Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, stefanos_th είπε

arch θελει στομαχι , καρδια , πνευμονες και τριτο μηχανημα για δοκιμες

και πιστοποιητικό εμβολιασμου

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stefanos_th είπε

θα το βαλεις aur ?

Aκομα δεν εχω καταλαβει τι να βαλω στο AUR. Τα σκριπτς (bash on-line scripts ειναι ουσιαστικα) που ανεφερα ειναι πολυ custom για την δικη μου περιπτωση ωστε να βγαζουν το αποτελεσμα με συγκεκριμενο τροπο για να το ριξω στο neofetch.
Σε καποιον αλλον με αλλη μαρκα/μοντελου δισκου που το s.m.a.r.t. του,  δινει αλλα attributes με τιμες που σημαινουν κατι αλλο , πολυ πιθανο τα σκριπτς να μην δουλευουν και να θελουν τροποποιηση.
Επισης σκεφτομουν να φτιαξω καποιο gnome extension ωστε οι πληροφοριες (health/tbw) να εμφανιζονται στην μπαρα , αλλα δεν το εχω με τετοια πραγματα :)

Το arch δεν θελει ουτε στομαχι , ουτε καρδια ουτε τριτο μηχανημα. Θελει ΜΠΑΛΕΣ :) Περα απο την πλακα , με το archinstall script , περνας πλεον arch μεσα σε 10 λεπτα (ή οσο κανει η συνδεση σου να κατεβασει τα πακετα)... μετα η παραμετροποιηση/ρυθμιση ειναι παιχνιδακι για καποιον που εχει καποια εμπειρια/εξοικειωση.

Επεξ/σία από mphxths
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mphxths είπε

Aκομα δεν εχω καταλαβει τι να βαλω στο AUR. Τα σκριπτς (bash on-line scripts ειναι ουσιαστικα) που ανεφερα ειναι πολυ custom για την δικη μου περιπτωση ωστε να βγαζουν το αποτελεσμα με συγκεκριμενο τροπο για να το ριξω στο neofetch.
Σε καποιον αλλον με αλλη μαρκα/μοντελου δισκου που το s.m.a.r.t. του,  δινει αλλα attributes με τιμες που σημαινουν κατι αλλο , πολυ πιθανο τα σκριπτς να μην δουλευουν και να θελουν τροποποιηση.
Επισης σκεφτομουν να φτιαξω καποιο gnome extension ωστε οι πληροφοριες (health/tbw) να εμφανιζονται στην μπαρα , αλλα δεν το εχω με τετοια πραγματα :)

Το arch δεν θελει ουτε στομαχι , ουτε καρδια ουτε τριτο μηχανημα. Θελει ΜΠΑΛΕΣ :) Περα απο την πλακα , με το archinstall script , περνας πλεον arch μεσα σε 10 λεπτα (ή οσο κανει η συνδεση σου να κατεβασει τα πακετα)... μετα η παραμετροποιηση/ρυθμιση ειναι παιχνιδακι για καποιον που εχει καποια εμπειρια/εξοικειωση.

εχεις δικιο ειναι script . στην αρχη νομιζα οτι ηταν custom neofetch .

για την ωρα εχω debian gnome στο laptop και επειδη παιζω https://www.wesnoth.org/ δεν θελω να χαλασω savegame . 

βαλτε κανα λινκ για archinstall script .

Α και οσο να προσπαθησα να κανω dualboot linux / linux ΠΟΤΕ δεν τα καταφερα . ουτε σε GPT ουτε σε MBR . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

στην αρχη νομιζα οτι ηταν custom neofetch .

Οχι , το neofetch σαν προγραμμα ειναι συγκεκριμενο :) Το τι θα δειχνει και πως ειναι θεμα configuration.
 

48 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

για την ωρα εχω debian gnome στο laptop και επειδη παιζω https://www.wesnoth.org/ δεν θελω να χαλασω savegame . 

Δεν το σωζει καπου να το παρεις backup ?
 

48 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

βαλτε κανα λινκ για archinstall script .

To archinstall script ειναι αυτο. Περιλαμβανεται στο arch iso δεν χρειαζεται δηλ να το ψαξεις να το κατεβασεις χειροκινητα. Ειναι στα επισημα ρεπος δηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, stefanos_th είπε

εχεις δικιο ειναι script . στην αρχη νομιζα οτι ηταν custom neofetch .

για την ωρα εχω debian gnome στο laptop και επειδη παιζω https://www.wesnoth.org/ δεν θελω να χαλασω savegame . 

βαλτε κανα λινκ για archinstall script .

Α και οσο να προσπαθησα να κανω dualboot linux / linux ΠΟΤΕ δεν τα καταφερα . ουτε σε GPT ουτε σε MBR . 

 

 

εδώ είσαι

κατα περίεργη σύμπτωση (τυχαίο ?!) ειναι από το ίδιο κανάλι

;)

Επεξ/σία από rhtoras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
53 λεπτά πριν, jemadux είπε

και ακομα το φτιαχνω .... 

Μην δει ο @rhtoras οτι εβγαλες το artix , θα σε παρει ο διαολος! Αυτο σου λεω μονο :)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, jemadux είπε

2022-01-19-22-14-46.png

 

 

και ακομα το φτιαχνω .... 

γκριζαρε λιγο το windows borders blur στο theme σου ,δεν θα βλεπεις που ειναι το καθε window 

ps

systemd peasants :p

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/1/2022 στις 3:01 ΜΜ, tritonas00 είπε

και πιστοποιητικό εμβολιασμου

εμένα με κρατάν ακόμη στην διανομή ;) . έφτιαξα ένα παρόμοιο κιου αρ!

Στις 19/1/2022 στις 11:13 ΜΜ, mphxths είπε

Μην δει ο @rhtoras οτι εβγαλες το artix , θα σε παρει ο διαολος! Αυτο σου λεω μονο :)

1777698559__2022-01-22_13-42-54.png.482cd2fc244cf87130e9473f1411ef3c.png

Επεξ/σία από rearshooter
Λαπτοπι της κόρης μου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jemadux είπε

προσπαθώ να κανω ενα polybar config και τις περισοτερες φορες δεν δουλευει ..ξερει κανεις πως να το κανω;;;

Polybar: A Better WM Panel for your Linux system

Polybar Themes

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Neural_handshake είπε

chromebook?

Yep, και μάλιστα το μοναδικό PC που έχω. Τίμιο, για όποιον μπορεί να προσαρμοστεί στα μέτρα του Chrome OS.

(το neofetch το έτρεξα στο termux γιατί έχω διαγράψει το container του Crostini και βαριέμαι να το ξαναστήνω)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...