Προς το περιεχόμενο

Διάκριση για τον υπολογιστή Turbo-X της Πλαίσιο


NiTroGen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ σχολιάζουμε την είδηση "Διάκριση για τον υπολογιστή Turbo-X της Πλαίσιο" και όχι αν το όνομα της turbo-x είναι καλό η όχι αυτά ειναι offtopic.

1ον,εγω δεν σχολιασα το ονομα turbo-x αν ειναι καλο η κακο.ειπα οτι ο συγκεκριμενος υπολογιστης δεν ειναι turbo-x.ητανε κομματια που διαλεξαν οι overclockers,κομματια της επιλογης τους,και δεν ειχανε καμοια σχεση με turbo-x.αρα μαθε πρωτα να διαβαζεις.

 

@BOUGAS αν μπορείς κανε εσύ αυτο το ρεκόρ

εχεις να μου δωσεις αζωτο? γιατι λεφτα να αγορασω εγω δεν εχω.

τι υπονοεις δηλαδη?οτι τα λεω αυτα επειδη ζηλεψα τον σαμινο που τον πηγε στα 6Ghz? ελεος δηλαδη.

 

Αλλά δε φταίς εσύ αλλά εμείς μου σε ακούμε

δεν ειδα κανενα να εχει αντιθετη αποψη απο την δικια μου.ισα ισα ολοι μαζι συμφωνησαμε στο ιδιο.

αρα,τα ''εμεις'' και τους πλυθηντικους,κρατα τα για τον εαυτουλη σου.

 

 

Επίσης αν το κανε καποιος οποιοσδήποτε άλλος πάλι δεν θα έμπαινες στον κόπο να σχολίαζες.

μα δεν σχολιασα εγω τον shamino,ουτε τα αλλα παιδια.ισα ισα που γουσταρα και πηγα και να τους δω.

 

αλλα στο να σχολιάζεις και να λες αερολογίες το κάνεις

δεν νομιζω να συχναζουμε στα ιδια φορουμ,και στα ιδια τοπικ,για να μπορεις εσυ να κρινεις αν λεω αερολογιες η οχι.το οτι αναφερεσε παντος ΜΟΝΟ σε μενα,και οχι στους υπολοιπους 40 που σχολιασαν την ειδηση,αυτο δειχνει κομπλεξ.

 

edit:

σε αυτο το ποστ λες οτι απο τα 20 ποστ,τα 18 το θαβουν.

http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1905545&postcount=24

μηπως ητανε και τα 18 απο εμενα?γιατι βλεπω μονο σε μενα αναφερεσε,και επιτηθεσε φραστικα.

 

και για τελειωνουμε,κανεις δεν κατηγορησε το πλαισιο και το Turbo-x.απλα ειπαμε οτι δεν ητανε ενα ''παγκοσμιο ρεκορ turbo-x,αλλα ενα παγκοσμιο ρεκορ,απο τους 3 καλυτερους overclockers στον κοσμο,και το ρεκορ αυτο εγινε στην ελλαδα και συγκεκριμενα στο πλαισιο.το turbo-x,απλα ητανε ο χορηγος.αρα το ''παγκοσμιο ρεκορ turbo-x δεν κολαει πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Bougas πιστεύω ότι τα ειπε καλά. κανείς δεν κατηγόρησε τα παλικάρια.

 

Το τουρμποΧ ειναι το μονο γελίο του θέματος. και η διαφημηση που κανει το πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Bougas πιστεύω ότι τα ειπε καλά. κανείς δεν κατηγόρησε τα παλικάρια.

 

Το τουρμποΧ ειναι το μονο γελίο του θέματος. και η διαφημηση που κανει το πλαισιο.

 

Socratis_g,ζηλευεις και εσυ που δεν μπορεις να σπασεις αυτο το ρεκορ :lol: ?

ρε τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτο το φορουμ.με κατηγορησε οτι ζηλευω τον kingpin (πως τον λενε αυτον τελος παντων).

 

ειμαι σιγουρος παντος,οτι αμα λεγανε στον shamino και στον kingpin οτι ο υπολογιστης που θα κλοκαρανε θα ητανε turbo-x,δεν νομιζω να παταγαν το ποδι τους στην ελλαδα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιες ερωτήσεις :

 

Που το πουλάνε ρε παιδιά αυτό να πάω να το πάρω?

