Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Wbar, μια απλη launch bar με 4 "συντομευσεις", με δικα μου εικονιδια και με αλλαγμενο "background" για να φαινεται σαν dock.

 

Το υπολοιπο εινια openbox, με fbpanel κατω, conky κατω δεξια και nitrogen για το wallpaper.

 

Rocket dock δεν υπαρχει για linux. Υπαρχουν τα awm και cairo-dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wbar, μια απλη launch bar με 4 "συντομευσεις", με δικα μου εικονιδια και με αλλαγμενο "background" για να φαινεται σαν dock.

 

Το υπολοιπο εινια openbox, με fbpanel κατω, conky κατω δεξια και nitrogen για το wallpaper.

 

Rocket dock δεν υπαρχει για linux. Υπαρχουν τα awm και cairo-dock.

 

Και το daisy plasmoid που το ρυθμίζεις σαν μπάρα για το kde. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "daisy plasmoid" (το ονομα του) πρεπει να το κανω σκονακι ή τατου! Θελει να το βαλει ενας φιλος μου και παντα ξεχναω πως το λενε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "daisy plasmoid" (το ονομα του) πρεπει να το κανω σκονακι ή τατου! Θελει να το βαλει ενας φιλος μου και παντα ξεχναω πως το λενε!

 

Να θυμάσαι τον Ντόναλτ Ντακ , για να σου έρχεται στο μυαλό αμέσως η Νταίζη. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να μαι και γω λιγο ανανεωμενος...κλασσικα debian testing στο laptop..

 

σε Χ

 

20100519230905800x600sc.png

 

και το αγαπημενο μου tty:-)

 

deskl.png

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ΩΩωωπα! Το tty με ποιο τρόπο το έκανες έτσι;

 

recompile τον kernel με το fbcondecor patch http://dev.gentoo.org/~spock/projects/fbcondecor/archive/ και με τα με το splashutils

 

πιστευω πως το arch εχει ετοιμους kernels με το patch αυτο.:-).ριξε μια ματια στα repositories του.Εγω δυστυχως επρεπε να κανω recompile με 486 flag:-(..αλλα εσυ δεν θα εχεις προβλημα.

 

http://aur.archlinux.org/packages.php?O=0&K=fbcondecor&do_Search=Go

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που αψαχνα πληροφοριες για τον πηρυνα σου με την περιεργη ονομασια, επεσα πανω σε ενα repo που ειχε ακριβως αυτο που λες. Τον πηρυνα του debian ετοιμο, πατσαρισμενο με το fbcondecor.

 

Σημερα δεν το βρισκω πουθενα!

 

Το κατω πανελ στην εντος Χ εικονα ποιο ειναι? Το πανω εινια fbpanel.

Επισης, ποια εφαρμογη ειναι η 2η απο αριστερα, διπλα στον pcmanfm, με το εικονιδιο του ηχειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Χτες που αψαχνα πληροφοριες για τον πηρυνα σου με την περιεργη ονομασια, επεσα πανω σε ενα repo που ειχε ακριβως αυτο που λες. Τον πηρυνα του debian ετοιμο, πατσαρισμενο με το fbcondecor.

 

Σημερα δεν το βρισκω πουθενα!

 

Το κατω πανελ στην εντος Χ εικονα ποιο ειναι? Το πανω εινια fbpanel.

Επισης, ποια εφαρμογη ειναι η 2η απο αριστερα, διπλα στον pcmanfm, με το εικονιδιο του ηχειου.

 

ναι υπαρχει ηδη αλλα ειναι 686 και δεν τρεχει στο laptop ..γιαυτο επρεπε να κανω recompile με 486 flags

 

να το link με τον πυρηνα http://jeandamiendurand.free.fr/debian/kernel/

 

το κατω panel ειναι η μπαρα του fluxbox:p

 

ενα τυχαιο εικονιδιο ειναι που βρικα στον google lol..απο εκει ανοιγω τον mocp σε κονσολα.

 

framebuffer F@cking rulez λεμε.!

lolkc.png

 

 

:lol::lol::lol:

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...