Προς το περιεχόμενο

Αυτοματο refreshing στο desctop!!! πως το σταματαω????


isspro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοιξα το Pc σημερα και ενω δεν ειχα πειραξει κατι, με το που μπαινει στα windows (svista) και ειμαι στο desktop, εξαφανιζονται ολα απο την οθονη για μερικα δευτερολεπτα και εμφανιζονται παλι, σαν να παταω το κουμπι desktop αλλα να εξαφανιζεται και η μπαρα και τα παντα και να μενει μονο η εικονα στο background. τι να κανω? μηπως πειραχτηκε κατι απο τη registry? εκανα εκει καποια πραματα με 3 προγγραματα και οτι μπορει να υπηρχε διορθωθηκε. αλλα τιποτα. υπαρχει λυση??? αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα!!! :cry::cry::cry:

 

αυτο επαναλαμβανεται ανα ~15" συνεχεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xm s to leo ek ton proteron oti den exo asxoli8ei me to 8ema alla eriksa mia grigori matia sto google kai vrika avto

 

 

Για να πετύχεις την αυτόματη ανανεώση στο Desktop πηγαινε απο Start > Run > regedit και άνοιξε τον επεξεργαστή του μητρώου εκεί βρες την εγγραφή [updateMode ] που βρήσκεται στο κλεδί

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Update . Άλλαξε την τιμή σε 1 απο 0.

 

epomenos(isos xanaleo)na prepei na kaneis to anti8eto apo 1 se 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα το Pc σημερα και ενω δεν ειχα πειραξει κατι, με το που μπαινει στα windows (svista) και ειμαι στο desktop, εξαφανιζονται ολα απο την οθονη για μερικα δευτερολεπτα και εμφανιζονται παλι, σαν να παταω το κουμπι desktop αλλα να εξαφανιζεται και η μπαρα και τα παντα και να μενει μονο η εικονα στο background. τι να κανω? μηπως πειραχτηκε κατι απο τη registry? εκανα εκει καποια πραματα με 3 προγγραματα και οτι μπορει να υπηρχε διορθωθηκε. αλλα τιποτα. υπαρχει λυση??? αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα!!! :cry::cry::cry:

 

αυτο επαναλαμβανεται ανα ~15" συνεχεια....

 

ΑΝ δεν ανέφερες την τελευταία πρόταση, θα σου έλεγα ότι όλα είναι μια χαρά. Απλά φορτώνει τα προγράμματα, αν έχεις εγκαταστήσει και πολλά κιόλας. Μου το κάνεςι κι εμένα.

Αλλά αυτό το κάθε 15 δευτερόλεπτα... περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, θεωρω οτι ολα αυτα οφειλονται στο windows genuine advantage των βιστα που περασα χθες.... εκει την πατησα διοτι δεν ειναι αγορασμενα... οποτε τωρα πρεπει να βρω τροπο να το βγαλω! ξερει κανεις πως το αφαιρουμε και αν γινεται και απο safe mode?? γιατι απο κανονικη λειτουργια δεν μου ειναι ευκολο με αυτο που γινεται συνεχεια!!!!

 

edit:

 

εκανα format γιατι δεν εβρισκα λυση και εφυγε το προβλημα. σας ευχαριστω για τη βοηθεια παντως ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...