Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, mphxths είπε

@rearshooter Αδελφε , πιο κουραστικη γραμματοσειρα απο αυτη που εχεις εκει στο archlinux , δεν παιζει να υπαρχει , το λεω ηρεμα και με αγαπη :)
Το Debian μου αρεσει περισσοτερο , οπτικα. Γιατι το dual boot ? To debian ειναι το stable ? Γιατι βλεπω 4.x kernel και μου ρθε ενα σοκ καπως :)

Διότι το ένα το χειρίζεται άλλος και το άλλο εγώ...(και τα 2 εγώ τα ρυθμίζω).Ναι είναι debian stable!Όσο για την γραμματοσειρά είναι όντως κουραστική(μου το έχουν πει κι άλλοι)αλλά εμένα οι aka acid gr μου αρέσουν!

http://www.aka-acid.com/fonts.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιστροφη σε linux μετα απο καιρο. Ολα τρεχουν αψογα, ακόμα και το FL Studio με χαμηλο latency. Γενικα ευχαριστημενος προς το παρον με Manjaro

Edit: Το Insomnia βλεπω χαλαει αρκετα την αναλυση και για αυτο το blur φαινεται καπως χειρότερα

Screenshot_20201215_140235.jpg

Screenshot_20201215_140535.jpg

Screenshot_20201215_140952.jpg

Επεξ/σία από johnzoro750
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnzoro750 είπε

Επιστροφη σε linux μετα απο καιρο. Ολα τρεχουν αψογα, ακόμα και το FL Studio με χαμηλο latency. Γενικα ευχαριστημενος προς το παρον με Manjaro

Edit: Το Insomnia βλεπω χαλαει αρκετα την αναλυση και για αυτο το blur φαινεται καπως χειρότερα

Screenshot_20201215_140235.jpg

Screenshot_20201215_140535.jpg

Screenshot_20201215_140952.jpg

Ωραίος φίλε. Χρησιμοποιούσα το εν λόγω πρόγραμμα από εποχές 2002. Εσύ το τρέχεις με το playonlinux ή πως το τρέχεις στο manjaro σου ? Υποθέτω είναι crackαρισμένο ή το έχεις ® ?

Ευχαριστώ...

edit. είδα οτι το τρέχεις μέσω wine... τρέχει ομαλά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 12:04 ΠΜ, rearshooter είπε

Σε φορητο 11+ ετών που βάζει κάτω οτιδήποτε κυκλοφορεί σήμερα κάτω από 500Ε. Το βλέπουν εν δράση και "ζηλεύουν"..Κάποιοι ψήνονται και δοκιμάζουν διανομές...Τα αγαθά όμως με κόπο αποκτιούνται...! Αυτό ονομάζεται...

 

LINUX POWER

screen01.jpg

screen.jpg

Δύο λειτουργικά (dual boot)

ΑΡΚ με lxqt/openbox

Ντέμπιαν με xfce/xfwm

Στιγμιότυπο οθόνης-1.png

Στιγμιότυπο οθόνης-5.png

Ωραίο dock, τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rhtoras είπε

Ωραίος φίλε. Χρησιμοποιούσα το εν λόγω πρόγραμμα από εποχές 2002. Εσύ το τρέχεις με το playonlinux ή πως το τρέχεις στο manjaro σου ? Υποθέτω είναι crackαρισμένο ή το έχεις ® ?

Ευχαριστώ...

edit. είδα οτι το τρέχεις μέσω wine... τρέχει ομαλά ?

Νομιμα το εχω και ναι, τρεχει υπερβολικα ομαλα. Σαν να ειμαι σε windows και με latency ακομα μικροτερο απο αυτα αν σεταρεις καλα το Jack οπως και εκανα. Χρησιμοποιω wine.

Edit: Στην προσφατη αναβαθμιση (Πριν 2 μέρες) το τελευταιο version δεν ανοιγει. Με έναν τυπο το καναμε debug και βρηκαμε ενα Bug στο wine. Εχω κανει submit το patch στο wine αλλα μεχρι στιγμης δεν εχει γινει review ακόμα οπότε αν εισαι σε Arch Linux (Η οτιδήποτε με Pacman) και θες να το δοκιμάσεις εχω ενα ετοιμο patchαρισμένο wine. Γραψε αν ενδιαφέρεσαι να το στειλω

Επεξ/σία από johnzoro750
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...