Προς το περιεχόμενο

Περιορισμός στην τοποθέτηση υλικού για αγορά νέου pc


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας σας, σκοπέυω να αγοράσω ένα νέο pc από κάποιο τέλοσπάντων από τα καταστήματα που κινούνται στην αγορά (plaisio, multirama, e-go κλπ).

Το θέμα είναι ότι θέλω να φτιάξω εγώ το pc της αρεσκείας μου και να περιορίσω αυτά που θα του βάλω μέσα.Γνωρίζω ότι δεν είναι ανάγκη να αγοράσω λειτουργικό,πληκτρολόγιο,ποντίκι, οθόνη κλπ... Ομως έχω στα χέρια μου ήδη και μία κάρτα γραφικών GEFORCE 7300 GS...

Επειδή δεν είμαι των παιχνιδιών σκεφτόμουν να παραμερίσω λοιπόν και την κάρτα γραφικών και να τοποθετήσω αυτήν...Αρα να καταλήξω σε φθηνό κόστος και να αγοράσω ένα δυνατό pc (Quad 6600 με καλή μητρική, καλό τροφοδοτικό, καλή ψύκτρα, 2 gb κάρτα γραφικών, 1 160άρη sata, 1 dvd-rw) το οποίο όμως να περιορίζεται στα 600-650 ευρώ...

Καταρχάς γίνεται αυτό?Να πω δηλαδή π.χ. στο plaisio, "μην μου βάλεις και κάρτα γραφικών"?Επιπλέον σαν πακέτο εκτός από επεξεργαστή τι θα μου προτείνατε (μητρική,τροφοδοσία,ψύξη,ram klp)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους προαναφερθέντες για την κάρτα γραφικών. Τουλάχιστον από το Πλαίσιο ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να πάρεις τα κομμάτια σου από το pc που ήδη έχεις και αναλαμβάνουν να σου κάνουν το στήσιμο εκείνοι με τα καινούργια κομμάτια που θα αγοράσεις. Επίσης γνώμη μου για να μην κλαις τα λεφτά σου να περιμένεις 1 μήνα ακόμη. Με τους νέους επεξεργαστές που θα βγάλει η Intel σε λίγο οι τιμές στους ήδη υπάρχοντες επεξεργαστές θα πέσουν στην μισή τιμή. Για παράδειγμα γιατί να μην πάρεις τον Q6600 με 140 ευρώ ή κάποιον άλλον από τους καινουργιους επεξεργαστές αναλόγως με τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφόρα για τις τιμές φίλε johnny εάν είναι να πάρω την 6600 140 ευρώ και ισχύει σίγουρα από Γενάρη μειωμένες τιμές τότε δεν βλέπω λόγο να μην ξεκινήσω την αγορά από τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...