Προς το περιεχόμενο

LG 298H


nemlah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ έχω την ίδια απορία για το LG RH-298H (DVD εγγραφής)...

Επίσης, σχετικά με τους ελληνικούς υπότιτλους, κάπου είδα ότι βγαίνουν σε γκρίζο φόντο...αληθεύει;;; Αν ναι, υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα τελικά το DVD player και δείχνει να παίζει και XVID. Τό μόνο θέμα είναι τώρα ότι υποτιτλους σε μία ταινία που δοκίμασα μου τους έβγαλε λάθος decoded. Ξέρει κανείς τι encoding πρέπει να είναι ? To srt ίαρχεο που δοκίμασα ήταν σε Utf-8.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κι εγώ πλέον ο ευτυχής κάτοχος ενός DVX-298H...Η συσκευή είναι super!

 

Φίλε nemlah, το encoding των υπότιτλων πρέπει να είναι ANSI για να τους δει σωστά. Απλά κάνε save as το αρχείο srt σε ANSI encoding και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Με γειες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ dimigr73!

Το μηχάνημα είναι πολύ καλό, ωστόσο δεν έχω ακόμα καταφέρει να το κάνει να διαβάσει κάποια συσκευή USB. Δοκίμασα δυο stick που σίγουρα παίζουν σε PC και μου έβγαλε ενα icon διεγραμμένου CD. Μόλις τα βάζω μου βγάζει το USB δεξιά πάνω αλλά όταν πατάω το return στo χειριστήριο δεν κάνει τπτ.

 

Έχει πρόβλημα το δικό μου, ή κάνω κάτι λάθος?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, μέχρι στιγμής, παίζω τα DivX/Xvid αποκλειστικά από το USB stick μου (ένα Corsair Voyager 4GB).

 

Δοκίμασε τα εξής:

 

1. Απενεργοποίησε τη συσκευή σου

2. Βάλε το στικάκι

3. Ενεργοποίησε τη συσκευή

 

Αφού σου βγάλει ότι δεν υπάρχει δίσκος και σου εμφανιστεί επάνω δεξιά η ένδειξη για το USB, πάτα το πλήκτρο Return και ΠΕΡΙΜΕΝΕ (του παίρνει λίγο χρόνο).

Όταν λες ότι δεν κάνει τίποτα τι εννοείς; Ούτε το το λαμπάκι του stick σου ανάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, μέχρι στιγμής, παίζω τα DivX/Xvid αποκλειστικά από το USB stick μου (ένα Corsair Voyager 4GB).

 

Δοκίμασε τα εξής:

 

1. Απενεργοποίησε τη συσκευή σου

2. Βάλε το στικάκι

3. Ενεργοποίησε τη συσκευή

 

Αφού σου βγάλει ότι δεν υπάρχει δίσκος και σου εμφανιστεί επάνω δεξιά η ένδειξη για το USB, πάτα το πλήκτρο Return και ΠΕΡΙΜΕΝΕ (του παίρνει λίγο χρόνο).

Όταν λες ότι δεν κάνει τίποτα τι εννοείς; Ούτε το το λαμπάκι του stick σου ανάβει;

 

Επίσης, η συσκευή ΔΕΝ θα πρέπει να έχει κανένα DVD/CD μέσα, προκειμένου να αναγνωρίσει το USB stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, η συσκευή ΔΕΝ θα πρέπει να έχει κανένα DVD/CD μέσα, προκειμένου να αναγνωρίσει το USB stick.

 

 

Αυτό δεν ισχύει σε εμένα. Έχω το ίδιο Player και με dvd μέσα αναγνωρίζει usb stick (kingstone 1GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν έβγαλα άκρη. Έβαλα το USB, το λαμπακι του άνοιξε, βγήκε το USB στην οθόνη, πάτησα το return και το μηχανημα δείχνει να κόλλησε. Στο πανελ του μπροστα γράφει 00:00:00 αλλα δεν κάνει τπτ. Η οθόνη αλλάζει σε μια της LG αλλά το άφησα 5 λεπτα έτσι και δεν έγινε τπτ.

 

Απο εγγύηση τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα τελικά το DVD player και δείχνει να παίζει και XVID. Τό μόνο θέμα είναι τώρα ότι υποτιτλους σε μία ταινία που δοκίμασα μου τους έβγαλε λάθος decoded. Ξέρει κανείς τι encoding πρέπει να είναι ? To srt ίαρχεο που δοκίμασα ήταν σε Utf-8.

 

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να ανοίξεις το αρχείο υποτίτλων και να το σώσεις σε κωδικοποίηση ansi.

 

P.S. Θα μπορούσες να γράψεις την απορία σου εδώ. Εχουμε πολύ κόσμο, και είχες λύση πιο νωρίς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ανοίξεις το αρχείο υποτίτλων και να το σώσεις σε κωδικοποίηση ansi.

 

P.S. Θα μπορούσες να γράψεις την απορία σου εδώ. Εχουμε πολύ κόσμο, και είχες λύση πιο νωρίς. :-)

 

Αγαπητέ Asxetius, αν διάβαζες πιο προσεκτικά, θα έβλεπες ότι είχα απαντήσει στον nemlah από τις 3/12/2007, σχετικά με αυτό το θέμα... ;)

 

Πάντα φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...