Προς το περιεχόμενο

Νεο PC


georgios...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω καμια κονσολα απο τις 2 και ουτε προκειται να παρω.

 

το xbox το ανοιγεις και αφου αποχαιρετας την εγγυηση,βγαζεις το drive το συνδεεις σε pc με sata καλωδιο του αλαζεις firmware και εισαι ετοιμος να καις παιχνιδια παντα σε double player και παιζει χωρις τπτ αλλο.

 

βεβαια για να το κανεις αυτο εχει διαδικασιες.ποιo drive φοραει το xbox κλπ.θελει ψαξιμο.αν δεν το χακαρεις μπορεις να παιζεις στο Live που ειναι μεσω internet.αλλα αν το φλασαρεις υπαρχει περιπτωση να φας ban.

 

προτεινω το 360 γιατι εχει παιχνιδια να ευχαριστηθεις.το ps3 δεν εχει κατι αξιολογο ακομα.σου λεω αν δεν σε ενδιαφερουν να βλεπεις blue ray ταινειες,δεν αξιζει.το 360 στο πλαισιο ξεκιναει στα 279,το οποιο εχει hdmi,ασυρματο gamepad,καρτα μνημης.

 

και οι 2 κονσολες ειναι δυνατες αλλα το 360 εχει αξιοποιηθει περισοτερο.απλα στο ps3 επεσε πολυ ψεμα,λεγοντας οτι τα γραφικα του ΘΑ ειναι απιστευτα ανωτερα απο του 360 και μονο ανωτερα δεν ειναι.δυο ιδια games τις περισοτερες φορες ειναι λιγο χειροτερα απο το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 2 κονσολες ειναι δυνατες αλλα το 360 εχει αξιοποιηθει περισοτερο.απλα στο ps3 επεσε πολυ ψεμα,λεγοντας οτι τα γραφικα του ΘΑ ειναι απιστευτα ανωτερα απο του 360 και μονο ανωτερα δεν ειναι.δυο ιδια games τις περισοτερες φορες ειναι λιγο χειροτερα απο το ps3.

 

Αυτο μου θυμιζει σαν την διαφορα saturn κ ps1 που λεγανε....εγω δεν εβλεπα καμια διαφορα στα games....αλλα εκτος αυτου το ps ειχε κ ενα μεγαλο μειονεκτημα:απο τα 10 games τα 8 ηταν να τα πεταξεις στα σκουπιδια..απλως εβγαζε πολλα παιχνιδια για να λεει ι σονυ οτι εχει πολλα παιχνιδια το ps...αντιστοιχα στο saturn δεν ηταν ετσι....

κατι αντιστοιχο ειναι αυτο που λες εσυ με xbox360 k ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το saturn μπορει να ηταν δυνατο αλλα πηγε απατο λογω την δυσκολιας του στο προγραματισμο.

 

το ps1 ειχε παρα πολλους τιτλους οι περισοτεροι για τα μπαζα βεβαια αλλα οι καλοι ηταν σαφως ανωτεροι απο αυτους στο saturn.θυμαμαι το sega touring car που ειχε τραγικα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το saturn μπορει να ηταν δυνατο αλλα πηγε απατο λογω την δυσκολιας του στο προγραματισμο.

 

το ps1 ειχε παρα πολλους τιτλους οι περισοτεροι για τα μπαζα βεβαια αλλα οι καλοι ηταν σαφως ανωτεροι απο αυτους στο saturn.θυμαμαι το sega touring car που ειχε τραγικα γραφικα.

 

Φιλε μου συγνωμη αλλα αν θεωρεις το sega touring car καλο τιτλο καλυτερα να πεσω στον γκρεμο....το Saturn ειχε πολυ ανωτερα παιχνιδια απο αυτο(κ μιλαω κυριως για γραφικα).Για να μην φευγουμε απο το θεμα,εγω απλως εγω σου εκανα μια συγκριση στα ιδια παιχνιδια που ειχε το saturn Κ το ps1 ταυτοχρονα...εκει η διαφορα δεν υπηρχε ή αν υπηρχε ηταν πολυ μικρη εως καθολου...θυμισου καποιους τιτλους..Tomb Raider πχ.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα μην παρεις ακομα κονσολα το 360 εχει ακομα προβημα με την θερμανση (και αν το τσιπαρεις την πατησες) και το ps3 δεν εχει σπασει ακομα .-

γιαυτο βολεψου για κανενα 6 μηνο με υπολογιστη και μετα βλεπεις..

 

πως εχω την εντυπωση πως αλλο ηταν το θεμα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως εχω την εντυπωση πως αλλο ηταν το θεμα???

 

Ναι φιλε:P,αλλο ηταν το θεμα απλως επειδη ο fabia εκανε μια συγκριση ετσι θυμηθηκα κ εγω μια αντιστοιχη συγκριση..:P.προσπαθησα να μην φυγω απο το θεμα κ πιστευω οτι δεν εφυγα:P.

Παντος κ εγω για τωρα συμφωνω να παρει καποιος Xbox360 αυτη την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καινουργια xbox εχουν νεες ψυκτρες οποτε μειωνει και αλλο την θερμοτητα.και με 3 χρονια εγγυηση δεν πιστευω οτι υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. τελικα αποφασισα να παρω ενα xbox 360 τωρα (το ps3 ξεφευγει λιγο στην τιμη) και αργοτερα βλεπουμε. ποια εκδοση συμφερει να παρω? δεν εχω σκοπο για αντιγραφες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιως.το 360 κυκλοφορει 2+ χρονια,και μεχρι να βγει το επομενο,θα περασουν αλλα 4-5.και απο την στιγμη που αποσυρθει,θα συνεχισουν να βγαινουν παιχνιδια για αρκετο καιρο ακομα.

 

Το ζήτημα είναι οτι με το PC μπορείς να παίζεις και παλιά παιχνίδια, οπότε η ποικιλία είναι τεράστια και οι κονσόλες δεν συγκρίνονται με τίποτα σε αυτόν τον τομέα.

 

Δεν ειναι ντροπή να παίξει κανείς το πρώτο Max Payne και το Hitman, το System Shock 2 ή μερικά κλασικά adventures επειδή είναι παλιά. Ή μήπως δεν υπάρχουν αρκετά First person shooters?

Εχω την εντύπωση πια οτι ορισμένοι ασχολούνται πιο πολύ με τα frames και τα γραφικά παρά με το gameplay και την αξία του κάθε παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω άποψη και μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι προτείνετε τη λύση της κονσόλας! Εγώ έχω την εξής ιστορία: Φτιάχνω ένα δυνατό υπολογιστή παίζω ώς εκεί που τραβάει και μετά αγοράζω μια κονσόλα αλλα αυτό σημαίνει 2-3 χρόνια αφότου έχει βγει οπότε και προβλήματα που είχε είχαν διορθωθεί και υπάρχει έυκολος και ανέξοδος τρόπος για αντιγραφές και απεριόριστοι τίτλοι. Δεν ξέρω αλλα νομίζω ότι και οικονμικά αυτό είναι που συμφέρει περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...