Προς το περιεχόμενο

Καταστημα για μελανια για να γεμισω τις κεφαλες μου ?


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καποιο καλο καταστημα για να αγορασω μελανια για να γεμισω τις κεφαλες μου ?

ο εκτυπωτης ειναι της EPSON DX4400

και οταν λεω καλο καταστημα εννοω σε σχεση με τα μελανια και οχι με θεμα εξυπηρετησης

εαν υπαρχει προβλημα στο να απαντηση καποιος για λογους διαφημησης, τοτε δεχομαι πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να μου το γεμισουν....

θελω να τα γεμιζω μονος μου μιας και γνωριζω, απλα εως τωρα επειδη δουλευα σε γραφικες τεχνες (που ειχαμε μελανια με το κιλο )επερνα απο εκει.

τωρα που εχω φυγει απο εκει πρεπει απο καπου να τα αγοραζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζητήσεις από μαγαζιά να σου δώσουν την ολόκληρη μπουκάλα και να γεμίζεις μόνος σου ίσως και γίνεται τώρα κατά πόσο φτηνό θα βγει δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οντως νομιζω οτι μπορεις να αγορασεις ολοκληρη μπουκαλα συγκεκριμενου τυπου χρωματος, αν και δεν ξερω κατα ποσον φτηνο θα σου ερθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει αυτο http://www.uni-kit.com/inkjet.htm με 30 ευρω απο αυτα τα μαγαζια http://www.123refills.gr/ ...Εκει εχουν και μπουκαλες για να γεμιζεις οποιο χρωμα θες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να αγοράζεις Imitation έτοιμο δοχείο, και όχι γεμισμένο, ούτε χύμα μελάνι για να το γεμίσεις μόνος σου.

 

Στους HP παίρνουμε γεμίσματα, για 5-6 φορές και μετά αντικαθιστούμε την κεφαλή εκτύπωσης επειδή αυτή φθείρεται. Σε EPSON και CANON, που η κεφαλή δεν αντικαθίσταται, είναι πολύ πιο συνετό να αγοράζεις έτοιμο cartridge.

 

Να ξέρεις ότι το γεμισμένο (με βελόνα) cartridge ποτέ δεν είναι ομοιόμορφα γεμισμένο, και η κεφαλή εκτύπωση ενίοτε ρουφάει μεγάλη ποσότητα μελανιού ή σκέτο αέρα κι έχεις κενά στην εκτύπωση ή μεγάλα κομμάτια μελανιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει ενα καταστημα στου Ζωγραφου πισω απο το Ηρωων που πας αδεια μελανοδοχεια και σου δινει γεματα και σου αφαιρει μεχρι και 3 ευρω αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτείνω το Cardrigde World , με τους epson που έχουν πάνω την κεφαλή ακούγεται πως αυτή φθείρεται και μετά πετάς όλον τον εκτυπωτή....βέβαια μέχρι τότε θα έχεις γλυτώσει ένα κάρο λεφτά με το επαναγέμισμα....απλά στον δικό μου της HP γεμίζω γεμίζω και όταν χαλάσει η κεφαλή παίρνω άλλη εφόσον είναι φθηνή...βασικά και οι δύο λύσεις είναι συμφέρουσες απλά με τους εκτυπωτές που έχουν την κεφαλή στα μελανοδοχεία συμφέρει ακόμη πιο πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι το συγκεκριμενο μελανοδοχειο εχει τσιπ για το οποιο δεν εχει βγει τσιπ resetter ακόμα!! Αρα και να τα γεμίσεις το τσιπ θα δειχνει οτι ειναι αδειο και δεν θα τυπώνει!! οσο για τα μελανια (τον τύπο του μελανιου) δεν ξέρω αν προτιμας universal μελάνι ή ειδικότερα για Epson. Παντως μαγαζια με μελανια υπάρχουν πολλα, πηγαινε βόλτα σε κάποιο να ρωτησεις!!!

 

Ενναλακτικα πάρε συμβατο ετοιμο μελάνοδοχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη επιλογη ειναι το http://www.inkcenter.gr Εχει αρκετα καταστηματα σε όλη την Ελλαδα.

@ daxakas. To chip reseter δεν είναι ένα για όλα τα epson?Εχω εμπειρια μονο απο epson 3300 stylus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι για καποια τελευταια Epson ΔΕΝ κανει το resetter!!!

 

παντως απο καποιες συσκευασιες chip resetter που εχω δει δεν γραφουν ΟΛΑ τα μοντελα με τσιπ!!!

 

Για αυτο καποια τελευταια μοντελα epson δεν τα γεμίζουν αλλα υπάρχουν συμβατα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παιδιά η λύση είναι ανακατασκευασμένα και όχι γεμισμένα απλός.Δοκιμάστε και θα με Θυμηθείτε εγώ αυτή την επιλογή προτείνο.Υπάρχει ένα μαγαζί στον κορυδαλλό κάτω από την πλατεία ελευθερίας για όσους είναι κοντά και στα πέριξ που είναι πρώτο και με καλές τιμές.Για ψάξτε το

έχει την επωνυμία Think Refill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η λύση είναι ανακατασκευασμένα και όχι γεμισμένα απλός.Δοκιμάστε και θα με Θυμηθείτε εγώ αυτή την επιλογή προτείνο.Υπάρχει ένα μαγαζί στον κορυδαλλό κάτω από την πλατεία ελευθερίας για όσους είναι κοντά και στα πέριξ που είναι πρώτο και με καλές τιμές.Για ψάξτε το

έχει την επωνυμία Think Refill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...