Προς το περιεχόμενο

Διάκριση για τον υπολογιστή Turbo-X της Πλαίσιο


NiTroGen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πρώτη φορά στην ιστορία ελληνικός υπολογιστής ανακυρήσσεται το πιο γρήγορο προσωπικό σύστημα στον κόσμο, από την Futuremark, το πιο έγκυρο benchmarking tool παγκοσμίως.

 

Στις 20 Οκτωβρίου, στο Πλαίσιο ”Τhe Mall”, οι τρεις καλύτεροι Overclockers στον κόσμο ένωσαν τις δυνάμεις τους για πρώτη φορά πάνω από έναν υπολογιστή Turbo-X και σε ένα μοναδικό event έσπασαν το παγκόσμιο ρεκόρ ταχύτητας.

 

Η παγκοσμίου φήμης εταιρεία Futuremark, δημιουργός όλων των γνωστών μετροπρογραμμάτων και υπεύθυνη για τις μηχανές γραφικών σε μερικά από τα πιο επιτυχημένα PC games, κατέγραψε το ρεκόρ και τοποθέτησε τον υπολογιστή Turbo-X στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης, ανακυρήσσοντάς τον ως το πιο γρήγορο σύστημα στον κόσμο. ”Fastest system on planet earth”.

 

Source.png Πηγή: Euro2day

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο οτι ειδα σε ξενα forum, εγιναν τρομερες αλχημειες για να γινει το ρεκορ αυτο. Ο υπολογιστης δεν κυκλοφορει στο εμποριο, το μονο που εκανε το Πλαισιο ηταν να χρηματοδοτήσει το event απο οτι καταλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει αυτο το ....''ο υπολογιστης turbo-x'' ....

τι ητανε turbo-x?η μητρικη?ο cpu?η καρτα γραφικων?

μου την δινει αυτο το ''διακριση του turbo-x''.

 

edit:καλα,τα κομματια (τουλαχιστον cpu + mobo),ο shamino δεν τα εφερε απο ιαπωνια? για ποιον turbo-x μιλανε τοτε? για την 8800 που δανειστηκαν,οταν καψανε την δικια τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι αυτα Bougas. Αμα δεν σαρέσει να λέγεται 'ο υπολογιστης turbo-x'' , πλήρωσε τον shamino να ρθει να κάνει O/c σπίτι σου να λέγεται "ο υπολογιστής bougas". Εφόσον ήταν event στο πλαίσιο πως ήθελες να λέγεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει αυτο το ....''ο υπολογιστης turbo-x'' ....

τι ητανε turbo-x?η μητρικη?ο cpu?η καρτα γραφικων?

μου την δινει αυτο το ''διακριση του turbo-x''.

ρε μη λες βλακειες!ξερεις τι γραφανε οι μπλουζες του kingpin και του shamino ε ξερεις?turbo-x ρε!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει αυτο το ....''ο υπολογιστης turbo-x'' ....

τι ητανε turbo-x?η μητρικη?ο cpu?η καρτα γραφικων?

μου την δινει αυτο το ''διακριση του turbo-x''.

 

edit:καλα,τα κομματια (τουλαχιστον cpu + mobo),ο shamino δεν τα εφερε απο ιαπωνια? για ποιον turbo-x μιλανε τοτε? για την 8800 που δανειστηκαν,οταν καψανε την δικια τους?

 

8800??:rolleyes: Εδώ λέει για 2χ2900xt πάντως :lol: ορίστε και τα χαρακτηριστικά απο την σελίδα http://www.plaisio.gr/promo.aspx?show=FastestPC&title=The%20Fastest%20PC%20system%20on%20Planet%20Earth

 

 

OFFTOPIC : Θα προτιμούσα βέβαια να ήταν πιο συνεπείς στις παραγγελίες που κάνει ο καθένας παρά να μου λένε οτι φτιάξανε το ταχύτερο pc ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to turbo x προσωπικά το ακούω πολυ γελίο σαν όνομα, και καλό θα ήτανε το πλαίσιο κάποια στιγμή να το αλλάξει με κάτι αλλο.

 

Τωρα ότι ανακυρηχ8ηκε σαν το πιο γρήγορο σύστημα το turbo-x μαζευει και όλους τους άχετους τριγυρω απο το πλαίσιο. και λένε. πάμε να παρουμε turboX! Ειναι από τα πιο γρήγρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
edit:καλα,τα κομματια (τουλαχιστον cpu + mobo),ο shamino δεν τα εφερε απο ιαπωνια? για ποιον turbo-x μιλανε τοτε? για την 8800 που δανειστηκαν,οταν καψανε την δικια τους?

 

o Shamino DEN einai Iapwnas :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γιατί έχω την εντύπωση ότι κάποιο από τα Multirama Exrema του Κοπρίτη είχε ανακηρυχθεί το ταχύτερο PC του κόσμου σε κάποια CeBIT στη Γερμανόα πριν από 2 χρόνια.... Άρα, μάλλον ο Βλάχο-Χ είναι ο 2ος ελληνικός υπολογιστής που ανακηρύσσεται ο ταχύτερος του κόσμου. Αμάν πια αυτή η παραπληροφόρηση!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε παίδες είστε τόσο κακόλογοι.Δν είναι κ για πέταμα,όχι πως έχω πάρει ή θα έπαιρνα,αλλά έχω δει ενός καθηγητή μ τ laptop τ,αρκετά καλό.Μια χαρά μ φένετε,νταξ τ φοράνε πάνω από μάρκες δν ξέρω,αλλά τ λεφτά του τ βγάζει.Δν είναι ανάγκη να τ θάβουμε όλα ότι γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...