Μου περισσεύουν 7-8χιλιάρικα για PC και ψάχνομαι.

 

Θα έχει και εγγύηση τρία χρόνια όπως δίνει κανονικά το Πλαίσιο για τα turbo-x???

Ή μήπως εγγύηση τρία λεπτά χωρίς έκρηξη, και δώρο διανυκτέρευση στο Ντυνάν????

 

Θέλω ειδική άδεια από την πυροσβεστική για να το βάλω σπίτι μου, ή ένας απλό 12κιλος ξηράς κόνεως οροφής (σαν αυτόν που έχουν πάνω από τους λέβητες του καλοριφέρ) κάνει;

Μην πάρουν φωτιά και τα μπατζάκια μας....

 

 

"Ήμαρτον" που λέει και μια ψυχή :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Socratis_g,ζηλευεις και εσυ που δεν μπορεις να σπασεις αυτο το ρεκορ :lol: ?

 

den prepei na zhleuoume to record alla thn kormostasia tou shamino... :P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γιατί έχω την εντύπωση ότι κάποιο από τα Multirama Exrema του Κοπρίτη είχε ανακηρυχθεί το ταχύτερο PC του κόσμου σε κάποια CeBIT στη Γερμανόα πριν από 2 χρόνια.... Άρα, μάλλον ο Βλάχο-Χ είναι ο 2ος ελληνικός υπολογιστής που ανακηρύσσεται ο ταχύτερος του κόσμου. Αμάν πια αυτή η παραπληροφόρηση!!! :-D

 

George :

1. Το pc δεν ήταν του Κοπρίτη

2. Δεν είχε βγει το πιο γρήγορο εκτός και κάτι χάνω

3. Απλή επίδειξη με μηχανήματα SLI ήταν στην Cebit

4. Χειρότερη η ημιμάθεια απο την παραπληροφόρηση.

 

Φιλικά αφού ξέρεις πως σε αγαπάω..:P

 

 

Παλουκάρια...όλο το event ήταν Hosted απο το Πλαίσιο και πιό συγκεκριμένα απο το brand Turbo-X , όπως και η ομάδα των 3 Overclocker.

Μπορεί στο event να πήγανε όλα στραβά όσον αφορά τα ρεκόρ..αλλά συνεχίσανε όλοι 3 μέρες συνεχόμενα.

Όσον αφορά τα Turbo-X PC μιας και σε αυτά αναφερόμαστε..τα προιόντα βαφτίζονται απο τον σπόνσορα/χρηματοδότη τους και τα PC λέγονται turbo-X και ας έχουν μέσα ASUS μητρικές, transcend μνήμες κτλ κτλ.

Και η Dell, επώνυμα προϊόντα βάζει...τα βαφτίζει όμως με το δικό της όνομα. :)

Έτσι ήταν πάντα και έτσι θα έίναι.

 

Εφόσον λοιπόν τα ρεκόρ σπάσανε με προιόντα Sponsored απο το Πλαίσιο, η ομάδα ονομάστηκε Turbo-X και τα ρεκόρ ανήκουν στην Turbo-X Team.

 

Αυτη ήταν η εξήγηση για το ρεκόρ.

 

Κάποιος επίσης μίλησε για την Ferrari Και τα πατίνια της.

Την 2008 Ferrari FXX Evolution δεν πιστέυω πως μπορεί κάποιος να την αγοράσει...ούτε τα Concept Car της...είναι μόνο για έκθεση. Το ίδιο και με αυτό το PC.

 

Φιλικά προς όλους

Βασίλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε νομιζω Βασιλη καποιος να λεει κατι διαφορετικο απο αυτο που λες, απλα σχολιαζουμε τη διαφημιση και το να πεις κατι που ισχυει με παραπλανητικο τροπο για αυτους που εχουν αγνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...μα δεν λέει πουθενά ότι αυτό το PC πωλείται..όπως είπες και εσύ είναι διαφήμιση . :)

 

Παρομοίασε τις Formules της Ferrari για διαφήμιση που κάνει και τρέχουν σε αγώνες με τα αμάξια της που είναι πρός πώληση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

espase tin taxitita tou ixou stin erimo tis nevada kai legetai ssc =diladi supersonice ssc.thruttle ssc kapos etsi.mixanes me prodiagrafes apo jet kai kati tetoia.apo pc elegxetai.17 litra kausimou to depterolepto.100.000 ipous i think

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...