Προς το περιεχόμενο

cooler gia 6750


kostass13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
nai alla pleon 3eroume 100% oti einai lan8asmenes...(btw eleol pou gyrises sto palio bios :P )

U FAILED

 

χαχα.το μονο που ανεβηκε ειναι το CPU περιπου 7-10 βαθμους.

το core#1 ειναι στους 11 και το Core#2 ειναι στους 8.αποτελεσμα δηλαδη το ιδιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

dld 20-22 va8mous dwmatiou? kai 11 va8mous sto ena core kai 7 sto allo...

sorry alla auto einai fysika adynato...den yparxei periptwsh me aeropsy3h na exeis xamhloterh 8ermokrasia apo auth tou dwmatiou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου ειπα,εχουμε διαφορετικη ψυχτρα,διαφορετικη μητρικη.

κανε ενα search για την P5K Deluxe wifi-ap,να δεις τι λενε και οι χρηστες απο το εξωτερικο.ειναι ο λογος για τον οποιο διαλεξα την συγκεκριμενη μητρικη.

και σου ειπα,οτι αμα βαλω οποιαδηποτε αλλη ψυχτρα,οπως πχ sonic tower,οι θερμοκρασιες ανεβαινουν κατα 10+ βαθμους....

μονο με την 9500 μου εμφανιζει τετοιες θερμοκρασιες,και δεν ειναι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dld 20-22 va8mous dwmatiou? kai 11 va8mous sto ena core kai 7 sto allo...

sorry alla auto einai fysika adynato...den yparxei periptwsh me aeropsy3h na exeis xamhloterh 8ermokrasia apo auth tou dwmatiou...

 

Σωστός ο Thresh παιδιά πριν δημοσιευσετε κάτι σιγουρευτείτε γιατί σε λίγο θα γελούν όλοι μαζί μας/σας μην πάμε να ανατρέψουμε τους νόμους της φυσικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ara dld me thn P5K Deluxe kai thn Zalman 9500 akyrwnontai/anatrepontai/whatever oi nomoi ths fysikhs?

e re ti allo 8a akousoume...8a to dei kanas fysikos auto kai 8a travaei mallia/vyzia ta panta...

tespa den to synexizw kourasthka...apla den 8es na paradexteis oti o gaidaros DEN petaei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ara dld me thn P5K Deluxe kai thn Zalman 9500 akyrwnontai/anatrepontai/whatever oi nomoi ths fysikhs?

e re ti allo 8a akousoume...8a to dei kanas fysikos auto kai 8a travaei mallia/vyzia ta panta...

tespa den to synexizw kourasthka...apla den 8es na paradexteis oti o gaidaros DEN petaei...

 

ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ SONIC TOWER ΕΧΩ IDLE 30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ FULL 47 ΒΑΘΜΟΥΣ.

εκτος και αν η 9500 κανει πουστιες στην μητρικη,πειραζει μονη της το bios,και δειχνει χαμηλοτερες θερμοκρασιες.

επαναλαμβανω - SONIC TOWER 30 βαθμους Idle,47 Full.

 

θες το απογευμα,ενα βιντεακι που να δειχνει idle τον υπολογιστη μου,θερμοκρασιες στο bios,και την sonic tower στο pc μου?

και μετα ενα παρομοιο βιντεακι με την 9500Led?

 

λες και στο λεω γιατι θα κερδισω κατι.λες και το λεω για να με περασουνε ολοι για ΜΑΓΚΑ και να ζηλεψουνε τις θερμοκρασιες μου.

ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ Ε6650 ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΑ 7GHz....

 

και στο ξαναλεω.μοσχατο μενω,αμα θες ελα απο το σπιτι μου την κυριακη,να πιουμε καφε,(να εγκαινιασουμε το 360),και να το δεις και μονος σου.

 

με SONIC TOWER 30-47.

με 9500 μου εμφανιζει αυτες τις θερμοκρασιες.

αν ηταν μαλακιες αυτα που γραφει,θα τα εγραφε και με τις 2 ψυχτρες.δεν θα εβγαζε διαφορετικο αποτελεσμα για τις 2.δεν γινετε αυτο που λες.

 

δεν θα ξανακανω αυτη την συζητηση,γιατι δεν εχω την αναγκη να αποδειξω τιποτα.εχω αυτην την μητρικη,πολλοι εχουνε αναφερει οτι ειναι απλα "παγος",στα ξενα φορουμ,και μπορεις να το διαπιστωσεις και μονος σου απλα με ενα search.

και το ακομα καλυτερο ξερεις πιο ειναι?οτι αμα τον ανεβασω με o/c,οι θερμοκρασιες ανεβαινουν ελαχιστα....

ΤΕΛΟΣ. (αν θες,πμ,και αυριο σπιτι μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

kai omws auta pou grafei/deixnei einai lan8asmena...gia ton aploustato logo oti DEN GINETAI me aeropsy3h na exeis xamhloteres 8ermokrasies apo autes tou perivallontos... simple physics...einai adynato...telos

alla osoi kai na sto poun den prokeitai na to paradexteis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai omws auta pou grafei einai lan8asmena...gia ton aploustato logo oti DEN GINETAI me aeropsy3h na exeis xamhloteres 8ermokrasies apo autes tou perivallontos...simple physics...

 

α οκ. με την sonic tower δειχνει τα σωστα,και με την 9500 τυχαινει να τα δειχνει λανθασμενα?

 

edit:μην ξεχνας οτι οι θερμοκρασιες που σου ειπα ειναι απο χθες το βραδι.σημερα ειναι ανεβασμενες.

 

δεν εχω λογο να διαφωνισω με κανεναν.συζητηση κανουμε.απλα εξηγησε μου πως δικαιολογητε αυτη η διαφορα με τις 2 ψυχτρες. δεν ειναι μια διαφορα 2 βαθμων,αλλα 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
α οκ. με την sonic tower δειχνει τα σωστα,και με την 9500 τυχαινει να τα δειχνει λανθασμενα?

 

PIO PI8ANO EINAI AUTO PARA TO NA ANATREPETAI ENAS NOMOS THS FYSIKHS OEO!!! (sorry gia ta caps den ante3a...)

dld oute 8ewrhtikos ths filosofikhs (no offence guys :P ) an valei to myalo tou na skeftei den mporei pei kati tetoio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...