Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 8.04 Hardy Heron-alpha,tribe,rc


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το ubuntu γίνεται επικίνδυνα απλό και φιλικό, επικίνδυνα ασφαλές, επικίνδυνα γρήγορο. Είναι σαφέστατα "clear and present danger" για την M$ και όλα τα δεδομένα το μαρτυρούν (αύξηση παγκόσμιου ποσοστού, αναφορές από παντού στον κόσμο για εγκατάσταση και χρήση του). Έχω την πεποίθηση ότι αποτελεί το μέλλον στα λειτουργικά συστήματα και είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που "έχω ανέβει στο τρένο από τόσο νωρίς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ubuntu γίνεται επικίνδυνα απλό και φιλικό, επικίνδυνα ασφαλές, επικίνδυνα γρήγορο. Είναι σαφέστατα "clear and present danger" για την M$ και όλα τα δεδομένα το μαρτυρούν (αύξηση παγκόσμιου ποσοστού, αναφορές από παντού στον κόσμο για εγκατάσταση και χρήση του). Έχω την πεποίθηση ότι αποτελεί το μέλλον στα λειτουργικά συστήματα και είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που "έχω ανέβει στο τρένο από τόσο νωρίς".

 

ετσι ντε ! τωρα εισαι ο αληθινός gdp77 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έβαλα εγώ ubuntu που σιχαινόμουν την κονσόλα.Αλλά όσο τα δουλεύω τόσο καταλαβαίνω πως όλα γίνονται και χωρίς την κονσόλα.Επίσης υπάρχουν ένα σορό προγράμματα και codecs.Απορώ πως μερικοί δεν μπορούν να τα βρούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όσο τα δουλεύω τόσο καταλαβαίνω πως όλα γίνονται και χωρίς την κονσόλα.

 

το φυσιολογικο παντως ειναι οσο δουλευεις να συνειδητοποιεις οτι τα πραγματα που μπορεις να κανεις με την κονσολα δεν τα κανεις ουτε με χιλια κλικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ubuntu γίνεται επικίνδυνα απλό και φιλικό, επικίνδυνα ασφαλές, επικίνδυνα γρήγορο. Είναι σαφέστατα "clear and present danger" για την M$ και όλα τα δεδομένα το μαρτυρούν (αύξηση παγκόσμιου ποσοστού, αναφορές από παντού στον κόσμο για εγκατάσταση και χρήση του). Έχω την πεποίθηση ότι αποτελεί το μέλλον στα λειτουργικά συστήματα και είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που "έχω ανέβει στο τρένο από τόσο νωρίς".

 

Το ίδιο πιστεύω και γω.

Αρκεί να δώσουν ώθηση στον τομέα Appearance.

Αυτό που έκανε η Apple Μπορεί να γίνει και με ένα ubuntu/Carbon ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φυσιολογικο παντως ειναι οσο δουλευεις να συνειδητοποιεις οτι τα πραγματα που μπορεις να κανεις με την κονσολα δεν τα κανεις ουτε με χιλια κλικ...

 

Αυτό είναι σίγουρο.Πάρα πολλές φορές επιλέγω να κάνω κάποια πράγματα απο εκεί.Αν τελικά καταφέρω να βάλω το pro evolution μέσω wine δεν θα ξανά δουλέψω απο win.Προς το παρόν μου βγάζει σφάλμα με το directx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman,

 

Το 99% των χρηστών μπορεί να κάνει τη δουλειά του με "τα κλικ". Το ubuntu δίνει τη δυνατότητα σε όλο τον κόσμο να δουλέψει όπως τον βολεύει. Ελευθερία επιλογής στα ΠΑΝΤΑ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman,

 

Το 99% των χρηστών μπορεί να κάνει τη δουλειά του με "τα κλικ". Το ubuntu δίνει τη δυνατότητα σε όλο τον κόσμο να δουλέψει όπως τον βολεύει. Ελευθερία επιλογής στα ΠΑΝΤΑ :-)

 

 

 

συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και απο μένα. Να κάνω δυο ερωτήσεις:

 

1) Έχω βάλει εδώ και κάποιο καιρό την τελευταία beta έκδοση ubuntu. Κατεβάζοντας συνέχεια updates η stable έκδοση που θα

βγεί σε 9 μέρες θα έχει καμία διαφορά με την δικιά μου?

2)Έχω μπερδευτεί με την ιστορία του Kubuntu. H έκδοση που θα βγεί θα είναι stable για KDE4 ή θα έχει το 3.5 και όσοι βάλουν το 4

θα εξακολοθούν να είναι σε beta version? Έχει βάλει κάποιος την Remix version με KDE4 και αν ναι έχει προβλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο kubuntu και γενικά στο ubuntu η διαδικασία εγκατάστασης τους kde 4 είναι υπόθεση ενός πακέτου. Μετά επιλέγεις την συνεδριά κατά το login. To θέμα είναι ότι το kdde 4 είναι αρκετά ανέτοιμο και buggy γιαυτό δεν μπορεί να ειναι και stable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...