Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας για HP pavilion dv6000


iron_dk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω στην δουλειά μου ο φορητός HP pavillion 6397ea να κρατά άνετα τρεις ώρες με μπαταρία.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει και από που μπορώ να προμηθευτώ μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας για τον φορητό αυτό;

 

Η μανίσια είναι 10.8volt, 6-Cell, 47Wh τύπου Li-Ion και κρατά max δύο ώρες.

 

Ελπίζω οτι 9 ή 12 - Cell μπαταρία θα αυξήσει την αυτονομία του φορητού τουλάχιστον κατά μιάμιση ώρα ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ατυχος... απλα δεν ψαχνεις... την εχει η HP στο site της την 12cell! Εγω την εχω αγορασει απο ebay (Κινα) και μου ρθε γυρω στα 60 ευρω μαζι με shipping. Ελλαδα αν θα την βρεις, θα την βρεις λογικα στην τριπλασια τιμη...

Με την 12 Cell σε DV2000 εχω 5 ωρες αυτονομια περιπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση kirimis.

Πάντως έψαξα. Στο site της HP υπάρχει μια 12 Cell

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF29a/532971-531879-1731729-1731729-1731729-12436094.html

αλλά αναφέρει τον Pavilion dv6057ea χωρίς άλλες πληροφορίες.

Η μπαταρία που πήρες ταιριάζει με DV6000; Υπάρχει link από το κατάστημα που την αγόρασες; Ακούγεται πολύ ενδιαφέρουσα η τιμή.

Περιμένω απάντηση για να παραγγείλω και εγώ. Πέντε ώρες !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.co.uk/8-8Ah-Battery-For-HP-Pavilion-DV2025NR-DV2035-DV2035US_W0QQitemZ130170725550QQihZ003QQcategoryZ60255QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αυτη ειναι η μπαταρια που φορουσαν ενα χρονο πριν οι σειρες DV2000/6000 που μονη τους διαφορα ειναι το μεγεθος οθονης. Απο οσο εχω δει... ολα συνεχιζουν να ειναι ιδια και στις σημερινες σειρες σε οτι αφορα τα βασικα στοιχεια (σασι/μπαταριες κλπ) Οποτε μαλλον χτυπας αφοβα....

 

Εγω απο τον παραπανω seller πηρα, του ειπα μαλιστα να το κανει Gift wrap και να μην βαλει μεσα καμια αποδειξη... και μου ηρθε σε μια βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, θα παραγγείλω μόλις επιβεβαιώσω οτι ταιριάζει.

 

Καλό ακούγεται, Gift wrap και χωρίς απόδειξη για το ενδεχόμενο να κολλήσει στο τελωνείο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...