Προς το περιεχόμενο

Laptop με XP


ringboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ginetai auto?Egw otan ixa zhthsei t idio ap ta multirama(piraia) m ipan dn ginetai klp..+fysika dn agorasa t laptop ; ixa ta lefta mazi alla dn yphrxe periptwsi na balw vista..Epeidh kati pulai mono me t onoma ts microsoft dn shmainei pws 8a to fame kiolas.Ta xp ine 100 fores pio elafria+leiturgika ap ta vista..

 

Φιλε μου εγω απο multirama θεσσαλονικης το πηρα. Μαλιστα θα με χρεωσουν και 89? τα XP συν 40? εγκατασταση. Και φυσικα θα χρεωθω και τα SVISTA.

Φίλε μου μήπως ξέρεις που έχουν κολλήσει στα MULTIRAMA;

Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει και με τη βοήθεια του forum να περάσω XP σε φορητούς SONY, TOSHIBA, HP PAVILION και ACER. Θέλει κάμποσο ψάξιμο για τους οδηγούς αλλά πίστεψέ με αξίζει.

Απο οτι μου ειπαν, προσπαθουν να φτιαξουν recovery cd. Παντως ειναι εξωφρενικο αυτο που συμβαινει με τα laptops και τα sVista. Προφανως ο Μπιλακος μοιραζει στις εταιριες hardware τζαμπανταν sVista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα VISTA πως κάνετε έτσι;; Τα laptop που δίνουν πλέον τα υποστηρίζουν μια χαρά.. Εξοικίωση θέλουν μόνο και όλα δουλεύουν ρολόι..Μην τρελενόσαστε..

 

 

ps: Προφανώς αστειεύομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ακυρωσα το 7020, λογω καθυστερησης στην ημερομηνιας παραδοσης, και πηρα τελικα το 6620 με Vista.

Δυστυχως φαινεται η επιλογη για αγορα επωνυμου Lapotop με XP να ειναι δυσκολη εως αδυνατη υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dn katalabainw pantws to skeptiko autwn twn an8rwpwn epidh dhladh ebgalan kainurio leiturgiko prepei emeis na to apodextume.D lew yparxun+zwa pu oti bgalei h microsoft t agorazun +prospa8un na t synh8isun.Eleos!Pote 8 katalabei h microsoft oti dn ine pia t mwnopolio?Prepei na arxisei na skeftetai ligaki tus telikus xrhstes+tis anagkes tous?St katw katw afu blepei oti protimame ta Xp gt dn aposyrei to patagwdws apotyxhmeno leiturgiko ts na hsyxasume..Oso g tis etaireies ine ekswfreniko na allazun ola ta proionta tus ksafnika+mesa se ligus mhnes na mn mporeis na breis ena laptop me XP.T na pw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ας επαναφέρω το παρόν θέμα.

 

 

Υπάρχουν laptops με Xp; ήξερα για τα Dell, αλλά από ότι βλέπω στο site δεν έχει επιλογή για απευθείας παραγγελία και παραμετροποίηση των laptop.

 

Με ενδιαφέρει κυρίως κάτι σε 15" μέχρι 700 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πλέον notebook με ΧΡ. Η μόνη λύση είναι να πάρεις κάτι με Windows Vista Business ώστε να δικαιούσαι τα recovery disks των ΧΡ, όπως αυτό που προτάθηκε, αλλά στα χρήματα που διαθέτεις λίγες επιλογές.

 

Γενικά παλιοκατάσταση με τα λειτουργικά....να υποθέσω fire ότι δεν προορίζεται για εσένα, οπότε δεν θα μπει linux?

 

 

ΥΓ: ΜΕτά από μια γρήγορη ματιά βλέπω τα:

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=C1528C7212A3F74AB7048312509DEEF3&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=537544832A00AC4FB7DAB9BEA8AB1D9D&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

 

Σαφώς το Lenovo είναι καλύτερο αλλά η σειρά SL απέχει αρκετά από τα γνωστά standard των Thinkpad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν για εμένα δεν υπήρχε θέμα...

 

Βασικά και Vista (ή καλύτερα 7 compatible) να έπαιρνε θα του έκαναν μια χαρά. Για Office, ταινίες, internet. Αλλά υπάρχει το κόλλημα με τα Xp.

 

Ήξερα από το site της Dell ότι μπορούσες να το παραμετροποιήσεις όπως θέλεις. Είχα πάρει 2~3 με Xp για κάτι φίλους. Τώρα όμως δεν το βλέπω στο site τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...