Προς το περιεχόμενο

Καμια φορα η τσιγκουνια ειναι χρησιμη...


GrafeioTeleton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ενα χρονο σχεδον που αποφασισα να ξεκινησω καποιες οικονομιες....

Αλλα σαν φοιτητης λιγο δυσκολο....Ετσι αποφασισα να μαζεψω καποια κερματα και συγκεκριμενα απο 20λεπτα και κατω...

Και ιδου τα αποτελεσματα..

055pw1.th.jpg

Δεξια ειναι 20λεπτα και αριστερα 10λεπτα

 

Λοιπον ποιος μπορει να μαντεψει πανω κατω ποσα ειναι και τι πηρα με αυτα(ενταξει εβαλα και ενα 30αρικο παραπανω):-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είναι γύρω στα 200-250 Ε και πήρες καμιά κάρτα γραφικών.

 

:-D:-D:-D:-D:-D

059su4.th.jpg

Πως φευγουν οι οικονομιες ενος χρονου μεσα σε λιγες ωρες :-)

Αλλα απο το πουθενα πως βγαινεις κερδισμενος ε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα κουτιά τα πήγες στο κατάστημα???:lol:

 

Αμα σου πω οτι το σκεφτομουν....αλλα μετα σκεφτηκα λογικα και λεω θα με βαζαν να μετρησω και εγω...Παντως με τα ταπερ εσκασα μουρη στην εθνικη τραπεζα.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οντως ειναι περιπου 238-242?... Πωπω αυτα ειναι... (και εβαλες και 30ρικο παραπανω? γιατι? ποσα ηταν τελικα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιας και το βρήκα περιμένω ποσοστά από την επόμενη φορά που θα μαζέψεις ε ?? :P

 

Πάντως δεν είναι τίποτα,έτσι και είχα μαζέψει λεφτά θα αγόραζα χωρίς 2η σκέψη αυτά που ήθελα(όχι κάρτα γραφικών,αλλά και πάλι πράματα για το pc).

 

Φαντάσου όμως να μην μάζευες από 20άρικα και κάτω,αλλά από 50άρικα.Ίσως να είχες αναγκαστεί να στερηθείς πιο πολλά αλλά θα τα είχες μαζέψει πιο γρήγορα.

 

Βασικά αν αρχίσω να μαζεύω από τώρα γενικά ότι ψιλά έχω(είναι αρκετά) μαζί με 2ευρα και 5ευρα που τσεπώνω λέτε να προλάβω να μαζέψω καμιά 100αρα μέχρι τα Χριστούγεννα έστω για κάναν δίσκο ? GrafeioTeleton μου βάζεις ιδέες !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σκεφτείς ότι πλέον στις καφετέριες αν πρέπει να σου φέρει ο σερβιτόρος/α 20-30 λεπτά ρέστα, το θεωρεί αυτονόητο ότι πρέπει να τα κρατήσει, χωρίς να του το πεις, και δε σ'τα φέρνει καν!

Χεχε η δύναμη του 20λεπτου! Ωραίος φίλε! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως 214ευρω και εδωσα αλλα λιγα σε 5λεπτα και μικροτερα....Απλα το θεμα ειναι οτι πχ εκει που θα εδινες 1 ευρω για να παρεις ενα αστικο εισιτηριο τον 60 λεπτων θα κρατουσες τα 2 20λεπτα..Σε αγορες στο super market,βενζινες,κτλ ακομα και εκει μπορεις να κρατας ψιλα...Να λοιπον ενας καλος λογος καποιος να κοψει το τσιγαρο(αν και δεν καπνιζα)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πόσα ήταν τα χρήματα δεν μας είπες?

 

Εγώ πάντως για 214 ευρώ τα μετράω

 

 

Καλά αυτός που βρήκε μία χρήσιμη λειτουργία για άχρηστα κέρματα, αλλά εσύ βρε θηρίο έκατσες και μέτρησες τα εικοσάρικα της φωτογραφίας;

Προχωρημένη κατάσταση!

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...