Προς το περιεχόμενο

Drivers For Ati Radeon Sapphire HD 2600 PRO AGP


Fubu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

Εχω αγορασει προσφατα την καρτα Ati Radeon Sapphire HD 2600 PRO AGP.Εχω εγκατεστημενους τους εργοστασιακους drivers αλλα δεν βοηθανε στην καλυτερη αξιοποιηση της.

Ψάχνω για νεους drivers μιας και το εργοστασιακο catalyst ειναι το 7.6!!

Οι drivers απο την ATI δεν ειναι συμβατοι, θελει ειδικους drivers πιθανων απο την Sapphire αλλα αυτους που εχει στο site δεν κανουν..

Εβαλα και τους drivers απο την OMEGA αλλα τιποτα.. δεν αναγνωριζουν μετα την εγκατασταση την καρτα οτι υπαρχει!

 

Εχει βρει κανενας καμια λυση αν ειχε το παρομοιο προβλημα?

Ξερει κανενας ΑΝ και ΠΟΤΕ θα βγει το Catalyst 7.12?

 

Εχω ψαξει πανω απο 100 forum αλλα τιποτα,αυτο που εβλεπα ιταν οτι μεχρι τελη Οκτωβρη δεν ειχαν βρει τπτ.

 

ΠΛΗΡΕΣ ΜΟΝΤΕΛΟ :

ATI RADEON SAPPHIRE HD 2600 PRO AGP 512MB DDR2 DIRX 10.|

Ταχ. Πυρ.:600MHz

Ταχ. Μνημης : 1000MHz DDR2

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστά τα προβλήματα με τους καινούργιους drivers της Ati και την μη αναγνώριση της AGP έκδοσης των συγκεκριμένων καρτών. Πρέπει να σκαλίσεις το .inf αρχείο των drivers και να την βρουν μόνοι τους.

 

Πάντως από αυτά που έχω διαβάσει και δοκιμάσει, η καλύτερη λύση είναι οι 7.7 μιας και με όλους τους υπόλοιπους υπάρχουν σοβαρά προβλήματα τόσο με το hardware acceleration των HD όσο και με προβλήματα στα textures. Εγώ προσωπικά τώρα τρέχω με omega (τους τελευταίους που είναι και καλά optimized 7.10) και συνεχίζω να έχω προβλήματα με τα textures στα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλησπέρα, έχω την ίδια κάρτα και θέλω να αναβαθμίσω στον νέο Catalyst & νέους drivers αλλά τα αρχεία που κατεβάζω από την ATi (AMD) και Sapphire δε κάνουν τίποτα. Η έκδοση των Driver & του Catalyst παραμένει στις ίδιες εκδόσεις... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

(Δεν ανοίγω νέο topic γιατί υπάρχει εδώ το θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Αρχαίο thread, αλλά είπα να βάλω την "πινελιά" μου μιας και μόλις κατέβασα drivers για την συγκεκριμένη κάρτα... Μπορείτε να τους βρείτε στο επίσημο site της AMD εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...