

 

Δεν υπάρχει κανα cheat για full energy; problem solved :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι κανενας που να το εχει κατεβασει και να του cr@sharei?εγω καθε φορα που το βαζω να παιξει μετα απο 10 λεπτα παιχνιδιου μου crasharei παντα!!!

τα χαρακτηριστικα μου ειναι:core 2 duo@ 3ghz,ram 4gb,win.7 ultimate 64-bit,nvidia 8800gt 512 mb

σε οποια αναλυση και να το βαλω σκαλωνει...plz οποιος γνωριζει κατι ασ με βοηθησει...ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως - ευτυχώς - μου πάει πάρα πολύ καλά με το μηχάνημα της υπογραφής μου...

 

Σίγουρα όποιοι είχαν μάθει καλά τη nanosuit στο πρώτο χαλιούνται τώρα...

 

Και το multi είναι καλό, απλά μου τη σπάει που έχω το μυδράλιο και armor mode κι ο άλλος απέναντι με το πιστολάκι ρίχνει τρεις μόνο κι η μία και καλά με βρίσκει κεφάλι... έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 8800 που εχεις μου ακουγεται ακρως φυσιολογικο να σου κρασαρει ακομα και στις χαμηλες αναλυσεις.

 

γιατί να του crash-αρει με την 8800? δεν νομίζω να φτέει αυτό... η λέξη "κατεβάσει" με προβληματίζει περισσότερο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...