Προς το περιεχόμενο

PC με 1500 ευρώ. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη


Vice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δεν ακουσα κανενα να μιλαει για το μονιτορ.

οι 20" ειναι μικρεs ,δεν παιρνειs καλυτερα μια 22" που εχει και μικρη διαφορα τιμηs.

 

Για μόνιτορ αυστηρά και μόνο LG και με σύνδεση DVI. Έτη μπροστά σε ποιότητα και σε λογικές τιμές.

 

φίλε BOUGAS το τροφοδοτικό που μου προτείνεις δεν το βρήκα στο e-shop αλλα βρήκα αυτό το οποίο μου φαίνεται δυνατό και με πολλά πλεονεκτήματα. για πείτε μου γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχω καεί εντελώς.

 

Είδα στο Multirama αυτήν την VGA GIGABYTE GF8800 GTS 512MB PCX με G92 chipset η οποία δεν υπάρχει στο site της gigabyte καν και σαν να μην έφτανε αυτό, λέει οτι συνδέεται με PCI Express 2.0 στην mobo.

 

Κυκλοφόρησαν οι pci-E 2.0? η mobo pου διάλεξα την υποστηρίζει κανονικά?

 

My Mobo

VGA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φίλε BOUGAS το τροφοδοτικό που μου προτείνεις δεν το βρήκα στο e-shop αλλα βρήκα αυτό το οποίο μου φαίνεται δυνατό και με πολλά πλεονεκτήματα. για πείτε μου γνώμες...

 

μια χαρα ειναι.χτυπα το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω θα το ξαναπω εινια κριμα να παρεις καινουριο pc να τα δινεις ολα για να παρεις 8800GT και Ε6850 και να μη δωσεις 400 ευρω να παρεις μια eizo S1931, σοβαρα πηγαινε στο πλαισιο να τη δεις και μετα παρε την lg που λες αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω θα το ξαναπω εινια κριμα να παρεις καινουριο pc να τα δινεις ολα για να παρεις 8800GT και Ε6850 και να μη δωσεις 400 ευρω να παρεις μια eizo S1931, σοβαρα πηγαινε στο πλαισιο να τη δεις και μετα παρε την lg που λες αν θες

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! LG=τιμή μόνο. Ποιότητα μετριότητα, και από μια οθόνη που άλλαξα πρόσφατα έμαθα πως η "καινούργια" ήταν συναρμολογημένη Ελλάντα. Κόψε από αλλού και χώσε σε καλή οθόνη. Αλλιώς πάρε κανα bluesky να κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα ημουν στο πλαισιο καλλιθεας και ειχαν βαλει μια lg δεν ξερω ποια διπλα στην eizo και χωρις καμια υπερβολη η lg ηταν για κλαματα, ειχε ενα βιντεο με μαυρο φοντο και η διαφορα ηταν κατι παραπανω απο εξωφθαλμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω 400 ευρω οτι ειναι απλησιαστο απο τη στιγμη που δινεις 250 για επεξεργαστη και αλλα 250 για γραφικα. Επισης διναμε πιο πολλα σε οθονες οταν παιρναμε τις επιπεδες CRT 17αρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω θα το ξαναπω εινια κριμα να παρεις καινουριο pc να τα δινεις ολα για να παρεις 8800GT και Ε6850 και να μη δωσεις 400 ευρω να παρεις μια eizo S1931, σοβαρα πηγαινε στο πλαισιο να τη δεις και μετα παρε την lg που λες αν θες

 

Εγώ που είδα στο multirama διάφορα μονιτορ η συγκεκριμένη LG μου φάνηκε κορυφή. Η EIZO εντάξει respect αλλα too much για οθόνη.

 

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ που με βοηθάτε το εκτιμώ αφάνταστα. Έχω καταλήξει σχεδον σε όλα τα components και μου μένει μόνο μία ερώτηση:

 

Έχοντας πάντα υπόψην οτι η ASUS P3KC μητρική που διάλεξα υποστιρίζει Crossfire μόνο και όχι SLi, είναι καλύτερα να διαλέξω μια ATi 3870 512ΜΒ και αργότερα όταν θελήσω να βάλω άλλη μια σε Crossfire μαζί ή να προτιμήσω να πάρω μια 8800GT ή GTS 512ΜΒ και όταν θελήσω να αλλάξω να αλλάξω εντελώς την κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω την ATi 3870 512ΜΒ - ΤΡΟΜΕΡΗ κάρτα και δύσκολο να την βρεις μιας και γίνεται χαμός για "πάρτη" της :P ... σήμερα τσίμπησα την τελευταία που είχε το multirama και από το πρωί έδωσε 5! Και στο e-shop γίνεται χαμός...

Στο τελευταίο PC WORLD την έχει σαν προτεινόμενη και με πλάγιο τρόπο την βάζει "λίγο" πιο πάνω από την 8800GT (οι διαφορές τους σε fps δεν είναι και τεράστιες - φυσικά της 8800 είναι παραπάνω) ... και τα χαρακτηριστικά της ΑΤΙ είναι σαφώς ανώτερα από της Nvidia ... ειδικά στον τομέα της εικόνας-video-hdmi-DirectX (περιέχει μέσα το κουτί ΟΛΑ τα αξεσουάρ για σύνδεση με HDTV - βγάζει και ήχο) ...

Η γνώμη μου είναι (άλλος μπορεί να σου πει άλλα...) να πάρεις της ΑΤΙ... και ξέχνα για μελλοντικό Crossfire... μέχρι τότε θα σε συμφέρει να βάλεις το επόμενο μοντέλο της ATI-NVIDIA... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σύγκρινα βρε bougas, απλά λέω, με το τερατάκι που στήνει αν δεν το ενδιαφέρει η εικόνα ας πάρει blusky να εξοικονομήσει κι άλλα. Τεσπα σχήμα λόγου ήταν, καμία σύγκριση. Πάντως πολλοί πελάτες LG είναι δυσαρεστημένοι από ποιότητα και οθόνη σε 2-3 αναβαθμίσεις το λιγότερο την αλλάζεις. Οπότε χωσε τα φράγκα αφού είναι component που το "παντρεύεσαι". Αυτό εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σύγκρινα βρε bougas, απλά λέω, με το τερατάκι που στήνει αν δεν το ενδιαφέρει η εικόνα ας πάρει blusky να εξοικονομήσει κι άλλα. Τεσπα σχήμα λόγου ήταν, καμία σύγκριση. Πάντως πολλοί πελάτες LG είναι δυσαρεστημένοι από ποιότητα και οθόνη σε 2-3 αναβαθμίσεις το λιγότερο την αλλάζεις. Οπότε χωσε τα φράγκα αφού είναι component που το "παντρεύεσαι". Αυτό εννοώ

 

ακριβως...+1 και εχεις και 5 χρονια εγγυηση αντι για 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...