Προς το περιεχόμενο

Εικονίδιο ΙΕ


advantix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει σβηστεί η κύρια εφαρμογή από την Επιφάνεια Εργασίας το εικονίδιο το IE και δεν υπάρχει. Αυτήν την στιγμή έχω μόνο μια συντόμευση του εικονιδίου ΙΕ.

Ξέρετε από που μπορώ να το επαναφέρω; win vista home

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που λες θα έχει επιλογή να τσεκάρω, ώστε να εμφανιστεί και πάλι στην Επιφάνεια εργασίας ή απλά να το τρέχω απο εκεί;

Στο Program Files δεν είναι αυτό που θέλω να κάνω, δεν θέλω δλδ απλά να το τρέχω από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς ιδιότητες στην επιφάνεια εργασίας θα σου ανοίξει ένα παράθυρο στο όποιο θα διαλέξεις την καρτέλα «Επιφάνεια εργασίας» όταν την διαλέξεις κάτω υπάρχει μια επιλογή που λέει «προσαρμογή επιφάνειας εργασίας» όταν την πατήσεις θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα εκεί πάνω τσεκάρεις τη επιλογή Internet Explorer πατάς οκ και είσαι καλά (Στα XP ήταν έτσι στα Vista δεν ξέρω)

Δοκίμασε και αυτήν την παρέμβαση στο registry(μάλλον θέλει επανεκκίνηση)

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel]

"{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}"=dword:00000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου , αλλά για τα ΧΡ το ξέρω, για τα vista όμως δεν γίνεται με τον ίδιο τρόπο, γιαυτό και ρωτάω μήπως ξέρει κανείς που να έχει vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου , αλλά για τα ΧΡ το ξέρω, για τα vista όμως δεν γίνεται με τον ίδιο τρόπο, γιαυτό και ρωτάω μήπως ξέρει κανείς που να έχει vista.

 

Δοκίμασε το Registry Tip που παραθέτω επάνω τίποτα άλλο δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...