Προς το περιεχόμενο

LG 227WT - Πότε? Χαρακτηριστικά?


Dark_Sage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τελικά την πήρα και εγώ.

 

0 καμμένα pixels,εντυπωσιασμένος με τη φωτεινότητα της που βγάζει μάτια και τα ζωντανά της χρώματα.Έχω σαν dual display από δίπλα την παλιά μου LG 1730s και η διαφορά είναι τόσο εμφανής που με κάνει να απορώ πώς καθόμουν σε αυτή την οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά την πήρα και εγώ.

 

0 καμμένα pixels,εντυπωσιασμένος με τη φωτεινότητα της που βγάζει μάτια και τα ζωντανά της χρώματα.Έχω σαν dual display από δίπλα την παλιά μου LG 1730s και η διαφορά είναι τόσο εμφανής που με κάνει να απορώ πώς καθόμουν σε αυτή την οθόνη...

 

Φαίνεται Νικο ότι γνωρίζεις περισσότερα περί οθονών. Θα σε παρακαλούσα να μου έλεγες πως να ρυθμίσω τα settings και τα υπόλοιπα.

παράξενο πάντως που δεν έχει manual. e?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και εγώ δοκίμασα τις ρυθμίσεις από το prad.de.Αυτή τη στιγμή είμαι στα :

 

Brightness:58

Contrast:70

 

R:39

G:37

B:44

 

Sharpness:6

 

Manual μόνο ηλεκτρονικό σε pdf.

 

Όσο για το review το διάβασα αλλά για οθόνες καλύτερα να εμπιστεύεστε περισσότερο το prad.de που είναι πιο ειδικοί στις οθόνες.Και εκεί δεν την βγάζουν και την καλύτερη οθόνη ever βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και εγώ δοκίμασα τις ρυθμίσεις από το prad.de.Αυτή τη στιγμή είμαι στα :

 

Brightness:58

Contrast:70

 

R:39

G:37

B:44

 

Sharpness:6

 

Manual μόνο ηλεκτρονικό σε pdf.

 

Όσο για το review το διάβασα αλλά για οθόνες καλύτερα να εμπιστεύεστε περισσότερο το prad.de που είναι πιο ειδικοί στις οθόνες.Και εκεί δεν την βγάζουν και την καλύτερη οθόνη ever βέβαια.

 

Ευχαριστώ πολύ και σύντομα θα ψάξω για το On-line manual....

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

η οθόνη φαίνεται κορυφή για το σκοπό που έχει δημιουργηθεί .games δηλαδή (no input lag ftw).Την παρήγγειλα ήδη και εγώ.Να δούμε άν θα έχει καμιά διαφορά με τη προηγούμενη (samsung 930bf)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα σε L226WTQ κ LG 227WT.

Η L226wtq δίνει 2 ιντσες παραπάνω ενώ η 227wt εχει 0 καμμένα pixels... Ποια να προτιμήσω? Την θέλω για παιχνίδια βασικά!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε οτι και τα 2 μοντέλα που αναφέρεις είναι 22 ίντσες. Η 227 μάλλον είναι ο "αντικαταστάτης" της 226.

Αρα έχουμε 2 οθόνες 22 ιντσών οι οποίες δεν έχουν εγγύηση για 0 Pixel. Μόνο μέχρι τις οθόνες 20 ιντσών υπάρχει αυτή η εγγυήση.

Εχω την 226 και μπορώ να πώ οτι είμαι ευχαριστημένος. Αν μπορείς πήγαινε σε κάποιο κατάστημα να τις δείς ζωντανά και τις δυο και να αποφασίσεις σύμφωνα με τα δικά σου γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα την LG 227WT, αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα. Όταν βάζω ανάλυση 1690χ1050 η επιφάνεια εργασίας γίνεται μεγαλύτερη από την οθόνη κ πρέπει να κουνάω το ποντίκι για να δω όλη την οθόνη, δεξιά αριστερά πάνω κάτω!!! Και DVI κ VGA που το σύνδεσα το PC κάνει το ίδιο! Μήπως φταίει ή κάρτα γραφικών? Γιατί συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο όταν συνδέω την οθόνη με VGA καλώδιο. Όταν την συνδέω με DVI δεν παρουσιάζει πρόβλημα. Αλλά στο DVI της κάρτας έχω συνδέσει τηλεόραση κ για αυτό θέλω να παίξω με VGA καλώδιο στο μόνιτορ με το PC... Υπάρχει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ψάξε στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών...

 

Βασικά έψαξα ότι μπορούσα αλλά δεν!!! Η κάρτα μου είναι χ800χτ. Μήπως λόγο παλαιότητας δεν παίζει το VGA σε 1680χ1050?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου κάνει κάποιος κάτοχος μια χάρη.Μπηκα στο secret menu της οθονούλας.Γίνεται αν με πατημένο το κουμπί menu κλείσεις και ξανα-ανοίξεις την οθονη.Αν την ανοίξεις έτσι και πατήσεις το κουμπί menu δεν θα σου βγάλει το κλασικό μενυ αλλά ένα αλλο με διάφορες πληροφορίες.Θέλω κάποιος να μου πει σε ποιό panel είναι.Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...