Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

Με Windows logo.

Αυτό είναι παράνομο. Οι αρχές έχουν ειδοποιηθεί.

Χαχαχαχαχαχα !!

Οχι, μην εισαι παιδι.. Αυτο ειναι παρανομο.... https://www.youtube.com/watch?v=6xc45ap4O04  :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, 4744-77 είπε

Χαχαχαχαχαχα !!

Οχι, μην εισαι παιδι.. Αυτο ειναι παρανομο.... https://www.youtube.com/watch?v=6xc45ap4O04  :)

Σωστός. Αν και προσωπικά μού φαίνεται ωραίο project.

Πέρα από την πλάκα πάντως, κουκλίστικο το desktop. Αν και καίνε λίγο τα μάτια μου (είμαι απ' αυτούς), είναι πολύ ωραίο και καθαρό.

Τα εικονίδια ποια είναι;

Επεξ/σία από snowflake99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, snowflake99 είπε

Σωστός. Αν και προσωπικά μού φαίνεται ωραίο project.

Πέρα από την πλάκα πάντως, κουκλίστικο το desktop. Αν και καίνε λίγο τα μάτια μου (είμαι απ' αυτούς), είναι πολύ ωραίο και καθαρό.

Τα εικονίδια ποια είναι;

Flatery icons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας βαλω μια, δεν εχει αλλαξει τιποτα, οπως ειναι τοσα χρονια. Αν δεν χαλαγαν το font spacing οι ηλιθιοι του pango (https://gitlab.gnome.org/GNOME/pango/-/issues/404) θα ηταν ακομα καλυτερα.

kk.png

 

 

 

 

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

lxpanel

η εικονα απλα εκτελει

${execpi 5 convert "$(find /home/babis/Files/Pictures/ -type f | shuf -n 1)"  -resize 135x113\! /tmp/current.png}${image /tmp/current.png -p 3,640}

παιρνει random απο τον φακελο και τις κανει slideshow, απλα κανει convert πρωτα

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι και σε σενα τα εικονιδια του lxpanel μικρα? Γιατι εδω ειναι και με εκνευριζουν και δεν υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν. Καλα, δεν λεω για το grouping...

Lxpanel πανω και fbpanel (νεκρο απο upstream πλεον) κατω.
2020-08-27-191349_1280x1024_scrot.png

2020-08-27-191640_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jim_p είπε

Ειναι και σε σενα τα εικονιδια του lxpanel μικρα? Γιατι εδω ειναι και με εκνευριζουν και δεν υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν. Καλα, δεν λεω για το grouping...

Lxpanel πανω και fbpanel (νεκρο απο upstream πλεον) κατω.
2020-08-27-191349_1280x1024_scrot.png

2020-08-27-191640_1280x1024_scrot.png

Δοκίμασε και αυτό https://www.google.gr/search?q=jgmenu

jgmenu.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Deepin 20 / Debian based / Deepin DE ( για τον φιλο μου τον @rhtoras που δεν ξερει τι θα πει Deepin Desktop Environment ;) )

Deepin Filemanager

 


spacer.png

Deepin System Monitor / Settings

 


spacer.png

Deepin Start Menu / App Store

 


spacer.png



Δεν ειναι ιδιαιτερα ελαφρυ DE , αλλα ειναι ενα δειγμα του ποσο ομορφο μπορει να γινει ενα Linux DE και να "χτυπησει" στα ισα windows / macos κλπ..τουλαχιστον στον τομεα εμφανιση.
Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, SV8XXX είπε

Δοκίμασε και αυτό https://www.google.gr/search?q=jgmenu

Καλο φαινεται, αλλα δεν το πακεταρει η διανομη μου :(

---edit
Απ' οτι φαινεται, το jqmenu εινια απλα ενα μενου που μπορει να μπει σε οποιοδηποτε πανελ, θεωρητικα, οχι ολοκληρο πανελ που ψαχνω εγω.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/8/2020 στις 8:39 ΜΜ, dancer_69 είπε

Και για να ξαναμπούμε στο θέμα:

desktop-cinnamon.png

arch linux με cinnamon.

ωραίο...αλλά σε παρακαλώ σβήσε το ζιμενς...

18 ώρες πριν, mphxths είπε

Deepin 20 / Debian based / Deepin DE ( για τον φιλο μου τον @rhtoras που δεν ξερει τι θα πει Deepin Desktop Environment ;) )

Deepin Filemanager

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


spacer.png

Deepin System Monitor / Settings

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


spacer.png

Deepin Start Menu / App Store

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


spacer.png



Δεν ειναι ιδιαιτερα ελαφρυ DE , αλλα ειναι ενα δειγμα του ποσο ομορφο μπορει να γινει ενα Linux DE και να "χτυπησει" στα ισα windows / macos κλπ..τουλαχιστον στον τομεα εμφανιση.

καλά όχι και να χτυπήσει...μια ζωή σε εμφάνιση το λίνουξ δεν παιζόταν...πια παραθύρια...2020....σαν xp με παραπάνω dpi...έλεος....

υγ σίγουρα το μακ είχε εμφάνιση ανέκαθεν

Επεξ/σία από rearshooter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, rearshooter είπε

καλά όχι και να χτυπήσει...μια ζωή σε εμφάνιση το λίνουξ δεν παιζόταν...πια παραθύρια...2020....σαν xp με παραπάνω dpi...έλεος....

Ελπιζω να κανεις πλακα ετσι για τον χαβαλε ε ? :) Μια ζωη σε εμφανιση το λινουξ δεν παιζοταν ? Μαλλον μπερδευεις τις vanilla εμφανισεις των DEs με τα απειρα themes/icons/cursors που κυκλοφορουν εκει εξω για να κανουν τα DEs εμφανισιμα. Και μονο η υπαρξη ολων αυτων μαρτυρα οτι απο την μανα τους τα DEs ειναι εμφανισιακα χαλια.
Τα windows ( απο 7αρια και μετα μιλαμε) δεν εχουν κατι το φανταζε στην εμφανιση τους , προφανως , αλλα εχουν μια συνοχη σε μενου , μπαρες , windows decorations κλπ κλπ και μια σχετικη ομορφια. Κατι που δεν το βρισκεις στα DEs στο λινουξ...παρα μονο με 3rd party themes. Κατι lxde/xfce/mate ειναι απο θεμα εμφανισης , φιλοσοφιας περασμενης δεκαετιας.Παντα μιλαμε vanilla.Δεν αναφερομαι καν σε οτι μερικα απο αυτα εχουν λειτουργικες ελλειψεις ή ειναι δυσχρηστα απο default...

Deepin/budgie/cinnamon λενε κατι εμφανισιακα...gnome3 με πολυ δουλεια , kde με κανα theme ...

Να ειμαστε αντικειμενικοι σε αυτα που λεμε...καλο θα ηταν ;)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθόλου πλάκα...δεν μιλώ για το πως "ερχόταν" το περιβάλλον..αλλά το τι έπαιρνε (χωρίς εγκαταστάσεις) ...ή καλύτερα πως άλλαζε... και βέβαια το kde ερχόταν όμορφο από την εποχή του 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...