Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για το Router


shkreliand

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κανένα software για την προστασία του Router γιατί πρέπει να μπαίνουν και άλλοι γείτονες σε μένα ή και κανένα άλλο software για το Router για την διαχείριση της π.χ. να αλλάζω κωδικό να ψάχνω κάποιο δίχτυο κοντά ποιος κτλ

Ευχαριστώ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προστασια του router απο τι?, δινεις απλα τα κλειδια στους γειτονες αλλα οχι τον κωδικο για το router, τωρα για το αλλο που λες δε βγαινει νοημα τι ακριβως θες ξεκαθαρισε το αν μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προτο δεν εχω δοσει κλειδια στον διπλα αλλα ωρες ωρες πευτει η ταχυτητα μου και εχω καποιους φοιτητες διπλα με λαπτοπ και στανταρ περνουν απο μενα (κοιτα δεν εχω και τοση πειρα στα διχτυα αλλα)και για το δευτερο ροταω μηπος υπαρχει κανενα sotware για το ρουτερ της Philips για conn-x να κανω search για καποιο αλη συσκευη η διχτυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αν δεν εχεις κλειδωσει το router μπορει να παρει οποιοσδηποτε, οποτε αν το εχεις ξεκλειδωτο κλειδωσε το και βαλε και τις mac adress των καρτων που θελεις να συνδεονται πανω του. Καλυτερη προστασια ειναι η WPA/WPA2 και αν αλλαζεις συχνα και κλειδια ακομα καλυτερο

 

Οσον αφορα το δευτερο το router σου δεν εχει καμια δουλεια με αυτο, αλλα router και δικτυα τα εντοπιζεις με την ασυρματη καρτα δικτυου σου αν εννοεις αυτο.

 

Αν εννοεις να βλεπεις ποιος ειναι συνδεδεμενος στο router σου, αυτο το βλεπεις μεσα απο τις ρυθμισεις του router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...